Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megrázhatja az áram a nagyanyá...

Megrázhatja az áram a nagyanyámat egy ilyen eszközzel??

Figyelt kérdés

Nagyanyámra rásóztak elég borsos egy akupunktúrás toll baromságot ami bizsergő érzést ad ha hozzáér a bőrhöz. Egy darab AA elemmel működik 110v os feszültsége van. Nagymuter használja minden nap mert hisz benne, hogy segít a fájdalmain,minden baján.

Én félek, hogy akár halálos áramütést is kaphat így.Lehet baja?


2023. jún. 12. 21:25
1 2
 11/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

Egy AA elem összesen nagyjából 3,9 Wh energiát tud tárolni, ami 14 J (joule).


Ekkora erejű villanypásztorral már lovakat és marhákat lehet kordában tartani, de csak csak akkor, ha az AA elem összes energiáját áttöltenénk egy kondenzátorba, nagyfeszültségre konvertálva és azt hisszük, hogy veszteség sem keletkezik közben.


Ha ezt az energiamennyiséget egy rövid időpillanatba koncentráljuk, a marha kap egy jó nagy ütést, majd megrázza magát és elballag, mert az elemből kifogyott az energia.


Ha ugyanezt az energiamennyiséget időben jobban szétterítjük, akkor viszont a pillanatnyi teljesítmény is kisebb lesz.


Amikor azt látod, hogy a szerkezet egy elemmel órákig is képes működni, 14 J energia szétoszlik apró imulzusokra, ami már ártalmatlan nagyságú pillanatnyi teljesítményt képvisel.


Érdekesség kedvéért, kisebb állatokhoz vannak 9V elemmel működő villanypásztorok 0,15 - 0,35 Joule között tudnak, esetleg 0,55 Joule értéket is elérhetnek egy impulzusban. De ez is úgy értendő, hogy ilyen ütésekből többet is képes leadni, míg kimerül, hiszen úgy van valami értelme.

2023. jún. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%
Ha van szív- vagy érrendszeri betegsége, akkor nem ajánlott a használata.
2023. jún. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Ez a kérdés, de főleg a válaszok is jelzik, mennyire nincs létjogosultsága már ennek az oldalnak 2023-ban. Tényleg lassan csak az alja fog itt tevékenykedni.
2023. jún. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 NTBS ***** válasza:
87%
Halálos áramütést nem kap tőle.
2023. jún. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
27%

Valószinüleg egy játéktollat adtak el neki. Vannak ilyenek. Ha megnyomod, akkor megráz. Bolondozni lehet vele. Értelme nincs.

Elég nagyot tud ütni. Nálunk hozott valaki egyet és letette az asztalra. Hát volt aki rángatózott tőle. Van aki érzékenyebb az ilyenekre.

1-1 ütés nem gond. De ha folyamatosan rázatja magát és még valami betegsége is van, akkor inkább vedd el tőle.

2023. jún. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:
43%

Kellemetlenebb szerintem, hogy látogatja az oldalt egy sérült, agresszív figura (és ezt sajnos már évekkel ezelőtt is tapasztaltam), aminek a módszere:

- Profi válaszokat lehúz nullára, de még arra is veszi a fáradságot, hogy több IP-címről, több loginnal akciózik (talán ez az élete neki).

- Utána lesben áll és figyel. Míg az alaptalanul leminősített írás írója tesz valami csodálkozó vagy felháborodott megjegyzést.

- Utána lecsap és elkezd ugatni, hogy amaz mit hisztizik?

Pár napja az autós szekcióba tévedtem, egy főoldalra kirakott linkről, ahol megosztottam egy tapasztalatot (3):

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..

Csodálkoztam is (5.).

Ezután megszólalt a régi ellenség és elkezdett gyűlölködve leugatni engem, hogy miért írok ilyen hosszú beírásokat stb.

Később törlést kértem rá, ezért azt már nem látjátok.

Ha ez normális... Szar élete lehet egy ilyennek. Másképp nem bírja elérni, hogy észrevegyék (tudás, intelligencia hiányzik), ezért alattomosan provokál, utána veszekszik. Hihetetlen, hogy ezt az oldalt mindig megtalálja Magyarország legalja.

2023. jún. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:
50%
- Vitát provokálva a viszontválaszokat is azonnal nyomogatja le nullára (ez egyértelműen követhető a vita során), valószínűleg ezáltal igyekszik lerontani a másik minősítését. Megjegyzem, engem a saját minősítésem nem érdekelne, de borzasztó szánalmas látni, hogy valaki ilyen gyerekjátékokkal tölti az idejét, miközben a normális emberek mondjuk azért látogatják ezt az oldalt, hogy a szabadidőt valami hasznossal üssék el.
2023. jún. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
85%

Technikailag igen, megrázhatja, sőt, meg is rázta már, hiszen az a funkciója az eszköznek. Az a bizsergető érzés technikailag áramütés.

Csakhogy!

Ez olyan távol áll a halálos áramütéstől, mint Makó Jeruzsálemtől.

A kis erősségű, de viszonylag nagypbb feszültségű áram pedig tényleg képes pozitív hatást gyakorolni az izomzatra.

2023. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%
Szív közelében ne használja azért...
2023. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!