Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgéppel hogy lehet...

Fényképezőgéppel hogy lehet sötétben szép, telt, kontrasztos színes képet készíteni?

Figyelt kérdés

Akármilyen beállításokkal próbálkozom mindig egy gyatra narancssárgás meleg szín az alap és kivehetetlen a kép tárgya, teszem azt egy járműről vagy egy épületről készült fotón. A fényképezőm egy Nikon Coolpix L27.

Próbáltam ugyanígy a Samsung Galaxy S II telefonommal, ahol ugyan szintén nem egy tökély a fotó, de legalább kékes feketés az alapárnyalat, nem narancssárga.



2014. jan. 12. 17:02
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

A telítettséget lehet, hogy kicsit túl lőttem, de azon lehet csökkenteni, ez már részlet kérdés. Csak az elvet mutatom, hogy miként. Aztán mindenki úgy balanszírozza ahogy jónak látja az eredményt.


A szín árnyalatok nem egyértelműen meghatározható dolgok. Azok mindig egymás függvényei.


Pl. bent vagyunk egy szobában ahol régi izzószálas világítás van és látjuk, hogy fehér az asztalon a terítő.

Kinézünk az ajtó résen a nyári napsütésbe és látjuk, hogy minden kékes-lilás-fehér fényben sziporkázik odakint.


Kimegyünk és minden szín a helyére kerül. Viszont ha benyitunk megint a szobába, akkor mindent sárgás-vörösnek látunk a szobában.


A kamera ezt a színhőmérséklet beállítás szerint egyensúlyozza. Viszont ezen utólag is lehet változtatni, de az bizonyos információ vesztéssel jár a rögzített arány módosítás miatt.


tehát vagy csak úgy tudjuk beállítani, hogy pl. egy "szobai" világítás fényénél látsszon minden jónak. De beállíthatjuk úgy is, hogy minden egy eltérő és teljes spektrumú fényforrás fényéhez mérje a szín egyensúlyt.


Utólag bele lehet ebbe nyúlni kis kompromisszumokkal, ami szerintem magán felhasználáshoz jó megoldást jelenthet. Kis mértékű korrekciónál még egyéb felhasználású fotónál is jó lehet.


Persze ezt nem nekem kell tökéletesre megcsinálni egy gyors demónál, hanem mindenkinek önmagának kell meglátni, hogy mi hogyan jó és halyére húzni a színeket, telítettséget és egyebeket.


Sőt adotthiányos spektrumú fényben sokszor erősen korlátozott lehet a színek megléte egyáltalán, ahol nem is az egynsúly számít, ha nincs meg a tökéletes szín vissza adáshoz szükséges spektrum a fényforrás fényében.


Ilyenkor jön a kompromisszum, mint itt is.

2014. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

"Hat, baratom, ennyi suket dumat reg olvastam mar egy hozzaszolason belul.

...

Nem ertem amugy, mit akarsz bizonyitani."



Azt, hogy egy bármilyen "komoly" kamerával sem lehetne jobbat kihozni a kevert és hiányos és vegyes fény mellett.



"Meg aztan a szines arnyek fogalman is erdemes lenne elgondolkodnod..."


Az is egyértelmű!

Amilyen fényforrástól árnyékot vet bármi, annak a színe nem látszhat.


Viszont ami fentről megvilágítja, annak a fénye érvényesül csak rajta (kék égbolt).


Szoktál fotózni?

Akkor tapasztaltál már ilyesmit magad is lépten-nyomon,

legalább olvashattál már róla ha tényleg legalább egy kicsit foglalkozol ilyesmivel.

2014. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Vass Sándor ***** válasza:
Állvány,fehéregyensúly,2-10 másodperc..
2014. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!