Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgéppel hogy lehet...

Fényképezőgéppel hogy lehet sötétben szép, telt, kontrasztos színes képet készíteni?

Figyelt kérdés

Akármilyen beállításokkal próbálkozom mindig egy gyatra narancssárgás meleg szín az alap és kivehetetlen a kép tárgya, teszem azt egy járműről vagy egy épületről készült fotón. A fényképezőm egy Nikon Coolpix L27.

Próbáltam ugyanígy a Samsung Galaxy S II telefonommal, ahol ugyan szintén nem egy tökély a fotó, de legalább kékes feketés az alapárnyalat, nem narancssárga.



2014. jan. 12. 17:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben épületről van szó, az nem nagyon szokott mozogni.
2014. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Csatolok két képet, nagyjából akárhova állíthatnám, mert mindenképp dominál a narancssárga. A fehéregyensúly és az effektek itt előre be vannak állítva és csak választani tudok belőlük. Ez pl az egyik az Autómata a másik pedig az Éjszakai tájkép nevű modul.

[link]


[link]

2014. jan. 12. 18:18
 13/33 anonim ***** válasza:
a nátrium köztéri lámpák sárga fényt adnak ... próbálgasd a fehéregyensúlyt, hogy melyikkel élethűbb számodra
2014. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

A lámpák sárga fénye egyértelműen gond, az automatika nehezen tud ilyen környezetben helyes fehéregyensúlyt állítani.


Sajnos egy 15000 forintos géptől nem is igazán szabad sokat várni...

2014. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Igen, a lámpák valóban problémát jelenthetnek, de pl Belvárosi fotókat és Vasútállomáson készült fényképeket sokan készítenek élvezhető minőségben sötétedéskor és sötétben, amikor már üzemelnek az utcai lámpák, viszont nálam ezen területeken is mindig körülbelül ez a legszebb amit ki tudok hozni a gépből.
2014. jan. 12. 19:30
 16/33 anonim ***** válasza:
ilyen géppel jobb nem fog menni... :s
2014. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Így már értem! Köszönöm szépen a segítségeteket!
2014. jan. 12. 20:07
 18/33 A kérdező kommentje:
Néztem az Olympus SP800 UZ (Régebbi típus) és egy újabb Fujifilm Finepix S4800 masinákat. Melyiket ajánlanátok? Mindegyik elég korrektnek tűnik.
2014. jan. 12. 20:11
 19/33 anonim ***** válasza:

Nem olyan rosszak ennek a színei.

[link]


Legalábbis egy kis utómunkával rendbe lehet tenni.

2014. jan. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Abban képben meg van minden információ a jó képhez, csak a szín egyensúlyt kellett helyére húzni és a telítettségen növeltem, meg még a fényerőt is kissé megemeltem hozzá és ez lett az eredmény amit láttál.


Szemre az égbolt ennél sötétebbnek látszott, vagy ilyesmi volt?

2014. jan. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!