Memóriakártyákkal van egy kis problémám. Milyen fajta jó a gépembe? Milyen fajták vannak? Mit érdemes figyelni?
Életem első fényképezőgépét vettem meg tegnap. Eddig elég szűkös keretek között éltem, de adódott lehetőség venni egyet. Egyáltalán nem értek az ilyesmihez, ezért kérdezek itt ezzel kapcsolatban. Ha esetleg valaki írna, akkor légyszi mindent írjon le, mert tényleg sík h*lye vagyok hozzá.
Mi a különbség az SD és az SDHC kártyák között?
Minden gépbe jó mindkettő?
Hol láthatom melyik jó a gépembe?
Mondjuk sokat segítene, ha leírnád a pontos típust. Vagy épp te is felmehetsz a hivatalos honlapra és ugyanúgy elolvashatod az okosságokat,meg a google is segít...
De általánosságban elmondható a mai kamerákról, hogy a videók miatt nagy és gyors kártyát kell venni bele. Nem gond, ha micrSD, csak legyen egy kb 50 forintot érő átalakító a sima sd méretszabványhoz. Fényképezőkbe ez szokott kelleni.
Gyorsaság miatt a V30 feliratot kell keresni. De a leglényegesebb infó mindenképp az, amit a te készülékedről tudni kell.
Őhmmm... legutóbb sinceritytradingről rendeltem, olcsó és megbízható kínai boltról van szó. De nem tudom mi a helyzet most a vám-áfa dologgal. Lehet át kell állni valami más eu raktáras ali/ebay eladóra. A magyar árak sajnos pofátlanul magasak. Utánna kell nézni. Bár nem hiszem, hogy valamit tudnak kezdeni vele, mert sima levélként, borítékban küldik, szép kínai bélyegekkel. Nem csomag.
Időben sok igazándiból.
Kínaihoz képest amúgy gyors, mert leveleket hamar felrakják repülőre. Tehát pár hét, és nem hónapok
az SD, SDHC (high capacity) és SDXC (extra capacity) csak a kártya kapacitásában tér el.
a MicroSD fizikai méretben kisebb a normál SD kártyánál, ezt használja a legtöbb mobil és kompakt eszköz, de többnyire adnak hozzá MicroSD-SD adaptert is, hogy be tudd tenni normál méretű SD kártya helyére (kapacitás alapján itt is van MicroSDHC és MicroSDXC, ez ugyanazt jelenti, mint a normál fizikai méretű SD kártyáknál)
általában a legtöbb fényképezőgép 32GB-ig gond nélkül tud bármilyen kártyát használni. 32GB felett érdemes jobban odafigyelni, hogy működik-e vele, vagy esetleg fagyást, túlmelegedést okoz (főleg GoPro kameráknál volt ilyen gond a 64-es kártyákkal), vagy esetleg nem működik vele, mert a gép még nem tud ekkora kártyát kezelni.
nagyon régi eszközöknél előfordulhat, hogy 32GB vagy akár jóval kisebb kártyát se tudnak kezelni, de ez viszonylag ritka.
ha csak hétköznapi, néha kattintgatós fotózáshoz kell a kártya, akkor az írási sebesség nem olyan fontos, lehet akár lassabb kártyát is venni. sport és természetfotózásnál, nagy fájlméretű RAW képekhez és különösen videóhoz érdemes minél nagyobb írási sebességű kártyát venni. a lassabb kártyára a gép lassabban tudja kiírni a képeket/videót, ami akár meg is akaszthatja a fotózást, mert várni kellhet a gépre, amíg kiírja az elkészült képekett a kártyára és addig nem tudsz tovább fotózni sem. a videózást pedig akár teljesen el is lehetetlenítheti egy lassú kártya, mert ha nem elég gyors a kártya a videó folyamatos kiírásához, akkor egyszerűen megállhat a felvétel.
a kártya sebességét általában Class és UDMA jelölésekkel, illetve az írási és külön az olvasási sebességet MB/s-ban megadva is fel szokták tüntetni. ha ez kritikus szempont, akkor érdemes minél gyorsabb, lehetőleg 60 MB/s feletti sebességet keresni - fontos, hogy az írási sebességet kell nézni, mert az olvasási lehet magasabb az írásinál, viszont fotózás/videózás közben az olvasási sebesség nem számít, csak az írási.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!