Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha bedugok egy 13 amperes...

Ha bedugok egy 13 amperes fogyasztót, miért pislant a csillár és miért lesz kicsit gyengébb a fényereje?

Figyelt kérdés
júl. 20. 04:21
1 2 3
 1/28 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%
Az Ohm-törvény alapján, áram hatására a vezeték ellenállásán feszültség esik.
júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De akkor ez nem túlterheltséget jelez?
júl. 20. 09:27
 3/28 anonim ***** válasza:
Az a hálózattól függ hogy túlterhelt-e? Ha ekkora áramra van tervezve, akkor nem túlterhelt.
júl. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy a kötési pontok megfelelő tervezés esetén is gyengülneknek idővel
júl. 20. 09:43
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy tudom hogy a kötési pontok megfelelő tervezés esetén is gyengülneknek idővel"

Megfelelő kivitelezés esetén nem.

Egyébként meg bármi lehet.

júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Szervizmérnök úr ***** válasza:
53%

Példa kedvéért, 16 A-re méretezett hálózat, akkor 13 A nem túlterhelés, de járhat ilyen természetes hatással, ami még belefér, illetve nem is lenne gazdaságos kivédeni (vagyis túlméretezni mindent).

Hibás kötések durvább eséseket okozhatnak, ezt persze így nehéz érzékelni, hogy a határ. Egy jó szakember érzi esetleg rutinból, kétes esetben vizsgálatot igényel.

júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Érdekes mert én pont azt hallottam hogy 16 amperes hálózatot még 10 amperrel se szabad tartósan terhelni, mert nem arra való...
júl. 20. 14:16
 8/28 Szervizmérnök úr ***** válasza:

[link]

Eszerint egy 16 A-re biztosított hálózat több áramot is elvisel.

A linken említett 2-3 % tervezett feszültségesés, az emberi szem által izzólámpán megfigyelve érzékelhető.

Stabilizált, áramgenerátoros meghajtású LED-lámpánál nem látszik, de vannak olyan LED-lámpák is, ami például kapacitív előtétes, az is érzékeny ilyesmire.

júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes mert én pont azt hallottam hogy 16 amperes hálózatot még 10 amperrel se szabad tartósan terhelni, mert nem arra való..."

Te már tudhatsz valamit. Igaz hogy '91 óta vagyok a szakmában, de csak 2000 óta folglalkozom felülvizsgálatokkal, és sajnos ilyenről még én sem hallottam. Itt mindig tanul valamit az ember.

júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
40%
Ha a hálózat túlterhelt, idővel lemegy a kismegszakító, szóval ez itt nem áll fenn. A villanás az indítási áram miatt van, amikor egy pillanatra az induló készülék hatalmas áramot vesz fel, így a kicsi ellenállás miatt a legtöbb áram oda megy, ami miatt kialszik a lámpa. Aztán stabilizálódik a helyzet, de az áram még mindig a kisebb ellenállás felé megy inkább, márpedig ha üzemben 13 A áram folyik, a feszültség pedig állandó, akkor egyértelmű, hogy jóval kisebb az ellenállás arrafelé.
júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!