Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Számítógép alaplap cpu meletti...

Számítógép alaplap cpu meletti 16v 1800uf os kondenzátort szabad helyettesíteni 16v 2200uf-tal???

Figyelt kérdés
2022. dec. 13. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyilván szabad, de nem biztos, hogy jó ötlet. Oda valamiért ekkora kondit méreteztek be, és nem másmilyet. 400 uF azért elég nagyot tud csapni, ha kisül, ennyivel többnek nem biztos, hogy örülne a CPU.


Mit recapolsz amúgy? Retrózol?

2022. dec. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1800 µF kapacitású kondenzátor valamilyen tápfeszültségszűrő lehet. Ezt pedig helyettesítheted 2200 µF-dal, ezzel valamivel jobb lesz a szűrés.
2022. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
10 éves ddr2 es gépről van szó a mai napig használom csak az alaplapon fel van púposodva 2 olyan kondi és néha indításkor sípol a gép újat nem tervezek mert amire használom nekem bőven elég
2022. dec. 13. 14:57
 4/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, még arra kell ügyelni, hogy a kondenzátor feszültsége 16 V, vagy nagyobb legyen, például 25 V. Ez a kondenzátorra kapcsolható maximális feszültséget jelenti, ha nagyobb, akkor növekszik a biztonság. Azt azért nézd meg, hogy elfér-e az eredeti helyén. Legjobb, ha vásárláskor magaddal viszed az eredetit, akkor össze tudod hasonlítani a régi és az új méreteit.
2022. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyen kondik egyébként ami már fel van púposodva [link]
2022. dec. 14. 15:57
 6/7 A kérdező kommentje:
Kicseréltem be indul működik szóval igen bár a sípolás még elő fordulgat de az már a ram lesz csak ddr2 őt nehéz találni
2022. dec. 15. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a Computerbontót!


computerbonto.hu

2022. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!