Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Felkapcsolás után néha halkan...

Felkapcsolás után néha halkan serceg/kattog a villanykapcsoló. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ilyenkor az egész kapcsolót cserélni kell vagy csak rosszul van bekötve? Esetleg az egész vezetéket ki kell vésni?


Az MVM-hez kell fordulni vagy egy mezei villanyszerelőt hívni?

A Balaton környékén van a lakásom és félek egy villanyszerelő ilyen "apró-cseprő" problémáért ki se jön vagy hónapokat kell rá várni.



2023. jún. 10. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell a pánik. Egyszerűen megégett a kapcsoló érintkező felülete. Veszel egy ugyanolyat, lecsapod az automatát, két csavart kicsavarsz, beteszed az újat, csavarok vissza és pá. Nem egy atomfizika egy kapcsoló cseréje. Ha férfi vagy, ne lehet gond. Ha nő vagy, nem lehet gond megkérni egy férfiismerősődet, hogy csinálja meg. Adsz neki egy üveg sört megy 2 puszit, és ennyi. Essünk már talpra.
2023. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Hat az MVM-et semmikepp ne hivd ha a hazon beluli vezetekekkel kapcsolatban van gond.


Ha tenyleg halvanylila segedfogalmad nincs rola hogyan kell szetszedni egy kapcsolot, kerd meg a szomszedot vagy kb. akarmelyik kozelben levo ferfiismerosodet, kb. 5 perces melo. Ha ilyen sincs, youtube-on 1000% hogy talalsz ra egy videot. A biztositekot mindenesetre csapd le mielott barminek nekiallsz.

2023. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

1: jót írsz, de ebben az esetben a kérdező szerintem hozzá se lásson!

Lehet, hogy látta, tudja mit kell csinálni, de elég egy kis hiba és kész a baj.

2023. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok, sok mindent megtudok csinálni otthon, de elektromos dolgokat mindig kerültem. Ha lekapcsolom a biztosítékot és utána a biztonság kedvérét kipróbálom, hogy a kapcsoló nem üzemel, utána nem rázhat meg semmi kóboráram?
2023. jún. 10. 21:12
 5/11 A kérdező kommentje:

Mennyire sürgető a kapcsoló cseréje? Úgy értem leéghet az egész ház legrosszabb esetben?


Nem melegszik egyébként, a villany se serceg.

2023. jún. 10. 21:13
 6/11 anonim ***** válasza:

4: elvileg nem, de nyílt vezetéket sose fogj meg, illetve fény részt.

5: elvileg nem..


bizti le, kapcsolgasd föl-le sokszor gyorsan a kapcsolót, az picit leveri az érintkezők felületét és megszűnhet a probléma.

2023. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6.-os!


"bizti le, kapcsolgasd föl-le sokszor gyorsan a kapcsolót, az picit leveri az érintkezők felületét és megszűnhet a probléma."


mármint akkor nem is kell cserélni ha csupán ennyivel megoldódna?

2023. jún. 10. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor tűzveszélyes, ha valami miatt fennál az ív és tovább serceg. olyankor az elektromos ív melegíti a lemezeket és az egész kapcsolót. Ha nem serceg nincs probléma, de amit nem látsz és nem hallasz, az még ott lehet.

Inkább csere :)

2023. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 DK-s ***** válasza:

1.) Ha valami szakbarbár bütykölte már a kismegszakítót (biztosítékot), és esetleg a nullát bontja a fázis helyett, az rázós élmény lesz.


2) Nem csak az érintkezők közötti kontaktus-hiba lehet a "ludas". Én legtöbbször azzal találkoztam hogy a vezeték xarul lett befogatva, és az mocorog, szikrázik, serceg.

2023. jún. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 DK-s ***** válasza:
85%
Te inkább ne bütyköld. Keress olyant aki tudja hogy mit csinál, és cseréltesd ki vele. Párszáz forintos tétel nem ér annyit, hogy esetleg még ki is gyulladjon utána. Mert a hibás kontaktus akkor is veszettül tud forrósodni, ha nem szikrázik!
2023. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!