Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a motorok frekvenci...

Bubuka508 kérdése:

Igaz, hogy a motorok frekvenciaváltója tönkrevághatja a telefont?

Figyelt kérdés
A korábbi munkahelyemen egy munkatársam állítja, hogy a gép, amivel dolgozott, két telefonját is tönkretette. Egy ideje az enyém is azt csinálja, hogy időnként teljesen véletlenül kikapcsol, mindig újra kell indítani. Lemerülés kizárva. Én is sokat tartózkodtam az említett gép mellett, időnként kezelnem kellett. Vagy csak véletlenül esik egybe a két dolog és amúgy is döglődni kezdett volna a telefonom? Írástudó emberek komoly válaszát kérem, nem idétlenségeket. Műszaki ember vagyok, de bevallom, ezt nem tudom.
2019. márc. 27. 15:22
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Elvileg lehet benne valami.

Milyen gép az?

2019. márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A konkrét műszaki leírását nem ismerem, azt nekünk, egyszerű rabszolgáknak nem kötötték az orrunkra (de szerintem nem is volt elérhető még a karbantartók számára sem). Pontosabban nem is egy, hanem három ilyen gép is üzemelt, aminek a 3 fázisú motorjai, ill. az áramellátásuk ilyen megoldású volt: egy élelmiszerüzemben a gyártó-, a szárító- és a csomagológép is így működött. Egymástól nem is voltak nagy távolságra (5-10 m), egyébként kínai gyártmányú volt mind. Ezenkívül volt röntgengép, ami a csomagolt készterméket átvilágította, fémdetektor, meg effélék. Mondjuk elvileg tilos volt a gyártó- és a csomagolóterembe telefont bevinni, de nem ezért, hanem hogy még véletlenül se kerüljön bele a lehegesztett zacskókba. De ezt senki nem tartotta be.
2019. márc. 27. 15:37
 3/6 Zzzoli ***** válasza:

A frekiváltó és az általa meghajtott motor nem tesz tönkre elektronikus eszközöket. Felépítéséből és működéséből fakadóan, nem bocsájt ki magasfrekvenciás elektromágneses sugárzást.

Viszont ha tényleg hibásodtak meg ott készülékek, akkor inkább a készülék más részei lehetnek ludasak. Például a fóliahegesztő mindjárt gyanúsabb lehet, vagy bármely más eszköz ahol nagy teljesítménnyel magas frekin megy a gerjesztés.

Viszont ha ilyen mértékű a sugárzás, akkor az nem felel meg az egészségvédelmi szabványoknak sem!

2019. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gyártógépről nem is akartam én sem elhinni ezt a dolgot. Viszont a csomagológép közelében - így a fóliahegesztő közelében is - még többet voltam, így az gyanúsabb lehet. Azóta már megszűnt a cég, csak kíváncsiságból tettem fel ezt a kérdést, hátha csak én vagyok ostoba hozzá.
2019. márc. 27. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy csak kontakt hibás az akksi.
2019. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

Nem tapasztaltam még ilyen jelenséget. Nálunk több száz frekvenciaváltó üzemel nonstop (van közöttük 500kW-os is).

Nincsen baja a telefonomnak és a kollégáknál se tudok ilyen problémáról az elmúlt 10 évben.


"Felépítéséből és működéséből fakadóan, nem bocsájt ki magasfrekvenciás elektromágneses sugárzást."


Zzzoli!

A frekvenciaváltók pontosan a működésmódjukból adódóan rendkívül hajlamosak rádiófrekvenciás sugárzást kibocsátani. Illetve nem csak a frekvenciaváltók, hanem a motorok és a motorkábelek főleg. Pláne ha azok nem árnyékoltak és hosszúak!

Ez közismert tény.

De mobiltelefonokat nem tesznek tönkre pusztán a sugárzásukkal.

2019. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!