Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen számítógépre van...

Milyen számítógépre van szükségem, hogyha csak 2 gb háttértárra van szükségem?

Figyelt kérdés
Csak a google chrome a skype meg a netflix van letöltve

#alacsonygepigeny
2023. jan. 30. 03:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kaptamegy macbook airt 6 éve és azt akarom lecserélni egy újabra, de nem akarom,hogy túl nagy teljesítménye legyen, mert az általam használt programok öszvisz 2 gb háttéttárat igényelnek
2023. jan. 30. 15:14
 12/17 anonim ***** válasza:

"de nem akarom,hogy túl nagy teljesítménye legyen"

Részben értelek... gondolom, nem akarsz túl sokat költeni olyasvalamire, amit csak részben használnál ki. Viszont ez a gondolatmenet elég nagy zsákutca. Ha ennyire "kicentized", annak az lesz az eredménye, hogy nagyon rövid idő alatt elavulttá fog válni a géped. Az pedig sehogy nem gazdaságos, ha kétévente új gépet kell venned, vagy minimum bőveítened kell (már amelyiket lehet).

Én soha nem szoktam spórolni a háttértárral. Meg azért prociból sem a legalsó kategóriát veszem, mert lehet, hogy ma még "túl sok", de én 8-10 évre tervezek. Közben 1-2 dolgot lehet, hogy fejlesztek benne, de mondjuk a procit nem akarom cserélni, meg háttértárat is csak ritkán. Memóriát bővíteni annyira nem macerás, már ha asztali gépről van szó. Notebooknál és hasonlóknál azért kicsit macerásabb.

Ami pedig azt illeti: ezek alapján neked NEM 2 GB tárhely kell. Neked az oprendszeren, valamint az oprendszer, és a szoftverek működéséhez szükséges tárhelyen (lapozófájl, ideiglenes fájlok, stb) kívül kell legalább 2 GB. Egy mai oprendszernél illik kb. 20 GB-ot ráhagyni ezen okokból kifolyólag. Szóval úgy kell számolni, hogy a rendszer, és a használni kívánt szoftverek méretén felül még 20 GB, + az, amit te szeretnél afölött szabad tárhelyként. Az Apple rendszereinek nem ismerem a hardverigényét, de mondjuk ha Win10-et használsz, legalább egy 80-as, de inkább egy 128-as / 120-as háttértár kellene. Linuxnál egy 80 GB-os már bőven elég erre a célra.

RAM-ból pedig Windowsnál illik legalább 8 GB-ot venni. Linuxnál sem árt, de azért ott 4 GB-tal is meg lehet lenni.

2023. jan. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm 12es.
2023. jan. 31. 21:56
 14/17 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2023. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg erre bőven elég a 64GB, pl. amit linkeltem. A Windowsnak (10) elég max. 30GB.
2023. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Bőven elég, de egy 64-es és egy 128-as SSD között alig van árban különbség.
2023. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben valóban nem éri meg ekkorát venni, viszont kompakt brand gép esetén ez reális alternatívának tűnik, pl. amit korábban linkeltem. Az mondjuk tény, hogy ha egy gépben valami olcsó, akkor a többi cucc is az, azaz nincs olyan, hogy 64GB-os SSD mellé tesznek egy Core i7-et, itt is csak egy Celeron van. Sőt, még 256GB is ritka ilyen procihoz. Ha össze akar állítani ilyen gépet, célszerű egy mini barebone-t venni akár integrált processzorral.
2023. febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!