Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgéppel hogy lehet...

Fényképezőgéppel hogy lehet sötétben szép, telt, kontrasztos színes képet készíteni?

Figyelt kérdés

Akármilyen beállításokkal próbálkozom mindig egy gyatra narancssárgás meleg szín az alap és kivehetetlen a kép tárgya, teszem azt egy járműről vagy egy épületről készült fotón. A fényképezőm egy Nikon Coolpix L27.

Próbáltam ugyanígy a Samsung Galaxy S II telefonommal, ahol ugyan szintén nem egy tökély a fotó, de legalább kékes feketés az alapárnyalat, nem narancssárga.



2014. jan. 12. 17:02
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
100%

Fehéregyensúlyt állíts.

Vagy ha azt nem tudsz, akkor ha van olyan lehetőség, hogy villanyfény, vagy természetes fény, akkor inkább legyen a természetes.

A villanyfénynek van sárgás színhatása.

2014. jan. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
a fényképezés alapja a fény ... ehhh
2014. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Első, Köszönöm szépen, Második válaszoló, nem értek egyet, az éjszakai fotózás is egy lehetséges válfaja a fényképezésnek.
2014. jan. 12. 17:17
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
tudom, fotózok éjszaka is ... készítettem már 20 perces idővel is képet ... tehát megismétlem, a fényképezés alapja a fény
2014. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Értem, akkor valószínűleg jobb fényképezőgépet kellene vennem, amelyiken szabályozható a zársebesség. Esetleg árat tudsz mondani, hogy honnan érdemes nézelődni?
2014. jan. 12. 17:40
 6/33 anonim ***** válasza:
78%
Gyér megvilágítottság mellett is használható végeredményt nyújtó objektív+váz kombók használtan kb. 300-500ezernél indulnak, ha csak közelre akarsz fotózni. :)
2014. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

amelyik gép tud B (Bulb) expót, az már megéri, mert többnyire nem a kommerszeken van


itt olvashatsz kicsit az éjszakai fotózásról, bár nem olvastam végig, csak átfutottam, mert beírtam a keresőbe a "fényképezőgép bulb" szavakat, azt remélve, hogy kidob pár gépet, de sajna nem :(


az enyémet nem ajánlgatnám mert az húzós az objektívokkal, állvánnyal, távkioldóval együtt (Canon Eos 5D MARK II)

2014. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
100%
Nem tudsz feltenni egy olyan képet, ami nem tetszik?
2014. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez szerintem nem igaz.

Ha állványra teszed a gépet, akkor akár egy kompakttal is lehet használható eredményt elérni. Ne vetessünk már meg a kérdezővel rögtön egy több százezres szettet.

Amint a gépnek van lehetősége bemozdulás nélkül elkészítenie a képet, akkor jó lesz a kép. Állvány! Ne akarj sötétben kézből fényképezni.

A színt pedig a fehéregyensúly állítása oldja meg.

A tárgy azért lesz kivehetetlen, mert a géped több másodperc alatt szeretné lefényképezni, a kezed meg közben megmozdul. Ismétlem, nem drága gép kell hozzá, hanem egy stabil állvány.

2014. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Az alapkérdés arról szól, mivel lehet viszonylag kevés fényben, használható fotókat készíteni. Egyébként kicsit is mozgó témát nem tudsz állványról sem normálisan lefotózni, ezért írtam amit írtam.
2014. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!