Van még értelme a mai világban, ilyen eszközöket vásárolni?
Fényképezőgép és videókamera.
Szinte mindenkinek van, valamilyen okostelefonja és sokan meg is vannak elégedve, és pont ezét csak pénz kidobásnak tekintik ezeket az eszközöket meg vásárolni.
#7 "De olyan szülők akiknek kinn állt a 8-9 milliós autócsodája karba tett kézzel nézte végig a gyermeke szereplését, pedig lehet hogy drágább mobilja volt mint az én kamerám."
Mert lehet, hogy ők épp a gyerekük előadását nézték büszkén, és megélték a pillanatot, amíg te a kameráddal voltál elfoglalva. 🙂
"Persze ha neked elég ha évek múlva visszanézed a felvételeket és egy beszélő homályos folt is elég lesz a kép közepén arra , hogy felidézze az emlékeket akkor a telefon is megteszi, "
Szélsőséges csúsztatás:D Kiváló minőségű nyomtatott albumot készítek az iPhone-al készített képekből. A videók pedig gyönyörűek 160 centis tévén is.
Egyedül a zoom tartomány amin elvérezhet a dolog iPhone esetében. De Androidos mezőnyben arra is van megoldás bőven. Periszkóp rendszerű kamerák.
Mintha azt kérdeznéd, mi értelme a teherautónak, amikor egy személyautónak is van csomagtartója...
Csak ennyi a különbség a telefonos vidózás/fényképezés és valami komolyabb fotós/filmes cucc között.
"Mintha azt kérdeznéd, mi értelme a teherautónak, amikor egy személyautónak is van csomagtartója..."
A kérdés inkább az, hogy van-e értelme a teherautó vásárlásnak, ha 1 évben csak egyszer van szükség a rakterére.
#8, Mojjo-nak:
Az megvan, hogy az analóg gépek kémiai úton rögzítik a képet? A felbontó-képességük nagyjából az anyag molekula-mérete.
Persze még egy Zeiss optikával sem vagy képes ezt megközelíteni, de meg sem próbálom megadni neked még egy gagyi, ruszki optika felbontását sem . Akkora értéket kellene írnom.
A digitálisak legjobbika is vicc, a leggagyibb analóghoz képest is.
@17: Nem is kell megadnod, elég helyen olvashatod a filmek és az objektívek felbontóképességét is. Csalódást okozna mindkettő neked, ha utánanéznél.
De ha fotóztál volna már valaha, te is láthattad volna, hogy a komolyabb objektívek sem rajzolják ki pixelre a jobb érzékelők felbontását. Nem véletlen rekeszelgetünk - nem csak a mélységélesség kontrollálása miatt -, nem véletlen létezik az a szó, hogy lágy rajzolat, vagy képszéli életlenedés stb stb. Illetve a filmeknek van egy szemcsézettsége, ami behatárolja a felbontását.
Nem minden úgy működik, ahogy az ember távolról elképzeli :)
"Az megvan, hogy az analóg gépek kémiai úton rögzítik a képet? A felbontó-képességük nagyjából az anyag molekula-mérete."
A válasz tökéletes, csak az a nagy helyzet, hogy többnyire nem laboratórumban fényképez az ember. Valós körülmények között stadion hosszt ver a digitális technika az analóg gépekre: autofókusz, fehéregyensúly, képstabilizátor, akár több ezer kép/fotózás stb stb stb ja és azonnal látod is az elkészült képet (nem pedig csak azután hogy hazamentél), digitális géppel a kezedben rögvest utánaállítasz ha valami nem stimmel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!