Miért szutyok a Canon?!?!?

Figyelt kérdés
Cmos Tükrös géppel nem tudok jól fotózni, kb 10% sikerült a képeknek: Miért könnyebb telóval képet lőni?!??!? Mindig bemozdult a fotó, pedig 1/100 secundumig jelen idővan, nem?! Telefon miért exponál gyorsabban mint a gép?

#idő #meddig tart a jelen #mekkora az idő legkisebb része #lassú expozíció oka
júl. 5. 20:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem a gép szar, hanem te nem tudod használni
júl. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Kézből fotózásnál ökölszabály, hogy legfeljebb a gyújtótáv reciproka legyen a záridő.


Tehát pl. 100 mm esetén jó az 1/100.

júl. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Ha kép állandóan bemozdul, akkor érdemes gyakorolni, hogy a lövésnél csak a mutatóujjad mozgatod, karod/kezed/tested minden más alkatrésze ne moccanjon és persze nem futás közben kell fotózni :)
júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Szmomra az a felfoghatatlan, hogy hogyan nem esik le egyikőtöknek sem, hogy ez csak egy rossz, vitaindító kamukérdés.
júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Mojjo ***** válasza:
85%
@14: Nem, ez a kérdező tényleg ennyire értetlen. Mindenféle témában szokott totál sötét kérdéseket feltenni, aztán akkor derül ki, hogy igen, tényleg őróla van szó, amikor privátban kezd válaszolgatni a közösbe írt dolgokra.
júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
20%

Az 1/100 záridő nagyon lassú kézből fotózáshoz. Én nem mondanám magam kezdőnek, de sokszor nekem sem sikerül mozdulatlanul kitartani, illetve már nem is szoktam, mert nincs értelme.

Inkább az érzékenységet viszem felfelé, hogy ne 100-as záridővel kelljen fotóznom. 800-1000 körüli sebességre törekszem még sötétben is.

júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"sokszor nekem sem sikerül mozdulatlanul kitartani, illetve már nem is szoktam, mert nincs értelme"

Parkinsonod van? Vagy valami ideggyulladás? Az átlagember némi gyakorlás után ki tudja tartani a reciprok szabály szerinti értékeket. Vannak, akik az exponálást nem tudják függetleníteni a tartástól, és elrántják a gépet, mikor csak az expo billentyűt akarják nyomni. Ezen is a gyakorlás segít. Mondjuk nekem van némi gyakorlatom, de nekem, 70 évesen, úgy, hogy egyáltalán nem vagyok egy izompacsirta, sőt, mióta volt két infarktusom, nem is vagyok szívós sem, semmi problémát nem okoz, hogy egy 200 mm-es objektívvel lemenjek 1/100 időre. Az állás is fontos. Meg a lélegzetvétel. A testtartásról szerintem minden Canon manualban esik szó, azt is érdemes elolvasni.

aug. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Mit vársz ezektől a mai hópihéktől? Csoda hogy lélegezni tudnak önállóan.
aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

#17 Először is köszönöm a rosszindulatú, lenéző sznob kommented, nagyon felemelő olvasni az egoizmusod, amit 70 éves korodra sem sikerült levetkőzni annyira hogy szégyenletesnek érezd. Infarktusod is biztos azért volt, mert mindent tökéletesen csinálsz, de ebbe most nem megyek bele.


Fotózás közben nincs kedvem bemerevedni, sorozatokat lőni mindenről állandóan, hogy aztán minden ötödik fotó legyen csak bemosódásmentes. - IBIS nélkül főleg igaz volt - Mindegyiknek élesnek kell lennie.

Egyrészt figyelni kell a sörömre, másrészt az emberek, akiket fotózok, mozognak!

Egy tájkép erejéig elhiszem hogy ki lehet tartani, csak mondjuk 3 órán keresztül több száz fotó esetében idiótaság lenne ezt csinálni.

aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

#18 a koromat tudod felhozni fegyverként, butapondró? Én semmi rosszindulatút, semmi lenézőt nem írtam, lehetséges fizikai defektusokról beszéltem. A fizikai defektus nem szégyen, mint a kor sem. Legfeljebb a te csökött szemedben. :D Egoizmus meg hol volt? A szó jelentését sem ismered.


"Fotózás közben nincs kedvem bemerevedni, sorozatokat lőni mindenről állandóan, hogy aztán minden ötödik fotó legyen csak bemosódásmentes."

Ez teljesen értelmetlen, én ilyenekről nem beszéltem. Mellesleg sorozatot a hozzá nem értők lőnek. Az agyad merevedett be. És valami beléd mosódott.


"Egyrészt figyelni kell a sörömre"

Ebben különbözünk, én nem vagyok alkesz.


"másrészt az emberek, akiket fotózok, mozognak!"

Akiket én fotózok, azok is.


"Egy tájkép erejéig elhiszem hogy ki lehet tartani"

ebben te lehetsz a szakember, én táncot meg sportot fotózok.


"csak mondjuk 3 órán keresztül több száz fotó esetében idiótaság lenne ezt csinálni."

Miért? Mint írtam, én az emberi faj gyengébb részébe tartozom, fél nap nekem nehézség nélkül megy. Több száz az elég diétás adag egy napi versenyen.

aug. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!