Tűz lehet ebből? Ha pl valaki feltölti a telefont és leveszi töltőről de azonban a töltőt nem húzza ki áram alól. ?
kétlem......
De nem vállalok felelősséget azért ha mégis lol.
Nagyjából úgy működik: a konnektor az áram forrása, vagyis a vezetékekből ezen keresztül érhető el az áram. Ebbe te beledugsz egy eszközt amivel egy bizonyos mennyiséget kiszedsz és elküldöd egy elektronikus eszközbe, hogy áramot nyerjen. Esetedben egy töltő a szállító eszköz és az eszköz a mobilod. Az energia, ami kijött a vezetékekből átszalad a töltőn és belemegy az eszközbe. Ez a folyamat nem véges, hacsak nincs egy áramszünet vagy nem kapcsolták le az áramot.
De ha a töltőről lekerül a telefon, a töltő ugyanúgy az energia szállításáért funkcionáló eszköz marad (addig amíg meg nem szakítják a kapcsolatot közte és az energiaforrás között), csak ebben az esetben nincsen mibe beleküldje azt és ezért veszélyes így hagyni a töltőt.
Hú... Most nagyon megijedtem...
Évek óta legalább 3-4 töltő van bedugva.
Amikor nem tölt, nagyok kis áramot fogyaszt.
Meglehetősen kis esély van arra, hogy kigyullad.
Töltés közben nagyobb az esélye, de akkor is minimális.
Inkább a telefon szokott kigyulladni, ha pl. a párnád alatt töltöd -túlforrósodik.
Ha normális töltő, nem valami ezer forintos kínai nóném izé, akkor nem szabad, hogy kigyulladjon.
Gyakorlatilag nulla áramot fogyaszt ilyenkor (lemértem fogyasztásmérővel egy elosztóra a fogyasztást, amire egyszerre volt hét töltő bedugva: 0,00 KWh fogyasztást mutatott)
Egyetértek 7-essel.
Az adapter, ha nincs rácsatlakoztatva a telefon, alig vesz fel áramot. Erről meg is győződhetsz, töltés alatt melegszik az adapter, ha lehúzod róla a telefont, akkor nem melegszik. Ettől nem gyullad ki. Viszont előfordulhat az adapterben valamilyen meghibásodás, attól már kigyulladhat, ezért leghelyesebb, ha töltés után kihúzod a konnektorból. Nekem sokféle adapterem volt, sokszor maradt éjszaka bekapcsolva, eddig egyikkel sem volt probléma. Eléggé kis esély van rá, hogy kigyullad. Ehhez még egy példa, a hagyományos csengő csengőreduktora állandóan a hálózatra van kapcsolva, mivel a csengőnyomógomb a 8 V-ot szakítja meg. Nálunk még az eredeti 1940-es évekből való csengőreduktor üzemel, azóta is folyamatosan hibátlanul. Persze a kettő nem egészen hasonlítható össze, mert a mai adapterek már kapcsolóüzeműek.
4. (20:12) válasz valami hihetetlen abszurd.
Itt ugyebár azt látjuk, hogy valaki olyan távol áll az elektronikától, mint mondjuk egy történelemtanár. (Azért jut eszembe, mert volt egy ilyen tanárunk, tök béna volt a műszaki témákhoz.)
De valakit ez nem gátol semmiben, válaszadóként lép fel a Gyakori kérdéseken.
És akkor beindul a fantáziája. Egyszerűen nem hiszed el, hogy valaki semmit nem ért egy dologhoz, de azért felépít róla egy komplett mesét.
Egyébként melyik utasításban van leírva, hogy ki kell húzni a konnektorból? Régen a nagyobb darab trafós dugasztápok kapcsán terjedt el, mivel azoknak van bizonyos nyugalmi fogyasztása (melegedése), kiszámolták, hogy világszinten ezek összeadódva nem semmi. Ebben legalább van valami logika.
De a mai kapcsolóüzemű kis tápok fogyasztása terhelés nélkül szinte semmi.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!