Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik split klíma tud a...

Melyik split klíma tud a legjobban leszabályozni?

Figyelt kérdés

Tehát hűtőteljesítmény tekintetben. Én ami legkisebbet találtam eddig, az 0,6kW-ig tud.

Miért fontos ez? Azért, hogy kis szobát minél kevésbé tudjon túlhűteni.



jún. 20. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem a teljesitmény számít, hanem,hogy mennyire jó a vezérlése. Az én klímám is inverteres,de ha a kinti le is áll,attól még benn keveri a levegőt,ismerősé, meg a bentit is lekapcsolja.

Amit találtál teljesitményt az amúgy micsoda,hűtő-fűtő, vagy felvett? mert nem mindegy.

Túlhűtés meg azért fordul elő,mert nem ott van a klima hőérzékelője ahol te érzed,méred. Ha jól tudom erre vannak olyan klímák amiknek távirányítójaban is van hőmérő.

jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De, a teljesítmény számít. Inverter technológia nélküli klimáról inkább már ne is beszéljünk manapság.


Írtam, hogy hűtőteljesítmény.


A túlhűtés azért túlhűtés, mert kicsi a szoba, és bármely pontján ugyanazt mérem, beleértve a beltéri által is mert hőmérsékletet. Két fokkal hidegebbet csinál a beállítottnál. Van a távirányítójában is hőmérő.

jún. 20. 22:41
 3/17 anonim ***** válasza:
De hiába kisebb a teljesítménye, ha nem kapcsol le azon a hőfokon amire te beállítottad, ezért fontosabb a vezérlés pontossága. Ugyanez a probléma klímánál fűtés oldalról is, akkor meg túlfűt, ott sem az a baj, hogy nem kapcsol, szabályoz le a kívánt hőmérsékletnél, pedig aztán nálam még kicsi is a klíma a helyiséghez képest. Youtube-on ezt egy szaki úgy oldotta meg, hogy egy külső vezérlővel lemásolta a távirányítót, és az a kívánt hőfoknál egyszerűen lekapcsolta a klímát. Ha meg csak annyi bajod van, hogy 2 fokot csal, akkor annyival állítsd melegebbre.
jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 fokkal jobban hűt mint amit mutat , akkor állítsd 2 fokkal feljebb és jó lesz.
jún. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Két fokkal hidegebbet csinál a beállítottnál."

Akkor pontos, csak offset van a mérésben. Ahogy előttem is írták, oda állítsd, ahol a megfelelő hőmérsékletet kapod.

jún. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tőlhűti a szobát... ne már. Ilyen nincsen. Beállítod a neked megfelelő hőmérsékletet. Ha eléri, lekapcsol. Mi a francért menne a klíma a beállított hőmérséklet alá?
jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Többségében nem értitek.

Bár két fokkal feljebb tudom állítani, ez esetben a kikapcsolás határát nagyon hamar eléri, és onnan két fok lenne a hiszterézis fölfelé, tehát legyen az, hogy 25 foknál kikapcsol, mert 27 fokra állítottam be, 27 fokra viszont már nem melegszik vissza a szoba, hogy újra bekapcsoljon automatikusan, pedig már 26,5 fok mellett a 75 százalék páratartalom is nehezen viselhető el.

jún. 21. 16:06
 8/17 A kérdező kommentje:
Hármas: Úgy vélem nem hiába kisebb, ugyanis konkrét példával élve: legyen a szobában 25,5°C, a klímát beállítva 25 fokra, közepes hűtőteljesítmény mellett kb. 24,8°C-ig hűt, onnan visszaveszi magát a legkisebb hűtési teljesítményre, azzal pedig a kikapcsolási 23,8°C-os hőmérsékletet legfeljebb éjszaka éri el. Szóval ha minimumon nem 0,8kW-tal hűtene, hanem nagyságrendekkel kisebb teljesítménnyel, akkor jóval magasabb hőmérsékleten tarthatná szinten a szoba hőmérsékletét, nem egy már kellemetlen szinten állna be a hőegyensúly.
jún. 21. 16:24
 9/17 Zzzoli ***** válasza:
100%

Az I'feel funkció erre van kitalálva, ebben az esetben a távirányító a hőmérési pont, leteszed az asztalra bekapcsolod az I'feel-t és a beállított hőfokot fogja tartani.

Minden más esetben a beltéri hőmérőjét veszi alapul, ami a fődém alatt van, hiába kavarja a klíma a levegőt, ott azért 1-2 fokkal magasabb lesz a hőmérséklet, így ha ahhoz szabályoz akkor az alsóbb pontokon alacsonyabb lesz a hőmérséklet.

A felső kategóriás klímák egyébként kisebb teljesítményre le tudnak jönni mint 600watt.

A Midea Oazis plus, de már a 3,5kw-os Midea All Easy Pro is le tud jönni 300watt környékére is, ha a Mideát említjük, de minde gyártónak akinek széles a termékpalettája és tartalmaz drágább modelleket képes erre.

Nyilván ennek akkor van értelme ha már be van hűtve a helyiség, kicsi a hőveszteséged és a klíma PID szabályzója így minimális szabályzási eltéréssel tudja tartani a hőfokot.

jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Ifeel ide vagy oda, tudok róla hogy ebben van, de csak egyszer próbáltam ki. Mutatom hogy miért nincs értelme annak sem:


[link]


Maga a beltéri is mutatja, hogy mennyivel aláment a beállított hőfoknak.


Az általad említett két Midea jól hangzik, de egyelőre öt perces kereséssel sem találtam meg róluk a keresett adatot. Tudnál hivatkozni valamit, amelyen szerepel?

jún. 23. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!