Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvő fotózáshoz milyen...

Esküvő fotózáshoz milyen objektíveket ajánlotok?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 11:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
47%
A helyzet az, hogy pont témánál vagyunk, a lekezelő stílusra pedig valóban semmi szükség nem lenne ha másképp is megértené(te)k amit írok. Ezen az oldalon csak akkor lehet igazad ha mellé tapló is vagy, különben kioktatnak és beléd kötnek (lásd feljebb).
2014. szept. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 BazsiBácsi ***** válasza:
88%

Ha esküvői fotós lennék, akkor gondolnék a redundanciára, nem csak odaállítanék 2 vázzal, meg két objektívvel, oszt csókolom. És a manuál fókuszt úgy írtam, ha "minden kötél szakad". Ezek ember alkotta gépek, eszközök, emberek használják, tehát elromolhatnak, elhasználódhatnak. Esküvői fotósnak alap szabály, hogy "sose bízz a technikában, és legyen LEGALÁBB +1 szett tartalékod mindenből".


És tudom, hogy a reciprok szabály semmit nem jelent, az csak mozdulatlan téma esetén érvényes. Viszont szabadtéri éjszakai koncertfotóból kiindulva az ISO3200 akkor is durvának tűnik, pláne hogy ha FF váza van az illetőnek.


Én nem mondtam, hogy mindenkit leültetnék manuál fókusszal. Én a saját tapasztalatom leírtam kicsit fentebb, és írtam is, hogy helyenként esélyem se volt még a gépet a fejemhez venni, nemhogy fókuszálni, vagy kattintani (mivel nem ismerem a hivatalos menetet, és az emberi tettet nem lehet kiszámolni). Viszont azt is odaírtam, hogy nem vagyok esküvői fotós, csak egy vendég voltam, aki vitt magával fényképezőgépet. Ezenkívül ha elolvasod, amit írtam, akkor pár jó tanácsot is írok, hogy hogyan ne menj az agyára az esküvői fotósnak, és - az eredeti kérdésnek megfelelően - milyen objektívet ajánlok ÉN, mint nem szakmabeli esküvői fotós a SAJÁT tapasztalataim alapján.


Remélem nincs harag, nézeteltérés, vita, sértődés, satöbbi, nem annak van a napja, és sose az a célom, csak leírtam az én nézőpontomat.


Písz.

2014. szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
40%

Ezért írtam feljebb, hogy a redundancia nem csak két vázat, hanem mindenből legalább kettőt jelent. Értelemszerűen nem feltétlenül kell pont ugyanannak lennie, azért bizonyos körülmények között egyik objektív helyett tudod használni a másikat (főleg zoomok esetében, de még fixeknél is).


Sajnos nagyon templomfüggő ez a sötét-világos mi elég, mi nem, de voltam már olyan templomban, ahol F/2.8, ISO 6400, 1/160 mellett alig látott valamit a szenzor, a helyes expóhoz 1.6-ra kellett nyitnom az 50-est, sőt ilyenből legalább hármat fel tudok sorolni csak az idei templomok közül, ahol esküvőt fotóztam. Templomot vakuzni meg esélytelen normálisan egyrészt a vakuk száma miatt amikre szükség lenne, másrészt pedig a villogás mint zavaró tényező miatt.


A manuál fókusszal nincs egyébként gond, ha az embernek van rá ideje, hogy fókuszáljon, ha nincs akkor problémás. Asztro fotózásnál pl. kifejezetten hasznos.


Én sem kötekedni akartam, csak ezek szerint elbeszéltünk egymás mellett!


Szép fényeket mindenkinek!

2014. szept. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
43%

"A helyzet az, hogy pont témánál vagyunk, a lekezelő stílusra pedig valóban semmi szükség nem lenne ha másképp is megértené(te)k amit írok. Ezen az oldalon csak akkor lehet igazad ha mellé tapló is vagy, különben kioktatnak és beléd kötnek".


Ha másképp is megértenénk amit írsz?????????? Öcsém te aztán tényleg el vagy szállva magadtól. Esetleg az alapvető tiszteletet megadhatnád másoknak, és akkor valószínűbb, hogy te is megkapnád. Így viszont nem csodálom, ha tényleg mindenki beléd köt.

2014. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
47%
Az a helyzet, hogy nem én kezdtem a kötekvést és "lekezelő" hangnemet sem én ütöttem meg először. Nincs azzal gond ha valakinek van egy véleménye, csak nem kell tutifixezerszázalékként tálalni, ha amúgy nincs tapasztalatod a témában. Mindenkinek van véleménye az esküvőfotózásról, még a totál laikusoknak is, a különbség az, hogy nem próbálják meg tényként tálalni és belekötni abba aki mondjuk ezzel foglalkozik. Befejeztem a vitát. Használjatok olyan objektívet amilyet szeretnétek, majd eljuttok tapasztalati úton ugyanide. :)
2014. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
47%
Az meg, hogy lepontoztátok a technikai adatokat tartalmazó válaszomat is Titeket minősít. Ostobák vagytok. Ha nem tudod elviselni, hogy van aki jobban tudja nem kell véleményt nyilvánítani. Puszi! ;)
2014. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
39%
Nem azzal van a baj, amit írsz. Hanem amilyen stílusban.
2014. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Szia. Amikor esküvőt fényképeztem nagylátószögű (28mm), alapobjektívet és enyhe teleobjektívet (100mm) használtam. Kicsit erősebb, 135mm-es objektívet csak akkor használtam amikor nem akartam hogy észrevegyenek a vendégek, és így természetesek legyenek a képen.

2.8 vagy ennél jobb fényerejű objektívet lenne érdemes vinned szerintem. Azt nem tudom hogy melyik objektív mennyire gyorsan vagy pontosan állítja az élességet. Nekem csak manuális objektívek vannak.

Nagyon tetszenek nekem azok a fényképek, amiket szupernagylátószögű objektívekkel készítettek, nagyon fel tudja dobni a képet :)

2014. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
* nagylátószögűT bocs
2014. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!