Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a hibáról?...

Mit gondoltok erről a hibáról? SOS! Számítógép táp!

Figyelt kérdés

Kértem a modikat tegyék át ide, mert itt hozzáértők is vannak, de nem voltak hajlandók ezek szerint.

Nézzétek meg ezt a kérdést legyetek szivesek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

A srácnak _minden_ alkalommal amikor bedugja a számítógépét leold a kismegszakító.

Szerintem valami komolyabb probléma van, de nem akarják elhinni.

Láttam már falon pókot, de olyant hogy egy gép mindig leveri az automatát és az normális, olyant nem. Ennyi erővel minden számítóglnek minden bedugáskor le kéne vernie...



2023. jan. 30. 16:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2023. jan. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
2023. jan. 30. 17:01
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérdés:

Mi az ami nem megy a PC-n kívül amikor leold a kismegszakító.

Milyen terhelést jelent a kismegszakítónak, mert ugye azt a terhelést is el kell viselnie.

Na azt kapcsold ki és úgy próbáld. A 6A meg elég sovány..

Amúgy valóban az ilyen tápok bekapcsolása/bedugása sokkszerű terhelést jelent, ezért tudja "kikólintani"..

Még a szimpla mobil töltő is tud szikrázni..

2023. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
B10-es van neki.
2023. jan. 30. 17:03
 15/21 Szirty ***** válasza:
56%
Javaslom visszafogottabban írj ha már mások segítségét kérted, különben ugrik a segíteni akarás hajlandósága :)
2023. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Szirty ***** válasza:
100%

Tehát van egy eredeti kérdés, amit én nem láthattam.

Te arra hivatkoztál, majd rövidem megfogalmaztad a kérdést újra, de máshogy.

Majd lett egy véleményed a dologgal kapcsolatban de úgy tűnik nem fogadod el másokét ha az a tiéddel nem vág egybe.


Kb itt tartunk.

2023. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem csak az enyémmel nem vág egybe.

De oké, elfogadom nem rugózok többet rajta. Ha felgyújtja a házat a nagyokos az nem az én hibám lesz én próbáltam segíteni.

Azt ne próbáljátok megmagyarázni hogy normális ha minden csatlakoztatáskor leold. Az nem normális. Valami kánya van ott, de persze nem fogjuk tudni sosem kitalálni, mert vannak a gyagyások - mint ez az ékezetnélküli professzor - akik mindenre azt mondják: jóazúgy. Meg vannak ezek a tipikus kérdezők akik mondanak el mindent.

2023. jan. 30. 17:25
 18/21 Szirty ***** válasza:

Elolvastam.

Eltekintve attól hogy sok a szájkarate benne és a személyeskedős támadás nekem az jön le hogy semmi baja a tápegységnek, csak a bekapcsoláskor az áramlökés lekólintja neki a megszakítót.


De a kérdező hozzászólásaiból nehéz kihámozni a lényeget mert hol ezt írja, hol meg azt.

Ráadásul pont úgy ír mint te. :)

2023. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

B10-es van neki. Ezt benéztem, másnak van 6-os.

És még egy, amit kérdeztem: mi van még a PC táppal azonos áramkörön/bizosítón mert azt is el kell látni, milyen terhelést jelent?

2023. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Tussy2 válasza:
Hasonló véleményen vagyok én is. Nagy áramot vesz fel a táp, és leoldja a megszakítót. Ennyi. És igazat adnék az "ékezet nélküli professzor"-nak is, mivel ő azt mondta el, amit speciel én is mondanék mert igaz is. Volt már pár végfokom is amik lenyomták a megszakítókat, ráadásul B10-eseket. De olyan is volt, ami a 16-osat nyomta le. Minden tápegység más, van olyan amibe van lágyindídó, amibe nincs. A bemeneti szűrésen, a kondentátorokon is sok múlik. És persze az is meglehet hogy azon a körön más fogyasztó is van, ami ad az egész hálózatra egy alap terhelést, és ha felkapcsolják a tápot, az a pár ampernyi hirtelen áramfelvétel sok a biztinek és leoldja. Nincs ebben semmi különleges, másik körre kell tenni a gépet, vagy lágyindított tápot kell vásárolni.
2023. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!