Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a hibáról?...

Mit gondoltok erről a hibáról? SOS! Számítógép táp!

Figyelt kérdés

Kértem a modikat tegyék át ide, mert itt hozzáértők is vannak, de nem voltak hajlandók ezek szerint.

Nézzétek meg ezt a kérdést legyetek szivesek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

A srácnak _minden_ alkalommal amikor bedugja a számítógépét leold a kismegszakító.

Szerintem valami komolyabb probléma van, de nem akarják elhinni.

Láttam már falon pókot, de olyant hogy egy gép mindig leveri az automatát és az normális, olyant nem. Ennyi erővel minden számítóglnek minden bedugáskor le kéne vernie...



2023. jan. 30. 16:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
A betápban valami feladta magát és zárlatot csinál.Lehet javítani de költséges.Jobban jársz ha teszel bele egy másikat.
2023. jan. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Szirty ***** válasza:
73%

Tipikus.

Amikor a tápban a pufferkondik töltődni kezdenek akkor rövid ideig nagyon nagy áramot vesz fel a tápegység. Emiatt oldhat le a megszakító.


Nálam is ez volt anno a panel lakásban. A B6-os megszakítót úgy kólintotta le a PC mint a huzat.

Nem minden alkalommal, de gyakran. Főleg ha más terhelés is volt rajta éppen. Illetve attól függően hogy a bekapcsolás pillanata hogyan viszonyult a hálózati feszültség éppen abban a pillanatban aktuális "pozíciójához".


Normálisnak mondható de kellemetlen jelenség.

2023. jan. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Ez tipikus probléma mikor kicsi a megszakító és valami hirtelen nagy áramot vesz fel mint pl a pc táp amikbe ott a nagy kondenzátor ezzel sajnos sokat nem lehet kezdeni
2023. jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nekem is B10-es van és sosem csapja le. Pedig rezsicsökkentés miatt kihúzom én is mindig.

Eáadásul kapcsolós hosszabbítóba van dugva a tv, a gép, a másik gép, a modem, a router és a nas. És nem csapja le. Akkor biztos k. szerencsés vagyok.

2023. jan. 30. 16:45
 5/21 Szirty ***** válasza:

"_minden_ alkalommal amikor bedugja a számítógépét leold a kismegszakító."


Nos ha zárlatos a tápegység akkor minden alkalommal leveri.

Akkor a tápegység hibás, cserélni kell.

De gyanús nekem ez a megfogalmazás.


Ha tényleg zárlatos lenne kiolvadna a tápegységben lévő biztosíték is és csak egyszer verné le a megszakítót, utána már nem (persze nem is működni).

Úgyhogy szíveskedj több részletet írni a dologgal kapcsolatban!

2023. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Szirty ***** válasza:

"Akkor biztos k. szerencsés vagyok."


Nem a szerencsén múlik, hanem a körülményeken.

Ez nem fekete mágia.

Az egyik jelentős körülmény a tápegység maga annak teljesítménye és kialakítása.

Van-e benne pl. NTC "lágyindítás" vagy nincs. Vagy van csak nagyon kínai. Ez nagyon sokat számít pl.

2023. jan. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
nem zarlatos mivel eredeti kerdezo direkt kitert ra hogy utanna vissza tudja kapcsolni es semmi baja sot a szakember is azt mondta neki egyszeruen nem birja a bizti csak szegeny kerdezo aki ezt a posztot rakta ki nem kepes elfogadni azt hogy nem neki lett igaza (igen en vagyok az akivel 3 oldalon keresztul veszekedtel)
2023. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Szirty ***** válasza:

"...eredeti kerdezo direkt kitert ra hogy utanna vissza tudja kapcsolni es semmi baja"


Nem tudom az eredeti kérdező mit kérdezett, a fenti link a GYK főoldalára vezet.


Én itt ezt olvastam:

"A srácnak _minden_ alkalommal amikor bedugja a számítógépét leold a kismegszakító."


Tehát MINDEN alkalommal leveri. Még alá is húzta hogy mindig!

2023. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem kell bemutatkozni, a sítlus maga az ember. :D Látom az ékezetek még mindig nem kerültek elő.

Továbbra is tartom hogy ott valami gebasz van.

Ezért írtam ki ide, mert itt értelmes emberek vannak akik már láttak olyant aki hallott olyanról aki szerelt villanyt valahol.

Lehet hogy a hosszabbító a rossz. Ki van melegedve, össze van oldvadva. Ki tudja mit használnak egy hosszabbítóról.

2023. jan. 30. 16:59
 10/21 A kérdező kommentje:
Jah törölték a kérdést... gratulálok.
2023. jan. 30. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!