Milyen számítógépre van szükségem, hogyha csak 2 gb háttértárra van szükségem?
"de nem akarom,hogy túl nagy teljesítménye legyen"
Részben értelek... gondolom, nem akarsz túl sokat költeni olyasvalamire, amit csak részben használnál ki. Viszont ez a gondolatmenet elég nagy zsákutca. Ha ennyire "kicentized", annak az lesz az eredménye, hogy nagyon rövid idő alatt elavulttá fog válni a géped. Az pedig sehogy nem gazdaságos, ha kétévente új gépet kell venned, vagy minimum bőveítened kell (már amelyiket lehet).
Én soha nem szoktam spórolni a háttértárral. Meg azért prociból sem a legalsó kategóriát veszem, mert lehet, hogy ma még "túl sok", de én 8-10 évre tervezek. Közben 1-2 dolgot lehet, hogy fejlesztek benne, de mondjuk a procit nem akarom cserélni, meg háttértárat is csak ritkán. Memóriát bővíteni annyira nem macerás, már ha asztali gépről van szó. Notebooknál és hasonlóknál azért kicsit macerásabb.
Ami pedig azt illeti: ezek alapján neked NEM 2 GB tárhely kell. Neked az oprendszeren, valamint az oprendszer, és a szoftverek működéséhez szükséges tárhelyen (lapozófájl, ideiglenes fájlok, stb) kívül kell legalább 2 GB. Egy mai oprendszernél illik kb. 20 GB-ot ráhagyni ezen okokból kifolyólag. Szóval úgy kell számolni, hogy a rendszer, és a használni kívánt szoftverek méretén felül még 20 GB, + az, amit te szeretnél afölött szabad tárhelyként. Az Apple rendszereinek nem ismerem a hardverigényét, de mondjuk ha Win10-et használsz, legalább egy 80-as, de inkább egy 128-as / 120-as háttértár kellene. Linuxnál egy 80 GB-os már bőven elég erre a célra.
RAM-ból pedig Windowsnál illik legalább 8 GB-ot venni. Linuxnál sem árt, de azért ott 4 GB-tal is meg lehet lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!