Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A klíma (légkondicionáló) az...

A klíma (légkondicionáló) az emberből is kiszívja a vizet?

Figyelt kérdés

Van egy Gree oldalfali klímám. Azt vettem észre, hogy amióta megvan (és gyakran használom is), azóta nagyon ragadós az izzadságom, gyakran kell kezet mosnom emiatt.


Na most, a kondenzvizet eléggé gyakran látom csöpögni, pedig a szobában eléggé alacsony a páratartalom, ráadásul gipszkarton van a falakon, ami miatt még szárazabb a levegő.


Lehetséges, hogy belőlem "szívja ki" a vizet, amit kint csepegtet? Vagy csak azt szívja le rólam, amit kiizzadok? Egyáltalán lehet köze a klímának a ragadós izzadsághoz? Mert korábban nem volt ennyire ilyen, csak amióta megvan a gép.



júl. 13. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is ilyen ragadós voltál, csak a több izzadság lemosta. Most hogy kevesebbet izzadsz, hiszen hűvösebb van, nem annyira hígul fel.
júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem állítod elég hidegre ahhoz hogy ne izzadj, akkor igen, kiszívja, mert izzadsz, ami a légmozgástól elpárolog rólad, ezért érzed jónak, de amúgy nem az. Ha elég hidegre teszed nem fogsz izzadni, nem szárít ki.
júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
27%

nem valami jo klima lehet vagy a helyseg nem az

ha mukodes kozben izzadsz barmenyire is

ha csak nem nehez fizikai munkat vegzel ez esetben #1 valoszinu

júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor bejössz a meleg, párás levegőről, akkor a hideg, száraz levegőn gyorsan száradsz meg, ezt érzed ragadósnak
júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha hidegebbre állítanám, akkor meg már fáznék, néha még így is.


Az a baj, hogyha egyhelyben ülök vagy fekszek, akkor kellemes ugyan a hőmérséklet, de amint járkálok, vagy pakolászok a szobában (ami hajolgatással jár), máris melegem lesz.


Pont ezért nem tudom belőni a megfelelő hőmérsékletet, mert ugyanaz a hőmérséklet egyes helyzetekben túl hideg, míg más helyzetekben meg nem elég hideg.


Mondjuk ez már inkább az "én" hibám, mintsem a klímáé. Egy tempósabb gyaloglástól is leizzadok télen is (nem vagyok dagadt, épp ellenkezőleg, mielőtt valaki ezzel jönne)...

júl. 13. 15:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért fázol, mert a klíma hidegje mellett az izzadtság is hűt, amik együtt már túl sok.
júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!