Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógép sok vizet fogyaszt...

Mosogatógép sok vizet fogyaszt el?

Figyelt kérdés

Oké, hogy sok vizet fogyaszt el PAPÍR SZERINT, nem tudom ez mennyire igaz. De valahogy sokallom, 13-15 liter víz elvileg minden alkalommal és 60 percig mos.

Ebben benne van az öblítéstől elkezdve, mosogatás, szárítás meg stb.

Van ami csak mos, 3-4 liter, és ennyi.

Na mindegy, a kérdésem az, hogy ezek valóban annyi vizet fogyasztanak el amennyit a papíron írnak? Mert akkor szerintem kicsit sok, hogy minden alkalommal 10-en x litereket fogyasztanak.



aug. 6. 14:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A gép amúgy Gorenje.
aug. 6. 14:48
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogyaszt sokat, de használattól is függ. Nyilván attól függ hány fős a háztartás és milyen gyakran főzöl.

Van hogy 2x is elindítom egy nap és olyan is hogy 3 napig nem.

Azt próbáld ki, ha folyóvízben mosogatsz néha, hogy bedugod a lefolyót és megnézed mennyi vízzel mennyi edényt tudsz elmosni.

Én egy párszor kipróbáltam, hát meglepődtem.

aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
EGYSZER mérd meg, a kézi mosogatásnál mennyi víz megy a mosogatóba (literes kancsóval töltögesd bele. MEG FOGSZ LEPÖDNI!
aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

Nem ez a gond..

Az a baj sose lesz tiszta teljesen egy zsíros, olajos edény. Akármilyen csilivilli géppel próbáltam. Mindig utólag el kellett mosnom őket.

aug. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát akkor azt hiszem meggyőztetek, valóban jó akkor a mosogatógép, persze abban az esetben, ha viszonylag fullra vagy majdnem fullra meg van pakolva.

Pár pohár/tányér miatt gondolom nem érdemes.

aug. 6. 15:02
 6/19 anonim ***** válasza:
A gyártónak nem érdeke, hogy felfele csaljon a fogyasztással, valószínűleg kb annyi a fogyasztás amennyit írnak.
aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Ha valaki, akkor én nagy ellenálló voltam, hogy na ugyan nekem nem kell, mer' hülyeség, jobban elmosom, úri huncutság és hasonlók. Most az a véleményem, hogy az egyik legjobb háztartási gép.

Előfordul, hogy valami nem lesz tökéletes benn. Szerintem a legfontosabb, hogy belejöjjön az ember, hogy hogyan lehet a legjobban belepakolni. Van néhány dolog, amit nem teszek bele soha. De alapvetően jól elmos szinte mindent.

aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Nekem csak egy öblös mosogató van, tehát csak folyóvízzel lehet mosogatni. Na az egy megpakolt mosogatógép adagnyi cucc, nem 10 liter.

Nekem is volt gorenje, most hiperszuper 6.érzék van, nem jobb.

Az olcsó kapszula felejtős, matt marad a pohár ill. takarásba nem jó pakolni, akkor nem hatékony.

De a főzés végére üres a konyha, mert mindent egyből oda rakok, az mindent megér, hogy nincs +fél óra takarítás.

aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Nekem egy keskeny Bosch van, egyszer kimértem, 8 liter vízzel végigviszi a programot.

Kézi mosogatással simán 50-60 liter is elmegy, szóval sokkal gazdaságosabb, arról nem is beszélve, hogy kézi mosogatásnál nem 50-60 fokos vizet használsz.

aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Minél újabb a mosógép, annál kevesebb vízet használ a szabályozások miatt. Kevesebb víz agresszívebb mosószert igényel, a ruha meg szépen tönkremegy. El lehet dönteni, hogy akkor mi a fontosabb és hogy vajon mennyit spórolsz vele, ha utána ruhákat kényszerülsz venni állandóan.
aug. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!