Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha bedugok egy 13 amperes...

Ha bedugok egy 13 amperes fogyasztót, miért pislant a csillár és miért lesz kicsit gyengébb a fényereje?

Figyelt kérdés
júl. 20. 04:21
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Akkor mehet 24-be nyugodtan 13 amper?
júl. 20. 21:58
 12/28 Meton ***** válasza:

Valószínűleg a hálózat sokkal többet elbír, csak 16A-re van engedélyed. Persze ez nem azt jelenti, hogy a hálózat teherbírása korlátlan, de általában jóval több, mint amennyit engedélyeznek. Persze lehet egy hibás forrasztás, ami a megnövekedett áramigényt nem bírja, erre nem árt figyelni. Vagyis próbáld ki, ha nincs baj, akkor mehet.

Az áramingadozás oka az, hogy kicsi a hálózat és egy nagyobb fogyasztó érezhetően lecsökkenti a feszültséget. Még gyerek koromban, amikor valaki hegesztett, azt a környéken mindenki tudta, mert leesett a feszültség. Ma már ez nem jellemző, mert sokkal több a fogyasztó.

júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Másfél miniméteres alumínium kábel
júl. 22. 10:15
 14/28 A kérdező kommentje:
40 éves 13 a 24 óra?
júl. 22. 10:15
 15/28 anonim ***** válasza:
230 x 13A (mennyi az áramterhelés??) A=29 a minimum, azaz 23A: 16A-s megszakító kivág, nagyon helyesen! Ha van rajt másik fogyasztó is? Hívj szakképzet villanyszerelőt!
júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Nem vág ki
júl. 22. 20:05
 17/28 anonim ***** válasza:
Bocsi, alumínium a bejövő kábel/vezeték, akkor nem szóltam semmit! Hívj szakképzett, bevizsgált villanyszerelőt!
júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Meton ***** válasza:
Én is alu vezetéket használtam, nem volt vele semmi gond, bár 3A volt engedélyezve. Szerintem cseréltesd le a vezetékeket. Kábé 300-400 ezer, csak saccra, de a saját biztonságod érdekében megéri. Mondjuk azt se nagyon értem, hogy engedélyezték a 16A-t, de nem vagyok villanyszerelő.
júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Másfél millire 40 éve szabad volt. De szerintem nem nonstop 16 amperre engedélyezték hanem normál lakossági hasznalatra
júl. 23. 10:43
 20/28 Meton ***** válasza:

Oké, találtam egy régebbi témát. A kérdés, hogy a kábel átmérője a 1.5mm, vagy a keresztmetszete? Általában a keresztmetszetet adják meg, ez lényeges, csak úgy írtad, mintha az átmérője lenne. 10A-s megszakítót írnak hozzá, vagyis a 13A nem igazán megy.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__2200505-..

júl. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!