Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mekkora fali split klímát...

Mekkora fali split klímát érdemes venni 12 m2-es szobába, amibe totál besüt a nap?

Figyelt kérdés

Egyik szerelő szerint 2.5 kw, másik szerint 3.5 kw.

Szobába 12 m2. Két szobáról van szó, egyiket délelőtt süti telibe zöld füves kert felé néz árnyék nélkül, másikat délután ugxancsak telibe és árnyék nélkül, viszont ennél betonpalccra néz az ablak, sokkal melegebb lesz bent.

Az ablak: mindkettőben erkélykijárat, plusz egy nagy ablak és egy keskenyebb ablak van. A fal kívül szigetelt kb 14 cm grafit hungarocel. Az erkély padló süt, olyan meleg.



aug. 14. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ALAP hogy legyen rendes, külső redőny. Különben olyan mintha a wcn húznád le a pénzedet
aug. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2db 3,5 kw-s klimám van 100 m2 n. Csak egyes fokozaton megy 22 fokon és nagyon jól lehűti a házat.
aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van redőny! Egyiknél fém, másiknál műanyag van. De nem értem az összefüggést, nem akarunk sötétben lakni, emiatt irtam a klímakerdést. A redőny kevés, hiába van lehúzva.
aug. 14. 21:50
 4/15 A kérdező kommentje:

A 100m2 messze van 12-től, de az biztos, hogy sokkal erősebb a 3.5 kw. Viszont zajosabb is.

Ha 100m2en elég a 2 db 3.5kw, akkor a 12m2-re tényleg sok, de miért mondhatta a 3.5-et, a 2,5-et kijavítva, hogy inkább 3.5...

aug. 14. 21:55
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik jó, a kisebbik is. Nekem 20 éves 2kW-os klímám van, semmi árnyékolást nem használok, tűz be a déli fekvésből a nap, ablakok, néha ki is vannak buktatva. Simán megoldja a hűtést. A jó elhelyezés az a fontos, mert előtte, (alatta) nem lehet tartósan meglenni, ott hideg van. Legjobb egy szobával odébb.
aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
“nem akarunk sötétben lakni” ez innentől kezdve luxus kiadás, ha vállaljátok hogy emiatt többszörösét fogyasztja a klíma, mert nem eresztitek le a redőnyt arra a 6 órára sem amíg közvetlenül besüt a nap.
aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

De a redőnnyel szabályzod hogy besüssön vagy ne süssön a nap.

Valóban ha besüt a nap az olyan mint egy üvegház, piszkosul melegít.

Ezért ha megy a légkondi nagyon sok energia elmegy arra.

aug. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Nekem most szereltek a tetőtérbe 2db-ot 2x18 négyzetméterre 2,2/2,4 KW (hűtő/fűtő) teljesítménnyel, 1db kültéri egységgel, és tökéletesen működik.

Fontosabb, hogy olyan szakit válasszál, aki maga effektíven is szerel, nem pedig csak menedzserkedik. Sajnos sok a kókler, meg akik a lehúzásra mennek.

aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is kicsit lehúzós szagú a 12 m2 a 3,5 kw.
aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 retektorta ***** válasza:
50%

"nem akarunk sötétben lakni"

Ezt értem, én sem akarnék, de valami külső árnyékolás akkor is segítene. Sok megoldás van, nem csak redőny, ami tök sötétet csinál. Nálam pl. a tetőtéri ablakokon van olyan külső árnyékoló, ami az infra sugárzás 80%-át felfogja. Valamennyit sötétít az igaz, de nekem ennyit megér.

aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!