Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvő fotózáshoz milyen...

Esküvő fotózáshoz milyen objektíveket ajánlotok?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 11:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
45%
Esküvőt fotózni felelősség. Ha itt kérdezed meg, hogy milyen objektíveket használj hozzá (ráadásul azt sem írod meg, hogy milyen rendszerrel), akkor ne vállald el. Az esküvőfotózás talán az egyik leginkább fotóst és felszerelést próbáló ága a fotózásnak, nincs lehetőséged újrafotózni, változó és sokszor szélsőséges körülmények között kell fotóznod. Javasold a párnak, hogy kérjenek fel professzionális fotográfust, akinek szerelmesek tudnak lenni a képeibe.
2014. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
A kérdésben nem volt szó arról, hogy én fotóznék, csak annyi lett volna a lényeg, hogy fix vagy zoom objektív-e a jobb. Amennyiben Te esküvő fotós vagy csak tudni kéne mit írj egy ilyen kezdő kérdésre is, ha más nem a saját felszerelésedből válogatva!!
2014. aug. 27. 11:32
 3/29 anonim ***** válasza:
51%

A kérdés (mivel nem írtál részleteket) nagyon sok mindenre irányulhat. Kedves tőled, hogy megpróbálod azt az érzést kelteni, hogy nem értek a szakmámhoz csak mert nem azt mondtam elsőre egy ilyen kérdésre, hogy vegyél ilyen vagy olyan objektívet, de erre nincsen semmi szükség.


Egyébként én alapvetően fixpárti vagyok, egy darab zoom objektívem van, de az képminőség szempontjából nem igazán marad el a fixektől. Érdemes úgy válogatni, hogy a nagylátószög tartománytól 16-24mm-ről indulva le tudd fedni a 100-135mm-ig terjedő tartományt. Az értékek természetesen kisfilmes értékre számítva értendők (bár esküvőt fotózni APS-C vázzal eleve nagy bátorságra vall).

2014. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Van nagyon sok csodás fix objektív, amit a fényereje és a rajzolata miatt nem tudsz kiváltani zoom-mal. Mindenki másra esküszik, de 50es fixe mindenkinek van pl.

Tényleg jó lenne tudni, milyen rendszerre gondoltál (Canon, vagy Nikon), mert eszerint sokminden változik. A kérdés így megválaszolhatatlan.

2014. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy pont ezt kell írni egy ilyen kezdő kérdésre. Ha ilyesmin töröd a fejed (esküvőfotózás) szegődj el egy-két évre asszisztálni egy nagy nevű profi mellé (felejtsd el a régi iskola tagjait, okleveles fényképészeket, olyat keress akinek azonosulni tudsz a látásmódjával és a képi világával, az üzletpolitkájával) és tanulj. ;)
2014. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. aug. 27. 11:40
 7/29 anonim ***** válasza:
55%
Ha egy darabbal kell megoldani (ami egyáltalán nem lehetetlen), egy EF 24-70mm F2,8L IS USM kiváló választás.
2014. aug. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%
#7: Van az a helyszín ahol a 2.8 kevés (sötétebb templom, vagy pl. a gyertyafénykeringő, ahol ráadásul még mozgás is van amit ugye nem stabilizál az IS) ott édeskevés egy 24-70. A redundancia meg hol marad? Mit csinálsz ha pont azon az esküvőn akad be az USM motor (sajnos tapasztalat, hogy előfordulhat, bár az egy 70-200 volt), vagy épp a pénzszórásnál/tányértörésnél nekipattan valami a frontlencsédnek? Értem én, hogy benne van a szerződésben, hogy Ők térítik a kárt (mert ugye kötöttél szerződést) de addig mivel fotózol amíg tudsz helyette másikat vinni? Az meg csak egy sokadik mellékzönge, hogy ugye a 24-70-ből az MKI nem egy képminőségbajnok.
2014. aug. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
41%
De mondjuk senki nem mondta, hogy ő lenne ott a profi fotós. Ezt írta is.
2014. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%

#9: Hol írta? Segítek: nem írta. Nem úgy hangzott a kérdés, hogy "Esküvő fotózáshoz milyen objektíveket ajánlotok, ha nem én vagyok a profi fotós?!" vagy "Esküvő fotózáshoz milyen objektíveket ajánlotok ha nem elvárás, hogy jók is legyenek a képeim?!".


A redundancia nyilván a felkért profinak kell, de a válaszom többi része a lelkes amatőrre is vonatkozik, neki sem lesz több fénye, sőt igen nagy eséllyel egy 5D Mark III helyett egy 500D-vel érkezik ami úgy -3FÉ. Nem baj ha butaságot írsz, de ha kijavítalak akkor klassz volna nem lepontozni és félremagyarázni. ;)

2014. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!