Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes az APS-c objektívparko...

Érdemes az APS-c objektívparkom mellé fullframe fényképezőt vennem?

Figyelt kérdés

Egy sony A7III-on gondolkodom, amire azért lenne szükségem, mert rendszeresen rossz(abb) fényviszonyok mellett fotózom mostanában. Hiszen tél van, keveset süt a nap, és én utálok állványt cipelni.

De eddig két APS-c szenzoros Sony gépem volt csak, így az összes objektívem nem fullframe-objektív. (kifejezettem kisszenzos gépre valók)

Tudom, hogy használhatom crop-modeban a fullframe gépen is őket, de szerintetek ez így értelmes befektetés? Ha APS-c módban használom a fullframe gépet, attól még élvezhetem a nagy szenzor előnyeit ugye? (laikus vagyok)



2021. jan. 4. 14:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, mit értesz a nagy szenzor előnyei alatt. Mert ha ugyanakkor a pixelmérete, mint a kicsinek, akkor azzal az objektívvel, amivel csak a közepét hasznosíthatod, pont azt nyerted a réven, amit elvesztettél a vámon, nem?
2021. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Nem, crop módban nem élvezed a nagyobb szenzor előnyeit. Az ugynaz, mint ha kisebb szenzorra vetítenél képet, ugyanaz lesz a DoF, ugynaakkora lesz a látószög (FF obival nagyobb lenne FF szenzorral), ugyanakkora lesz a méretarányos zajosodás, a pixelarányos zajosodás meg nyilván attól függ, mekkora a pixelsűrűség. A felbontás pedig akar kisebb is lehet, ha kisebb a pixelsűrűség a nagyobb szenzoron.


Csak akkor van előnye a full frame szenzornak, ha FF obival hasznalod. Nyilván ha van egy-egy jó obid, amit tovabbra is használnál, akkor nem érdemes megszabadulni tőle, de ha csak cropos obikat használnál, akkor nem érdemes váltani.

2021. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, ahogy írtam, hogy nekem a felhős, borongós, sötétedésbe hajló fényviszonyok miatt kéne a nagyobb szenzor. Mert nem használok állványt. Nem érdekel a Dof, többnyire nagylátóval fotózok, de a most használt hosszú záridő miatt bemozdulnak rajtuk az autók, emberek. 1/60-nál is, pláne kicsit még hosszabbnál... Ezért kell a nagyobb szenzor. Ez az előnye ugyanúgy megvan crop módban is. Nem?
2021. jan. 4. 16:40
 4/35 anonim ***** válasza:
40%
Most írták ketten, hogy ha ugyanakkora a pixelméret, akkor ugyanannyi zajod lesz, és mivel az objektív nem rajzolja ki a teljes téglalapot, hát ugyanakkora látószöged, a drága szenzor közepén.
2021. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam laikus vagyok... Akkor magyarázzátok el, légyszi. A crop mód nem úgy működik, hogy elkészül a fotó és abból utólag vág csak ki digitálisan egy kisebb részt, hogy ne látszódjanak a képszélek? Így hát miért nem előny a nagyobb szenzor? Én a kész képeket is le szoktam kicsinyíteni. 16:9-ben fotózok és fullHD felbontás környékére konvertálom az utómunkázott képet. Fullframmel sem fogok tudni 1/200-al fotózni szürkületkor, vagy ha kevés a fény? MErt ez lenne a lényeg. ÉS nem kellenek a megapixelek sem.

Ezek miatt a dolgok miatt venném az új gépet de nem vagyok biztos benne, hogy értem a jelentésüket:


Dynamic Range 14.7vs12.8 higher dynamic range

Low Light ISO 3730vs1068 better High ISO performance

2021. jan. 4. 16:55
 6/35 anonim ***** válasza:
35%
Dehogynem. A FullFrame érzékelő egyik legnagyobb előnye, hogy akkor is fogsz tudni bemozdulásmentes képeket készíteni kézből, amikor az APS-c-s gép már 1 másodperc körüli záridővel dolgozna, hogy ne legyen zaj. Akkor is, ha kivágsz (vagy a gép kivág) végül egy kisebb részt a kép közepéből, hogy ne legyen zavaró a vignetting.
2021. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
40%
Ha better high iso performance, akkor meg miért gyakorlatoztatod itt a népeket? :D Itt a hozzászólások arról szóltak, hogy HA azonos a pixelméret. Mivel NEM írtad meg a mostani géped paramétereit. Feltételezéseket írtunk, te meg feltételezésekre akarsz légvárat építeni.
2021. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
35%

Kedves hetes! Leírta, hogy laikus (kétszer), nyilván azt se tudja mit jelent. Szerinted melyik aps-c-s képnek jobb a high iso-ja, mint egy fullframesnek? (Ha nem egy 15 éves gépet hozol ide persze)

Nem azért kérdez egy laikus, hogy leckéztessék a pixel arearól, hanem hogy az egyszerű megközelítését megerősítsd, vagy cáfold.

Szóval igen. Egy ekkora szenzoros géppel, ha jó fényerejű az objektív még sötétedés után is tudsz 1/60-nál kicsit gyorsabb záridővel is lőni. Na. Nem tudom másnak miért nem volt világos a kérdés.

2021. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Elírtam... Nem aps-c-s képnek, hanem gépnek*
2021. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Jajj, itt komoly bajok vannak. Teljesen mindegy, mikor vágsz a képből, ha cropos obival, crop módban használod a gépet, akkor a maximum, amit vignettálas nélkül ki tudsz vágni, ugyanakkora, mint ha APS-C szenzorral készítetted volna. Ha ugyanakkora a pixelsűrűség, akkor ugyanannyi zaj lesz rajta. De ha kisebb a pixelsűrűség, akkor sem vagy előrébb, mert a gyakorlatban nem a pixelenkénti zaj érdekel minket, hanem adott hogy nagyítás melletti nézegetéssel mennyi a zaj. Akkor csak annyi a különbség, mint ha egy kevesebb megapixeles APS-C szenzorra váltottál volna.


A rövidebb záridő lehetősége FF gépen pedig abból fakad, hogy magasabb ISO-ra állíthatod úgy, hogy még számodra elfogadható a zajosodás (vagy a zajszűrés utáni részletesség). Crop módban viszont mint írtam, nem kisebb a zajosodás, ahhoz hogy kisebb legyen, nagyobb területét kellene használni a szenzornak.


Nyilván azonos technikai fejlettséget feltételeztem a két szenzor esetében.


8:

Ha kivágsz a képből egy akkora részt, ami az APS-C / FF aránynak felel meg, akkor az így készült kép adott nagyításban ugyanannyira lesz zajos, mint ha eleve APS-C géppel csináltad volna, szóval ez esetben nincs high ISO-n előny.

2021. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!