Milyen iPadet vegyek?

Figyelt kérdés

Rajzolni szeretnék rajta, animációt készíteni illetve jegyzeteket írni.

Sajnos semennyire nem értek az ilyenekhez, sose volt apple termékem sem😅

Ezekbe bele lehet rakni memóriakártyát egyáltalán? Mert láttam, hogy van 64gb-os meg 256gb-os, viszont az utóbbi az jóval drágább.

[link]

Ezt néztem egyébként, ez jó lehet hozzá? Az apple pencil az mire kell egyébként, az ad hozzá valami pluszt?

Tudom, hogy buta kérdések, de sose volt semmi ilyenem és nem tudom, hogy mit kell rajtuk egyáltalán figyelembe venni🙈

Előre is köszönöm a segítséget😁



2022. jún. 7. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Apple Pencil nélkül hogy akarsz rajzolni, rendes ceruzával? Sajnos ilyen drága eszköz nélkül nem lehet megúszni. Mellesleg bármelyik iPad megteszi az elmúlt évekből. Memóriakártyákat egyik sem támogat, hogy szépen vedd meg a drágábbat...
2022. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Ipad mini 6, vagy ipad air 5. Utóbbi elég kicsi, szóval a méretet neked kell tudni.

A sima ipadet nem nagyon éri meg rajzolásra, ugyanis az csak 1. Generációs pencilt támogat, ami nem valami sok dologra jó. Az ipad mini 6 és az air 5 viszont támogatja a 2. Gen pencilt, ami sokkal több funkcióval rendelkezik, és ezerszer kényelmesebb, mint az első.


Nyilván így drágább is lesz, de évekig használhatóak ezek az eszközök, nem kell kidobni 2 év után. Minimum 6 évig szoftveresen is támogatva vannak.


Ha pro createban rajzolsz, és nagy felbontású vásznakat használsz, és sok réteget, akkor az air 5 jobb választás, az erősebb processzor miatt.


Illetve memóriakártyát egyikbe se lehet tenni, icloud tárhelyet tudsz venni, ami havi előfizetéses.

50GB - 300f/hó

200GB - 900f/hó

2TB - 3000ft/hó


Árak:

Ipad Mini 6 - 200k

Ipad Air 5 - 250k

Apple Pencil 2. Gen - 50k

2022. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Vannak egyébként alternatívák, ebben nem vagyok otthon.

[link]

2022. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Pár dolgot elírtam.

A mini a kisebb, az air nagyobb.

Illetve az apple pencil nyomás és dőlésérzékeny, így olyan mintha rendes ceruzával rajzolnál.

2022. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hát a nagyobbra esne mindenképp a választásom, hogy egyszerűbb legyen a kezelése. A ceruzával csak azt nem értem, hogy mi az a plusz amit ad hozzá. Van hozzá külön alkalmazás vagy valami amit csak azzal lehet használni? De így, hogy nyomásérzékeny is így már kezdem érteni😊hát akkor a 64gb-os is jó lejet, ha havi 300ft-ért ennyi tárhelyet kaphatok😃
2022. jún. 7. 12:34
 6/8 Morzsi007 ***** válasza:
82%
Nem tudom mire kellene a nagyobb tárhely, de pl pendrive-ot, SD kártyát tudsz hozzá csatlakoztatni egy kamera adapter segítségével. Ha ez is elég, akkor így ez olcsóbb megoldás a 64GB-os modell vásárlásával.
2022. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Uhh köszi az ötletet😊hát az animációk általában nagy helyet foglalnak amiatt kellene
2022. jún. 7. 21:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem iPad 9 van, mellé vettem egy tech protect tollat. Elégedett vagyok vele, de azért ez nem Apple pencil. Nincs bent nyomás érzékelés meg dőlés. De ettől eltekintve lehet vele animációkat készíteni. Én is használom rá meg minden másra is. Igazából nekem nincs számítógépen meg laptopom tönkre ment ez az iPad 9 van . Szóval lassan 3 hónapja használom eddig minden okes 64 giga
2022. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!