Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A fényképezőgépek doboza...

A fényképezőgépek doboza miért nincsen biztonsági szalaggal lezárva?

Figyelt kérdés
Egy márkás 30 ezer forintos barkácsgép dobozán simán van márkajelzéssel ellátott biztonsági szalag, felbontás ellen, egy fél millió forintos gép dobozát meg simán ki lehet nyitni. El lehet vinni esküvőt fotózni aztán vissza lehet tenni.
2020. dec. 16. 12:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

És miben különbözik a te e) verziód az én b) verziómtól?

Az áru gyakorlatilag ugyanaz, mégis bukja el a kereskedő a hasznának a nagy részét? Miért is? Mivel csökken a termék értéke? Ezt még senki nem magyarázta meg. Miben kap kevesebbet a vevő, ha előtte valaki már kibontotta a dobozt?

És ezt miért a kereskedőnek kéne bebuknia? Mert ugye neked jogod van visszaadni, a nagyker / gyártó meg nem köteles visszavenni vagy kártérítést adni a kiskereskedőnek.

Szóval miért kéne neki bukni azon, hogy te meggondoltad magad? Miben csökken az értéke a kibontott terméknek?

2020. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%
#11: pedig létezik ez a kereskedelmi gyakorlat, amit írtam, 220 Voltnál láttam már többször is alkalmazni többek közt. Nem bukik rajta senki semmit. A többire nem reagálnék, ha nem bánod, nem szeretem hosszan elmagyarázni azt, ami másoknak egyértelmű. :/
2020. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
#9 Azért, mert te újat veszel, nem kibontottat. Nem csak jóindulatú vásárlók vannak ám! Van, hogy simán kilopkodják a dobozból a kevésbé fontos tartozékokat, majd visszaküldik a dobozt indoklás nélkül, mert megtehetik. Szerinted az alkalmazott, ha átvizsgálja, észre fogja venni a hiányt? Több száz különböző terméket forgalmaz egy adott hely, nem fog feltűnni neki. Te meg vásárlóként kapsz egy hiányos terméket, amiért persze az üzletet okolod majd és napok mennek majd el a cserével, a visszaposta árának bukásáról nem is beszélve. Mindenki rosszul jár vele, csak az nem, aki a legelején kilopkodott valamit a dobozból.
2020. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

#12-re nem reagálnék, mert nincs mire.

#13: két külön dologról beszélünk. A tartozékot a boltban is ki tudják lopni (dolgoztam kiskerben, tudom). Volt, hogy komplett szállítmányból lett eltávolítva egy kábel, vagy egy átalakító és külön árulva. Majd a doboz hivatalos, gyári matricával leragasztva.

Amitől te félsz, ahhoz nem kell eladni és visszavenni a terméket, tisztességtelen üzlet anélkül is átver - miközben ha tisztességes üzletben vásárolsz, akkor a visszavett termékben is minden tartozék meg lesz - vagy csökkentett áron lesz árulva mint hiányos.

Szóval én úgy vélem, a gondot nem az kéne hogy okozza, hogy visszavett terméket újra eladnak teljes áron, hanem az, hogy tisztességtelen az üzlet a vevővel szemben...

2020. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Ezen felül visszaküldött terméket nem lehetne új áron eladni, aki ilyet kap, az mehet is tovább a fogyasztóvédelemhez teljes joggal."


ez olyan vicces amikor valaki habzó szájjal a fogyasztóvédelemmel jön :)


nem lehet új áron eladni?

persze, az állam szabja meg, hogy mit és mennyiért árulhatsz, na ne röhögtess

2020. dec. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
#15 Nem lehet, mert az nem új. Újként csak olyan állapotban lehet eladni terméket, ahogyan az a gyárból kijön. Onnantól, hogy az fel van bontva az legfeljebb "újszerű" termék, de ennek is vannak kritériumai (nem lehet esztétikai hibája például). A probléma nem azzal van, hogy ezt új árán adják el, hanem, hogy sokszor nem tüntetik fel ezt, így jogilag a vevőt becsapják ezzel. Az Amazonnak példaként volt belőle jogi incidense is, amikor nem megfelelő jelzővel árulták a terméket.
2020. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Ha a terméket kivették a dobozból, azzal már bármi is történhetett.

Nyilván nem fogom bevállalni a kockázatot...


Vettem már alkalmilag kitből kivett objektívet amiről kiderült, hogy a boltban bontott áru volt és leejtették. (Csak ezt a kedves vevővel elfelejtették közölni...)

2020. dec. 19. 11:32
 18/25 anonim ***** válasza:

Tudnád, mennyi mindent vettél MÉG, ami ki volt bontva, ki volt próbálva, de neked fogalmad nincs róla és használod boldogan.

És ne csak elektronikára gondolj.

A nadrágodat is felpróbálta előtted már három ember. A cipőidről nem is beszélve.

Még a reggeli kiflit is megfogdosta nem csak a pék, de a Marika néni is a bótban, meg még ki tudja ki.

Amit nem tudsz, az nem fáj.

2020. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Lehet csak ha a cipőmet leejtették annak nem lesz tőle nagy baja


Mint mondtam a kockázatot nem vagyok hajlandó bevállalni


Eddig az első 2 gépem bontott volt, mint utólag kiderült.

Az egyiknek valahol 6000-nél kezdődött a képszámozása, és nagyon bizonytalanul működött, a másiknál meg utólag derült ki, hogy járt hozzá DVD csomag ami hiányzott.


De vásárláskor megmagyarázták, hogy csak a garancia jegyet tették bele, azért sérült meg a rögzítő fül...


Szóval köszönöm szépen de én bontottat többet nem veszek!

2020. dec. 19. 12:58
 20/25 anonim ***** válasza:
Akkor megismétlem: Neked nem a kibontással van bajod, hanem hogy sérült, hiányos terméket kapsz. Vagy az nem fáj, ha három évig áll a kirakatban a kamera, nap szíja, porosodik, ide-oda dobálják? Tudod mi fájna igazán? Ha látnád, hogyan dobáljuk... izé, dobálják egyesek a teherautóból ki a szép színes dobozokat rakodás címén. Jó lesz az a parasztnak. Mer nincs kibontva.
2020. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!