Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik az apa/anya vége a...

Melyik az apa/anya vége a csatlakozóknak?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok hülye, de én nem értem. Egyik webboltban így, másik üzletben úgy hívják. Komolyan. Fel tudtok világosítani, hogy (pl. HDMI és VGA kábel esetén) melyik az apa, és melyik az anya vég? Képeket külön megköszönném!

2013. máj. 28. 13:30
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Akkor mégse minden esetben igaz az, hogy amit bedugok, az az apa, amibe beledugom, az meg anya.

Amúgy, hogy kicsit akkor kötekedjek tovább. Azt mondjátok, az adapteren az ott HDMI anya. Nos, itt 1 kép HDMI kábelről, érdemes elolvasni, mit ír.


[link]


Akkor az adapteren lévő HDMI apába dugok HDMI apa kábelt? Baromság.

2013. máj. 28. 15:15
 12/25 anonim ***** válasza:

Még mindig itt járunk...?! :)


Figyi! Még az is lehet, hogy az a kép csak illusztráció!

A lényeg: ez egy hdmi kimenetet alakít át dvira.

Pl. vga-n van hdmi aljzat (anya), abba dugod a hdmi dugó-dugó (apa-apa) kábelt az megy az adapter hdmi aljzatába (anya), és utána az adapter dvi dugó részét (apa) dugod pl. a monitor alzatába (anya).


Az apát dugod az anyába. Kérdezd meg otthon a fatert, és sztem ő is meg fogja ezt erősíteni! :)

Téged vszeg csak az zavar meg esetleg, hogy nem beépítve látod a hdmi aljzatot, és emiatt nagyon hasonló a dugóhoz - nem úgy, mint a dvi, ami jelentősen elüt (ti. tüske,lyukak).

Különben a hdmi azért is aljzat (anya) sztem, mert ott van rajta az a két kis feszítő fülecske, ami a beledugott dugót (apát) benne tartja fixen (usb hosszabbítón is van ilyen) - erről ne kérdezz otthon, mert ilyennel sztem a fater nem találkozott! :)

2013. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Kezdem "érteni". Tehát a DVI azért nem apa, mert az anya... Annak ellenére, hogy a képen tüskék vannak benne, körülötte egy fém keret, tehát anyának kéne lennie... Teljesen logikátlan.


Úgy se fogunk dűlőre jutni, így akkor mondom a konkrét okát kérdésemnek.


Monitorom HDMI-s. Monitoromra akarom kötni a PS3-at is, és a gépet is (amikor másikat használnék, átdugnám a HDMI-t). Nos:

DVI aljzatos VGA-m van. Abba akkor belemegy ez az adapter:


[link]


Az adapter HDMI aljzatába beledugnám a HDMI kábelt:


[link]


HDMI kábel másik végét beledugnám a monitorba (mert ugye az aljzatos).


Így, ha PC helyett épp a PS3-at akarom a monitoron látni, csak kihúzom a HDMI kábelt az adapterből és beledugom a PS3-ba és ennyi.


Akkor így megoldható? Vagy valami nem klappolna?

2013. máj. 28. 15:31
 14/25 A kérdező kommentje:
Első mondat korrigálása: "azért nem anya, mert az apa, annak ellenére, hogy (...)"
2013. máj. 28. 15:32
 15/25 anonim ***** válasza:
2013. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Ehhez már nem értetek ti sem, ahogy látom. Mindegy, az eredeti kérdés válaszolása sem ment, megszoktam.

Mindazonáltal köszönöm!

2013. máj. 29. 07:01
 17/25 anonim ***** válasza:

A kérdésedre megkaptad a választ. Az, hogy indokolatlanul továbbvariálod, az már a te magánügyed.

A 13.-ra. Igen, ha átdugdosod, akkor használhatod, hol ezzel, hol azzal. Ez egyáltalán miért kérdéses?

Imádom, amikor a nehéz felfogású kérdező végül azt írja, hogy a válaszolók nem értenek hozzá.

2013. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Mert ez nem válasz, amit kaptam. Annak az átalakítónak anya csatlakozója van DVI oldalon (mivel üreges, így ebbe BELE kell dugni). Viszont a másik részén is olyan a HDMI csati, amibe ugyanúgy BELE kell dugni a HDMI kábelt. Akkor az miért apa? Anya dugja apát? Ezért kombinálok. Mert hülyeség.
2013. máj. 29. 08:49
 19/25 anonim ***** válasza:
A 10. válaszomban leírtak láthatatlanok netán? Akkor leírom újra. Az egy DVI dugó és egy HDMI alj egybeépítve. A DVI oldalát beledugod a videókártya DVI aljazatába. A másik oldalán levő HDMI aljazatba/ANYA!!!/ pedig beledugod a HDMI kábel végét/APA!!!/
2013. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
De a DVI oldala akkor miért apa, mikor az is aljzat? Ugyanolyan mód megy bele a DVI, mint a másik oldalon a HDMI. A DVI oldala tűs, azaz a műanyag szar (a lyukacsos fehér cucc) megy Ő BELÉ, így anyának kellene lennie. Vagy az első hozzászóló baromságot írt. Ennyi.
2013. máj. 29. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!