Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes az APS-c objektívparko...

Érdemes az APS-c objektívparkom mellé fullframe fényképezőt vennem?

Figyelt kérdés

Egy sony A7III-on gondolkodom, amire azért lenne szükségem, mert rendszeresen rossz(abb) fényviszonyok mellett fotózom mostanában. Hiszen tél van, keveset süt a nap, és én utálok állványt cipelni.

De eddig két APS-c szenzoros Sony gépem volt csak, így az összes objektívem nem fullframe-objektív. (kifejezettem kisszenzos gépre valók)

Tudom, hogy használhatom crop-modeban a fullframe gépen is őket, de szerintetek ez így értelmes befektetés? Ha APS-c módban használom a fullframe gépet, attól még élvezhetem a nagy szenzor előnyeit ugye? (laikus vagyok)



2021. jan. 4. 14:30
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Már csak kötekedsz a kérdezővel, de akkor megkaptuk a választ: az eddigi szőrszálhasogatás csak egy egoista kirohanás volt, a kioktató hangnem fölénye fűszerességének ízlelgetése, puszta öncélból. Ezek szerint a crop-módban fotózás lényegében fullframe-fotózást jelent ugyanúgy, csak a gép levágja a már elkészült kép széleiről helyettünk a fölösleget.

Most még az jöhet, hogy bemagyarázzuk: a fullframe eleve nem jobb, mint az APS-c de ez senki nem hiszi el, ha 10 éven belül gyártott gépekről beszélnünk.

2021. jan. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint a crop-módban fotózás lényegében fullframe-fotózást jelent ugyanúgy, csak a gép levágja a már elkészült kép széleiről helyettünk a fölösleget."


Lényegében APS-C fotózást jelent, hiszen azzal, hogy levágtuk, a maradék szenzor felület, amit ténylegeyen használtunk APS-C méretű. Teljesen mindegy, hogy a levágás mikor történik.


"Most még az jöhet, hogy bemagyarázzuk: a fullframe eleve nem jobb, mint az APS-c de ez senki nem hiszi el, ha 10 éven belül gyártott gépekről beszélnünk."


De jobb, akkor ha ki is használod a nagyobb szenzor méretet.


Nem értem mi a célod azzal, hogy félre próbálod vezetni a kérdezőt.

2021. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy használhatom crop-modeban a fullframe gépen is őket, de szerintetek ez így értelmes befektetés?"

Ezt neked kell eldönteni, hogy a befektetett összeg hoz-e annyival többet.


Az nem kérdés, hogy a Full frame jobb, mint az aps-c. Viszont neked ér-e akkora felárat az a kb 1 fényérték?


Szerintem is akkor éri meg nagyobb szenzor méretű gépet venni, ha megfelelő objektívvel használjuk. (Nem fogok azért Ferrarit venni, hogy heti 1X elmenjek a sarki kisboltba vásárolni.)



Én vagy fényerős fix aps-c-s objektívet vennék, vagy megvenném az A7 III-at és vennék hozzá FF objektívet.


Egyébként sokan dolgoznak mft-vel is gyenge fényviszonyok között és még se panaszkodnak. Nem kell éjszakából fényes nappalt "varázsolni" és akkor nem kell az ISO-t a csillagokba emelni.

2021. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Köszi, még mindig erősen gondolkodom, de már keresem a lehetőséget, hogy ki is tudjam próbálni.
2021. jan. 6. 17:15
 35/35 anonim ***** válasza:

Ha annyi a problémád, hogy bemozdul a kép gyenge fényviszonyok között akkor inkább szenzor stabilizátoros gépet vegyél.


Vagy próbáld ki a monopod-ot. Azt nem annyira kényelmetlen hozni vinni

2021. jan. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!