Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van értelme fényképezőgépet...

Van értelme fényképezőgépet vennem 100-150k alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelezném, hogy abszolút nem értek a fényképészethez és még nagyon nem is ástam bele magam a témába.


Jelenleg egy Huawei P30 Pro telefonom van és azzal szoktam képeket csinálni.


A kérdésem az lenne, hogy maximum 100-150 ezer Ft-os értékhatárig megéri fényképezőt venni, vagy közel hasonló minőséget a telefonom beállításait kihasználva is tudok produkálni és csak feleslegesen cipelném?


Családi eseményeket, instagramra képeket szeretnék vele készíteni.

Esetleg a későbbiekben gondolkodom azon, hogy régi kastélyokat, várakat fotózzak és arról írjak egy blogot, szóval egy olyan gép kellene amivel egy átlag olvasó számára már elfogadható képeket lehet készíteni.


Mit gondoltok megéri ilyen értékben venni egy fényképezőt ilyen célra, vagy a telefon is hasonló minőséget csinál?



#hobbi #Huawei #fényképezőgép #fényképezőgép vs telefon
2020. ápr. 19. 01:53
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Annyiban különbözik a kettő, hogy a fényképező gépben nagyobb a tudás (nevezzük most annak, mert nem jut eszembe a rendes neve) mint a telefonodban.
2020. ápr. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

A telefon az elsődlegesen telefon és lehet vele fényképezni is.

De attól, hogy lehet vele fényképezni is , attól az még nem fényképezőgép!

Mint ahogy a telefon nem laptop és nem is táblagép,pedig sok hasonló feladatott el tud látni, mint az említett eszközök.

Egy fényképezőgép az fényképezőgép ! Pedig tud videót is készíteni!

A fotózáshoz vegyünk fényképezőgépet.

A Videózáshoz videókamerát.

Telefonáláshoz telefont és ne táblagépet.

stb.

stb.

Olyan fényképezőgépet érdemes venni , ami fényképezőgép tudását és kapacítását ki fogod tudni használni.

Felesleges olyan gépet venned amit nem tudsz kihasználni mert nincs szükséged akkora kapacitásra amit a gép tud és felesleges akkora tudású gépet venned, ami a te tudásodat, hozzáértésedet magasan felülmúlja.

2020. ápr. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Instára tökmindegy.


Hobbi szinten, amatőrként fotózni, egy bridge gép (pont ez az árfekvés) bőven jó

2020. ápr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
150körül hobbi szinten már elég jót kapsz
2020. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a minőség szubjektív, mindenki máshogyan látja - vagy épp nem látja. nem mindenki ugyanúgy érzékeli, étékeli. egymás mellé teszel egy mobillal jól sikeült fotót és egy fényképezőgéppel jól sikerült fotót, lesz aki meg tudja mondani a különbséget, de messze nem mindenki fogja látni. és még aki látja, az sem biztos, hogy értékelni fogja a különbséget.


első sorban te fogod nézni a képeket, neked kell eldönntened, hogy elég jó-e NEKED a mostani minőség, vagy kell/érdemes javítani rajta. ha te elégedett vagy a mostanival, akkor nem biztos, hogy érdemes tovább töprengened. ha nem vagy elégedett, akkor első körben azt érdemes vizsgálni, hogyan tudnál a meglevő eszközöddel a mostaninál jobb képeket csinálni. megismerni a gép beállításait, manuális módokat (igen, telefon is tud ilyet, nem csak komoly fényképezőgép), megtanulni fotózni a telefonnal és csak azután érdemes a cserén töprengeni, ha már kihasználod, elérted és túllépnél a géped korlátain. az emberek többsége még egy fényképezőgép lehetőségeit sem haszsnálja ki hiánytalanul és úgy lép komolyabb gépre, hogy a jobb géptől várja a jobb képeket, miközben a kép minősége jelentős részben a készítőn múlik, nem a gépen.


a fotó minősége két dologból tevődik össze. ennek csak az egyik fele a technikai minőség. a fotós tudása, találékonysága határozza meg, hogy a kép hatásos és JÓ lesz-e. mindegy milyen jó képet tud technikailag a géped csinálni, ha nem a megfelelő pillanatban, nem a megfelelő irányba fordítva, nem a megfelelő kompozíciót kiválasztva, nem jó beállításokkal használod. egy nagyon komoly fényképezőgép sem fog jobb tartalmú képeket készíteni, ha nincsn meg a fejedben a megfelelő tudás a használatához. hiába lesz az elkészült kép összes technikai paramétere sokkal jobb, ha a kép tartalma értékelhetetlen. viszont ha a tudás és fotós látásmód meg van a fejedben, akkor egy technikailag gyengébb géppel is tudsz jó tartalmú képeket készíteni - ha ez már megvan, akkor kezd értelmet nyerni azon gondolkodni, hogy azt a tartalmilag jó képet érdemesebb technikailag is minél jobb minőségben elkészíteni.

persze a fejesztési sort meg is lehet fordítani és azért venni jobb fényképezőgépet, hogy már eleve ne a technika korlátozzon. csak az emberek többsége itt be is szokta fejezni. vesznek egy jó gépet és beérik ennyivel, használni meg már meg sem tanulják...


a technikai minőség leginkább a felbontás, zajszint, rajzolat, részletgazdagság, kontrasztátfogás, torzítás, színhelyesség, stb. jelentenek. ezekben baromi sokat fejlődött a technika minden téren, így a telefonok is egyre jobbak bennük, de a "rendes" fényképezőgépek ugyanúgy fejlődtek benne, így mindig jobbak maradnak benne, mival azokat csak ezekre fejlesztik, mivel Internetezni, telefonálni nem kell rajtuk, sőt zsebrevágni sem mindet lehet.

a fotó technikai minőségét (amiket fent felsoroltam) további két fő tényező befolyásolja. az egyik a kép érzékelő (szenzor) minősége, a másik az optika (lencse) minősége. mivel a telefonokat zsebbe tervezik, mindenképp csak kompromisszumokkal tudják fejleszteni a fotó minőséget. picike bennük az optika és mégkisebb a szenzor.

egy jobb fényképezőgépben kb. fele, negyede akkora csak a képézékelő, mint a telefon teljes képernyője és nagyobb az objektív, mint az egész telefon. pontosan azért, hogy jobb képminőséget tudjon biztosítani a fényképezőgép, mint a telefon. viszont mivel a fényképezőgép nagyobb és nehezebb, a képek fájlmérete is nagyobb, a szerkesztésük, feldolgozásuk, megosztásuk is körülményesebb, mint a telefonos fotóké, ezért nagyon sokan fotóznak inkább telefonnal, ami úgyis mindig ott van az embernél. technikailag a fényképezőgép jobb. de nem biztos, hogy mindenkinek az életében és felhaszálásában jobb döntés egy fényképezőgép.

2020. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a még nem is létező bloghoz pláne ne ruházz be semmilyen gépbe. előbb kezdd el írni azt a blogot, töltsd fel rá a mobilos képeidet, csináld egy darabig és ha már kiderült a gyakorlatban, hogy tényleg akarod és tudod-e csinálni a blogot, tényleg tudsz és akarsz is rá TARTÓSAN időt és energiát fordítani, hosszabb távon is meg van hozzá a motivációd, na meg témád is, van rá érdeklődés, közönség is ÉS mindezek után még mindig úgy érzed, hogy a jobb technika képes lehet hozzáadni a meglevő eredményekhez, AKKOR lehet érdemes emiatt beruháznod bármit is a blogba.


a legtöbb blog (így a tiéd is) nem azért szűnik meg, vagy eleve el sem indul soha, mert nincs a készítőnek elég jó fényképezőgépe, számítógépe, billentyűzete, hanem mert ideje, energiája, motivációja, eltökéltsége nincsen hozzá, hogy folytassa, vagy egyáltalán belekezdjen. ezen nincs az a fényképezőgép, számítógép, vagy billentyűzet, ami képes változtatni és ha az eszközöktől várod a lelkesedést, motivációt, ösztönzést, hogy elindítsd a blogodat, akkor egyáltalán nem biztos, hogy az eszközök megléte bármiben is segíteni fog benne.


nem tagadom, hogy van, akiknek egy új eszköz meglódítja az alkotási kedvét és az eszköz puszta birtoklása, illetve a beruházás racionalizálása is arra készteti, hogy minél többet használja. egy kényelmes, szívesen használt, akár szeretett eszközzel inkább alkot az ember. de egyáltalán nem mindenkire igaz ez egyformán.

millió és egy olyan blogger van, aki beruházot egy fényképezőgépbe, számítógépbe, akármibe, hogy majd azzal jobban fog menni a blog, mégtöbbet fog majd alkotni, mégsikeresebb lesz. aztán az eszköz kis idő után kihasználatlanul hevert, mert legfeljebb egy darabig volt izgalmas az új kütyü, de hosszú távon maga a kütyü nem tudott akkora lendületet adni, ami a folytatáshoz is elég lett volna. belső késztetés, eltökéltség és cselekvés nélkül az eszköz kihasználatlanul hever. rosszabb esetben azóta is csak újabb és újabb eszközöket, pogramokat, talán még könyveket és képzéseket is vásárolnak, hogy majd azok birtokában jobban csinálják - mégsem kezdenek soha bele, mégsem folytatják, amit félbehagytak, mert valójában nem eszközök és még csak nem is a megvásárolható könyvek, vagy tanfolyamok, sőt akár nem is a tartalmi tudás hiányoznak nekik, hanem a belső késztetés, a motiváció, a lendület hogy csinálják, vagy persze sok esetben az idő, energia, lehetőség - de ezek egyikén sem változtat, hogy újabb és újabb dolgokat vásárolunk. csak a kereskeddedlem és a marketing ezt a megoldást adja el nekünk mindenre, met a kereskedelemből élő cégek ebből élnek. nekik az a fontos, hogy újabb és újabb dolgokat vásároljunk tőlük, nem az, hogy használjuk-e amit eladnak nekünk...


hozzáteszem, ha üzletileg is racionálisan akarod csinálni, akkor meg még a motiváció és nézettségi siker sem elég eredmény, mert anyagi beruházás üzletileg csak akkor racionális, ha anyagilag meg is térül az a befektetés. vagyis a befektetett összeg vissza is jön a tevékenység által termelt bevételben. ami a legtöbb blognál nem nagyon szokott előfordulni és a váras téma sem nagyon kecsegtet ilyennel - ez persze ne vegye el a kedved, de azért a befektetéseknél érdemes ezt is mérlegelni...

2020. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs.
2020. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

150-ért már remek 4/3-os, vagy apsc-s milc vázakat találhatsz, objektívvel.

A külömbség egy mobil és fényképező között, a szenzorméret, az iso, azaz érzékenységi dimamika, és a szabadon változtatható zoomtartomány (persze zoom obik esetén, de úgy is kit obival adnak mindent).


Autómatán jpg-ben még meg sem kell tanulnod használni a gépet, de ajánlott.


Egy gyengébb fényképezőgép is lazán leveri a mobilokat, de szoftveresen ezt próbálják kompenzálni.

2020. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!