Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik az apa/anya vége a...

Melyik az apa/anya vége a csatlakozóknak?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok hülye, de én nem értem. Egyik webboltban így, másik üzletben úgy hívják. Komolyan. Fel tudtok világosítani, hogy (pl. HDMI és VGA kábel esetén) melyik az apa, és melyik az anya vég? Képeket külön megköszönném!

2013. máj. 28. 13:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Túl sok fantázia nem kell hozzá (csak úgy 13 éves kor legalább):

apa,amit bedugsz

anya, amibe bedugod

2013. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Az apa minden csatlakozónál a dugó (az amelyik belemegy), az anya meg az aljzat -akár vezeték végén lévő lengőaljzat is lehet-(amibe belemegy).

Felvilágosító órán hiányoztál? :)


Általában az eszközön van az aljzat, a kábelen pedig a dugó. - találkoztam már olyan fischer tunerrel amin dugó volt! ;)

2013. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem hiányoztam én ilyen órákról, de fene gondolta, hogy ilyen k*rva perverz világban élünk. :D

Köszönöm a válaszokat, ultragyorsak vagytok! : )

2013. máj. 28. 14:08
 4/25 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen az eszközön például nem látni rendesen a HDMI csatlakozót. Azt írja, apa, de sztem rohadtul nem az.

2013. máj. 28. 14:09
 5/25 anonim ***** válasza:

A DVI biztosan apa, és a HDMI az anya.

Mindkét csatlakozónak látni az alsó perem belsejét is. DVI-nál anyánál és HDMI apánál a műanyagtól nem lehetne.

2013. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

De a HDMI miért nem anya akkor? Hiszen annak is csak fémpereme van, műanyag nincs, pont a DVI-ben.


Hiszen abba dugod be a "műanyagos" nem peremes HDMI kábelt. Vagy akkor mégse ugyanazt jelenti a DVI-nél az anya, mint a HDMI-nél?

2013. máj. 28. 14:26
 7/25 anonim ***** válasza:
Mert ez a neve.
2013. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a képen ugyanaz az adapter szerepel két nézetből, és mindkét vége apa.
2013. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A két nézet ugyanaz az adapter, de miért apa?

Hiszen az az apa, amit bedugunk, ergo ezekbe BELE kell dugni vmit. Mert ezek belül üregesek. Szerintem ez 2 ANYA.

2013. máj. 28. 14:45
 10/25 anonim ***** válasza:
A videókártya DVI csatlakozójába kell bedugni(apa), így fogadhat aztán egy HDMI csatlakozót a másik oldalán levő HDMI anya.
2013. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!