Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes az APS-c objektívparko...

Érdemes az APS-c objektívparkom mellé fullframe fényképezőt vennem?

Figyelt kérdés

Egy sony A7III-on gondolkodom, amire azért lenne szükségem, mert rendszeresen rossz(abb) fényviszonyok mellett fotózom mostanában. Hiszen tél van, keveset süt a nap, és én utálok állványt cipelni.

De eddig két APS-c szenzoros Sony gépem volt csak, így az összes objektívem nem fullframe-objektív. (kifejezettem kisszenzos gépre valók)

Tudom, hogy használhatom crop-modeban a fullframe gépen is őket, de szerintetek ez így értelmes befektetés? Ha APS-c módban használom a fullframe gépet, attól még élvezhetem a nagy szenzor előnyeit ugye? (laikus vagyok)



2021. jan. 4. 14:30
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Nem azért lesz kb. 2000*akárhányas a kép, mert azt a közepéből vágom ki olyan kicsire, hanem le is kicsinyítem az eredeti képet, Margit.

És azért Margit, mert ezt a képformátumot, méretet szereti az az oldal...

2021. jan. 5. 10:33
 22/35 anonim ***** válasza:

Akkor viszont össze-vissza beszélsz: "~fullhd felbontású képet vágok ki"


No mindegy, a vége úgyis az lesz, hogy veszel egy FF vázat, mélyen legbelül már eldöntötted, itt csak valamiféle önigazolásra vágysz.

Aztán majd rájössz, hogy ha nyersz is vele valami, maximum 1 fé-nyit, ami ugyanúgy kevés lesz.

2021. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Ha van kisebb felbontású APSC szenzor akkor inkább olyat vennék, ha a zaj a probléma
2021. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

21:

Akkor az nem vágás. De irreleváns a kérdéaed szempontjából, mennyire csökkented a felbontást, így is úgy is ugyanaz a probléma a crop móddal, hogy a kép, amit nyersz a végén, az kisebb szenzor felületen készül, mint ha FF obid lenne. Ezért ugyanakkora lesz azaj, mint APS-C szenzor esetében, ezéet szürkületkor nem allíthatsz be magasbab ISO-t, ezért nem lehet rövidebb a záridőd, mint APS-C esetében.

2021. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, az a bajom, hogy a mostani fényviszonyok mellett ekkora szenzoros géppel nem tudok nagyon kézből fotózgatni. Délután fél4-4 körül már végképp nem. Erre keresek megoldást elsősorban. A zajosság problémáján gondolom segít némileg az utólagosan lekicsinyített kép. 2000*valamekkora felbontású képekről beszélünk, amikbe senki nem nagyít bele, mert nem is az a lényegük. Főként városképeket készítek elsősorban nagylátóval. A kompozíció lényegesebb, használok például halszem-objektívet is - nekem a lényeg, hogy ne csak egy állványt hurcolászva tudjak hetente többször fotózgatni nyárig.

Továbbra sem tudom amatőrként ennél pontosabban leírni mit szeretnék, mert ennyi a lényeg. Ha kellően nagy felbontású a fotó, akár az is megoldás, hogy magam vágom utólag mérétre a képet, és kicsinyítem azt le. Nem tudom. Az obijaim jó fényerejűek, a fullframe-obik nagyon drágák és halszemet nem is találok, de dobhatjuk a témát, köszi a segítséget, nem akartam ennyire elveszni a részletekben. Legfeljebb majd spórolok ff-obikra, sokáig, de van a mostaniak közül, amitől biztos nem válnék meg. (pl. Samyang-halszem)

2021. jan. 5. 16:46
 26/35 anonim ***** válasza:

"ekkora szenzoros géppel nem tudok nagyon kézből fotózgatni"

Van egy rossz hírem: Nagyobb szenzoros géppel is ugyanazok lesznek az expo beállítások. Ha sötétben akarsz várost fotózni, akkor állvány kell mindenképpen, vagy ha pont jó a kompozíció szempontjából, akkor ráteszed a gépet egy fix tereptárgyra.

2021. jan. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"A zajosság problémáján gondolom segít némileg az utólagosan lekicsinyített kép."


Pontosan annyira segít FF szenzoron cropos obival, mint APS-C szenzoron cropos obival. Még mindig nem akarod megérteni, hogy a problémádon az segít, ha nagyobb szenzort használsz, de ha egy nagyobb szenzor akkora részét használod, mint a mostani szenzorod, akkor ugyanott vagy.

2021. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Nem, ha fullframe módban fényképez, és úgy vágja le a "vinnyettált" részeket, akkor nem igaz, amit írsz. És most erről volt szó.

Valamint abban sem vagyok biztos továbbra sem, hogy az APS-c mód nem úgy működik-e Sonynál, hogy akkor is a teljes képmezőt használja a gép, és a végeredmény csak egy utólagos digitális vágás után lesz egy kisebb kép (azért gondolom, hogy így van, mert a Sonynál így, crop-módban kisebb megapixeles kép a végeredmény, míg pl. Nikonnál úgy működik a crop mód, hogy megapixelben a végeredményben ugyanakkora a kép, tehát ott valóban elhiszem, hogy képalkotásnál nem használja a teljes érzékelőt). De erre sem kaptunk választ a sok okoskodótól, ezért írtam, hogy csak a szőrszálhasogatás megy.

2021. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Teljesen feleslegesen vitatkoztok ilyen apróságokon.

Hiába vált FF-re, mit nyer vele? Egy fényértéket? Másfelet? Kevés. 15 perccel tud tovább kint maradni fotózni, aztán tovább sötétedik és megint kevés lesz.

Nem ez a megoldás, ráadásul ez nagyon drágán lenne rossz megoldás.


Kérdező, mit jelent az, hogy "Az obijaim jó fényerejűek"?

És a "jó fényerejű" obikat mekkora rekeszen használod? Mert én nehezen tudom elképzelni, hogy várost tág rekesszel fotózzak, hiába a nagy látószög, elég hamar elmegy yz élesség, kell a szűk rekesz. Akkor meg mit érsz az elméleti f1.8-cal...?

2021. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Hát, én többnyire olyan sötétben fotózok, hogy a helyes expozíció a ISO 12300-25600, a rekesz 2,0, a záridő 1/160, de az élesség ritkán megy el. Persze a gép nem volt igazán olcsó.
2021. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!