Sok filmben van ilyen amikor bekapcsolnak valami nagy akármit és nem csak úgy bekapcsolják, hogy így katt és be van kapcsolva, hanem nyomogatják a kart 8-10 alkalommal és utána kapcsol be. Youtubeon is láttam ilyent, úgyhogy nem csak valami filmes klisé.
2023. jún. 9. 22:03
3/8 anonim válasza:
Arról van szó, amit Hadházi kifigurázott a sóderklubban? A filmekben durran a lámpa bekapcsolása? Csattan a foton a falon? :D
2023. jún. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Gobdolom ilyen rúgós valamit kell felhúzni. A nagyfesz szekrényeken van ilyesmi. De majd a bölcsebbek megmondják a tutit.
2023. jún. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
A nagyáramú megszakítóknál egy rugós mechanika mozgatja az érintkező részeket. Ezt a rugót kell előfeszíteni (felhúzni) és akkor lehet mozgatni a megszakítót. Ezt vagy kézzel lehet felhúzni (ezt látod "pumpálásnak") vagy van amikor ezt egy beépített villanymotor húzza fel. A nagyméretű rugó egyrészt a gyors működés, másrészt a megfelelő szorító erő elérése miatt kell. Még egy "kisebb" megszakítóban is ez a rugó 6-8mm átmérőjű rugóacélból van, 8-10 menet és kb. ökölnyi jószág.
Az induktív terhelés sajátossága, hogy megszakításkor húz ívet, miután az induktív fogyasztó (trafók, motorok) az áramot továbbra is fenntartani igyekezne.
De te gyorsan meg akarod szakítani az áramkört.
Ezért bekapcsoláskor (ami lehet lassabb folyamat) egy erős rugót előfeszítesz.
Megszakításkor már csak ki kell akasztani egy reteszt és az előfeszített rugó gyorsan "széttépi" a csatlakozást, megszakítja az áramkört. Itt a gyorsaság mellett számít a megfelelő érintkezőtávolság is, hogy az ív kioltódjon.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!