Mi a különbség 1.2 és 1.5 volt között az elemeken?
„Ismét figyelmeztetlek: nevetségessé teszed magad, ha Google segítségével állsz le vitatkozni TAPASZTALT szakemberrel!”
Honnan veszed, hogy a google segítségével? Tipikus példája a hozzá nem értőnek. A konkrét kérdéseket ügyesen figyelmen kívül hagyja, aztán bizonygatja, hogy ő milyen „tapasztalt szakember”. Hányszor írjam már le, hogy hiába sorolod a részegységeket, meg az IC-ket, attól te még nem értesz az elektrotechnikához.
Egyébként semmit nem cáfoltál, mert ezt írtad:
„És hiába volt a kapcsolási rajzon például PCL86-os elektroncső hangvégfoknak, ha az gyártás közben kifogyott a raktárból. Jött a mérnök, áttervezte, majd folytatódott a gyártás ellenütemű BD tranzisztoros végfokkal, vagy amit a raktárkészletben talált. Ha TBA800, akkor az.”
Most meg ezt írod:
„Az járt volna ráfizetéssel ha mondjuk kifogy a raktárból a TBA 800, de van egy rakás BD tranzisztor, és nem azzal folytatják, hanem vesznek jó pénzért TBA800-at.”
Ezek szerint mégsem a PCL86–ot váltották ki félvezetősre? Össze vissza irkálsz mindenfélét. Olyan rajzot tegyél ide, amikor teljesen azonos típusban a csöves hangrész helyett gyárilag félvezetőst alkalmaztak, aztán megint csövest. Te erről írtál, de ilyen rajzokat még mindig nem mutattál.
Egy „TAPASZTALT szakember” nem tudja megoldani négytagú fázistoló láncot? De még egy hídkapcsolást sem:
https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..
Akkor még ott volt, de most valamiért nem látszik a név, de te voltál a 4, 5, 6, 9. Nézd csak meg, mekkora baromságokat válaszoltál. Ez is bizonyíték arra, hogy nem értesz hozzá. Nem kell ezt erőltetni, képtelen vagy beismerni, hogy nem értesz az elektrotechnikához? Ezekkel te tetted nevetségessé magad, minél többet bizonygatod, hogy milyen szuper tapasztalt szakember vagy, annál inkább bebizonyosodik, hogy ez egyáltalán nem igaz.
#41-nek:
Te tényleg ennyire szánalmas vagy. Ez már világos.
Milyen rajzot tegyek le neked?
Azt pofázom neked már kommenteken keresztül, hogy a rajzok nagyon sokszor nem vehetőek alapul, mivel számtalanszor eltértek tőle.
Belinkeltem neked a Videoton Elektron 20 TA 3206 Preomat típusból NÉGYFÉLÉT.
Tehát ha neked meg van a kapcsolási rajza ennek a típusnak, akkor nyugodtan ülj bele.
És még én intettem másokat, hogy ne etessenek. XD
Befejeztem.
Már megint csak mellébeszélsz, hagy már azt a rajzot, a fázistoló lánc és a hídkapcsolás megoldásáról mélyen hallgatsz, azért mert NEM ÉRTESZ HOZZÁ, csak a szád jár.
„Látszik hogy semmi közöd az akkori időkhöz.”
Dehogynem, javítottam AT403-at, AT550-et, AR604-et, stb. A CCIR sávra áthangoltam AR612-t, R4901-t, R5932-t, stb.
Ha te olyan nagy „TAPASZTALT szakembernek” képzeled magad, akkor ezekre válaszolj:
Mi a kaszkód erősítő, miért ezt alkalmazták a tv-k nagyfrekvenciás erősítőjében?
Miért cserélték le a későbbi tv-kben a PCC84-et PCC88-ra, majd PCC189-re?
Az EF80-nak miért van kivezetve a katódja az 1-es és 3-as lábhoz is?
Az EL84-nek miért van kivezetve a vezérlőrácsa a 2-es és az 1-es lábra is?
Mi a Quad kapcsolás? Mit jelent a D-osztályú munkapont beállítás elektroncsöveknél?
Mi történik, ha egy végpentódánál üzem közben megszakad az anódkör?
A néprádióban sorosan voltak kapcsolva a csövek fűtései, de az UF21-es cső fűtése a soros kapcsolás mellett rá volt kötve a transzformátor 12,6 V-os megcsapolására is, miért?
Ezek mind az akkori időkhöz kapcsolódó kérdések, egy „tapasztalt szakember” kapásból tudna rájuk válaszolni. Na akkor lássuk milyen is az a „tapasztalt szakember”.
Persze egyetlen válasz sem lesz, mert ehhez már a felsorolásnál mélyebb ismeretek kellenének, amivel te nem rendelkezel.
Jó sokáig gondolkodtál, mire sikerült ezt megírni.
Most csináljam össze magam a katonai eszközöket ábrázoló belinkelt fotóidtól? Nem fogom. Te is pont olyan szarházi vagy, mint akit ignoráltunk.
JA, és én legalább voltam sorkatona, nem csak egy google keresés után láttam a linkelt eszközök képeit. Tudod, ez akkor volt, amikor a papádnak és neked még közös nadrágotok volt.
46
Nagyon tévedsz sorkatona. 1986, MN6756 Kalocsa, majd 1987, MN6783 Lenti, 26. számú gépesített lövész és harckocsizó dandár, utóbbi helyen már őrmester. Éppen abban a században, ahol a BMP-1 vezetőket képezték ki. Ha ott lettél volna, egész nap a gyakorlótéren az agyagos sárban kúsztál volna, gázálarcban, teljes menetfelszerelésben, ott nem lett volna ekkora szád.
Túl nagy az arcod, pedig te csak egy önmagát felmagasztaló, világ eszének és szuper zseninek képzelő, mérsékelt önkritikával rendelkező, nagyképű, beképzelt, eszetlen, irdatlan nagy nulla vagy. Ezenkívül az elektrotechnikához sem értesz.
Bár az alapkérdés már nem annyira aktuális, de meg hátha érdekel valakit! Mert mintha ez, ebből az épületes diskurzusból nem derült ki.
1,5 V vs.1,2 V újratölthető akkuk!
A legtöbb háztartási eszközben 1,5 V-os alkáli elemeket használnak. Az újratölthető Ni-MH elemek feszültsége azonban jellemzően 1,2 V.
Miért van ez? Az alkáli elemek feszültsége kezdetben magasabb, és fokozatosan csökken az üzemidő során. A Ni-MH elemek feszültsége viszonylag állandó marad az egész üzemidő alatt, majd hirtelen lemerül. Ezért a tölthető akkumulátor elemeket az alsó küszöbértékhez méretezik.
Milyen hatással van ez az eszközökre?
Egyes eszközök érzékenyebbek a feszültségingadozásokra, és már az 1,2 V-os feszültséggel nem működnek megfelelően, vagy egyáltalán nem indulnak el.
Mikor használhatóak akkor az 1,2 V-os Ni-MH elemek?
Kevésbé érzékeny eszközök: Sok eszköz képes alkalmazkodni a kisebb feszültséghez, és továbbra is megfelelően működik.
Digitális eszközök (pl. távirányítók, órák, fényfüzérek) gyakran kevésbé érzékenyek a feszültségkülönbségre.
Nagyobb kapacitású elemek: Az újratölthető elemek ezért általában nagyobb kapacitással rendelkeznek, ami hosszabb üzemidőt biztosítanak, még ha a feszültségük alacsonyabb is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!