Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri canon R szériát választ...

Megéri canon R szériát választani?

Figyelt kérdés
R6 az álom, de elbizonytalanít a gyér objektív kínálat. Igazából tudom mit fotózok, mire van szükségem, nem vagyok nagy gyűjtő. Inkább attól félek, nem tartja majd úgy az értékét, vagy nem tom. Bánnám? Kelleni fog nekem a világ összes objektívje egyszer? Ha igen, el lehet majd adni? Miért ragaszkodik a canon hogy saját obikkal fut csak?
júl. 5. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Kicsi az objektívválaszték? Egy gyári adapterrel az összes Canon EF objektív használható.

Sőt, szerintem a Canon az a márka, amire szinte bármi feltekerhető a megfelelő adapterrel - ellentétben például a Nikonnal.

Értéktartás?

Te befektetést keresel? Akkor vegyél inkább aranyat. Bármilyen elektronikai eszköz hónapok alatt elveszti az eredeti értékét...

Te tulajdonképpen trollkodni jöttél ide?

Szedd már össze magad, meg a gondolataidat!

júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:
A Canon az egyik legnagyobb és legismertebb név a fényképezők piacán. Akkor is el lehetne adni, ha egy kalap szar lenne, de nem az. Szóval ettől aligha kell tartanod. És ha tudod, hogy te mit fotóznál, és arra van natív R bajonettes objektív, akkor az is pipa, teljesen mindegy a te szempontodból, hogy úgy amúgy még mi van vagy mi nincs a bajonettre. Meg ahogy az előttem szóló is írta, lehet átalakítózni is.
júl. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A válasz az, hogy nincsen rá szükséged. Vegyél egy használt DSLR-t zoom objektívvel és ha jövőre sikerül összeállítanod 6-10 albumot, akkor már tudni fogod, hogy mekkora átfogásra van szükséged. Ha nem, és közben megunod, akkor legalább nem dobtál ki az ablakon két millió Ft.-ot. Ugyanis alaphangon ennyi egy R6 + fényerős objektív ára újonnan. Gondolom azzal tisztában vagy, hogy egy komplett objektív paletta ára az egy családi ház árát súrolja.
júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogalmazhatnánk úgy, hogy vagy megéri, vagy nem. Én most a hétvégén próbáltam ki mozgásfényképezésben a kurrens, és most vett R6mk2-t, szemben az eddig használt 5Dmk4-el. Maga ez a szemkövető ótókókusz ez megér hatvanszor annyit, mint a gép ára. Persze, aki nem mozgást fényképez, az meg ezt a kijelentést értetlenül szemléli. :D Egy EF 300/4 IS objektívet használtam.


Egy dolog miatt majdnem visszavittem, amúgy, és ez a fénymérés. :D

júl. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nnnn5555 ***** válasza:
0%

Én nem hiszek az adapteres gányolásban, de

a Canon-os kérdéseket a karizmatikus egyházak témakörben érdemes feltenni.

:)


Amúgy hiába népszerű valami, ha kismillió lopott van a használt piacon fillérekért.

júl. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!