Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a kapcsolás mégis hogy a...

Ez a kapcsolás mégis hogy a viharba tudott/tudna működni kis hatótávú AM rádióadóként?

Figyelt kérdés

Itt a kapcsolás, kicsit móriczkarajz, de célra tökéletes : [link]


Igazság szerint én nem értem a működését/működőképességét. ☹

Az első 3 inverter, visszahurkolva egy kondin keresztül az végülis csak egy durva négyszögjelgenerátor lesz, nemde? Az utolsó inverter meg már nem tudom mit csinál.


Márpedig az tuti, hogy valahogy ez működik - vagy bizonyos körülmények között működött -, merthogy a rajz gazdája ezt egy SN74LS00 IC-vel megépítette. Ahogy kivettem, többször is.

Még ennyi kommentet fűzött hozzá: "SN74LS00, SN74ALS00, M74C00. Nem fogyaszt állandóan, mert a bemeneti jel a tulajdonképpeni tápfesz. 74HC00, 74HCT09, 74AC00, 74ACT00 nem igán volt használható."


Plusz, nincs forgókondim és helyben venni se fogok tudni, csak fix. kondikat. Az kb. számolható valahogy, hogy adott kondira mekkora lesz a sugárzási frekvencia?



#adó #rádió #AM #rezgőkör #rádióadó #amplitúdómodulált
tegnap 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez csak az oszcillátor része.

Szükség van még egy modulátorra - itt:

[link]

egy példa egy hasonló megvalósításra.

ma 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az alábbi oldalon:

[link]

meg elmagyarázzák - igaz, szimpla inverterekkel - hogy hogyan lehet rendesen hangolhatóan megcsinálni, és hogy miért van szükség több inverterre.

ma 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!