Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotózáshoz értők! Hogyan...

Fotózáshoz értők! Hogyan lehet lejtőt vagy emelkedőt fotózni, hogy az valóban érzékelhető is legyen?

Figyelt kérdés
Párszor fotóztam irtó meredek emelkedőt az aljánál, de nem adta vissza a kép a valós meredekségét. Mi a megoldás, ha nem tudok messzire menni onnan?

2014. júl. 3. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően akkor lesz jól látható a meredekség, ha van valami a képen, amihez a néző tud viszonyítani, amiről az agy egyből látja, hogy az a vizszintes/függőleges, és na ahhoz képest aztán milyen meredek az a domboldal.
2014. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy meredek, puszata domboldal sosem fog képen visszajönni. Akkor lesz érzékletes a felvétel, ha vannak jó tereptárgyak, amik mutatják a valós terepviszonyokat. Pl. kinövő fák, mászó emberek vagy állatok, hasonlók.
2014. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ezeket a viszonyítási pontokat én is ismerem.

Legutóbb fotóztam alulról egy embert, aki szinte csak négykézláb tudott felmenni egy meredek aszfaltúton.

Itthon megnéztem a monitoron, és szinte semmi nem látszódott az út meredekségéből.

Sajnos vannak olyan helyek, ahol nem lehet oldalra elmenni, mert takarásban lett volna az egész.

2014. júl. 5. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!