Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik az apa/anya vége a...

Melyik az apa/anya vége a csatlakozóknak?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok hülye, de én nem értem. Egyik webboltban így, másik üzletben úgy hívják. Komolyan. Fel tudtok világosítani, hogy (pl. HDMI és VGA kábel esetén) melyik az apa, és melyik az anya vég? Képeket külön megköszönném!

2013. máj. 28. 13:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Túl komplikált az észjárásod.

Egyszerűsítek:

[link] << bal oldalon anya, jobb oldalon apa

[link] << jobb oldalon apa, bal oldalon anya

És most ennyi, nincs logika, nincs párhuzam az emberi szaporodással. Így nevezték el pont.

2013. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Áááááááááááááh és persze sikerült rosszul leírnom...

[link] << bal oldalon az apa, jobb oldalon az anya (ahogy a képre rá is írták)

2013. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Lényege az, hogy tök mindegy akkor, hogy néz ki. Mert a műanyagos g*ci (ami a gépben van), az is lehet anya akkor.


Azért nem értettem, mert elvonatkoztatva ha úgy nézzük, a gépbe megy bele az átalakító DVI-je, ami akkor apa. Mert a DVI átalakító csati a nagyobb (azaz keretes), így megy bele a kisebb műanyag (a gépben lévő aljzat). Szóval gyakorlatilag annyi az egész, paraszti ésszel szólva:


A bot az apa, a lyuk az anya, de ha lyuk kinézete van valaminek (ebben az esetben a DVI átalakító csatinak, mert ugye abba férne el a bot, nem a lyuk a botban), nem lenne logikus. Én erre gondoltam.


Nem feltétlen esztétikai jelentősége van. Én meg erre alapoztam. Ezt kellett volna eleve írnotok, és felfogom. Képekkel, direkt kértem.


Köszönöm a kitartást.

2013. máj. 29. 10:17
 24/25 anonim ***** válasza:

Az apa-anya elnevezés nem hivatalos, inkább csak szakmai szleng. Csatlakozó aljazat, röviden anya. A nemi szervekkel való párhuzam pedig egészen nyilvánvaló. Hogy melyik melyik, az az esetek többségében elég egyértelmű.

[link]

...és igen, vannak esetek, amikor nem teljesen egyértelmű, de attól még az elnevezés találó.

2013. máj. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Köszi Vazerati, DVI-n nem értettem, miért a tűs belsejű az APA... A külső miatt tévesztettem.


Köszi a felvilágosítást. :D

2013. máj. 29. 10:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!