Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Samsung Galaxy Tabot vagy...

Samsung Galaxy Tabot vagy Ipadet vegyek?

Figyelt kérdés

Ha pl az Ipadet melyik fajtáját ajánljátok?

Lehet telefonálni tabról?

Hogyan tudok wifit csinálni(tehát,hogy tudjak netezni otthon) ?

A papámnál nincs laptop vagy számítógép és oda jönne jól egy kis hordozható "miniszámítógép" és hát mit ajánljtok?


Köszönök előre is minden értelmes választ.


2012. jún. 21. 22:02
 1/9 anonim válasza:
Samsung galaxy Tab 10.1. Vagy ipad,lényeg hogy nagy legyen!:)
2012. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hello!


A Galaxy Tab és az iPad között szerintem a legfontosabb különbség, hogy a Galaxyn Android operációs rendszer van, ami nyílt forráskódú, ezért sokkal nyíltabb és szabadabb mint az iPad iOS-e. Ez azt jelenti, hogy sokkal könnyebb rá nemhivatalos dolgokat tenni, igény szerint módosítani. Én személy szerint az iPad-et preferálom, mert igaz hogy nagyon zárt rendszer, és feltörés nélkül csak az Apple saját szoftveráruházából (az App Store-ból) lehet rá alkalmazásokat telepíteni (ahol ingyenes programok is vannak természetesen), de nagyon jól használható szerkezet, nem akadozik, nagyon sokáig bírja az akkumulátora, és rengeteg dologra képes. Továbbá nagyon nagy felhasználói élményt is nyújt, nekem már több mint egy éve megvan az iPad 2-m, és a mai napig örömmel használom, bárhol vagyok (most is arról írok).

Ha az iPad mellett döntesz, akkor szerintem érdemes a 3G-s változatot választanod, mivel abban van hardwere-es GPS, és bárhol tudsz rajta internetezni ha helyezel bele micro sim kártyát. Ha főleg otthon használnád, akkor természetesen a csak wifi-s modellt ajánlom.

Ahhoz, hogy tudj wifin internetezni otthon, szükséged van egy internet előfizetésre (gondolom ez már megvan), és egy wifi routerre. Sajnos hogy milyet vegyél arról nem nagyon tudok tanácsot adni, nem tudom milyenek vannak mostanában a piacon. Az biztos hogy legfeljebb 10000 Ft-ért már nagyon jót kaphatsz.

Hordozható miniszámítógépnek szintén az iPad-et tudom ajánlani, bár abban az árkategóriában már szokásos notebook-ot is kaphatsz, így ha inkább az a fontos hogy egy teljes értékű számítógéped legyen akkor inkább azt ajánlom.

Remélem tudtam segíteni :)

2012. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ sokat segítettél,de felmerült bennem pár kérdés.

Erről a micro sim kártyáról írnál nekem bővebben?

Mert az lenne a lényeg,hogy bárhol tudjak normális áron netezni.

Én nem notebookot akarok mert azt macerásabb szállítani...Szóval akkor egy Ipad 3G-t ajánlsz?Azt hogy lehet szállítani?Lehet vele telefonálni?Van rajta kamera?Ha igen milyen?

2012. jún. 23. 22:17
 4/9 A kérdező kommentje:

és még szeretnék egy internetes linket a termékről+hogy kb menyibe kerül.

és ha még van időd az előnyeit is leírhatnád,meg hátrányait,azt hogy milyen problémák merültek fel stb

köszönöm előre

2012. jún. 23. 22:22
 5/9 anonim ***** válasza:

A micro sim kártya olyan mint egy sim kártya belerakod az iPadbe és internetezhetsz.


A neve mögött van ott a 3G pl.: iPad 2 16GB 3G


Ugyanúgy néz ki a 3G-s mint a normális iPad, legfeljebb pár grammal nagyobb súlyú.


Nem lehet vele telefonálni.


Van rajta kamera, az iPad 2-n 1.3 megapixeles, az iPad 3-on 5 megapixeles, ami képes Full HD videofelvételeket készíteni.


Ár

iPad 2: 118.000ft (már csak a 16GB-os Wifis megvásárolható

iPad 3:

2012. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs, lehagytam:

[link]


Az iPad-ek nagyon megbízhatóak, nagyon ritkán hibásodnak meg.

2012. jún. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

van olyan tablett amivel lehet telefonálni?

Mire használod leginkább az iPadet?

Mennyibe micro sim kártyával meg mindennel együtt?

kösz előre.

2012. jún. 29. 22:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyikkel lehet telefonálni.


Én leginkább netezésre és játékra használom, de ezenkívül még tökéletes filmnézésre,zenehallgatásra és az App Store-ban szinte mindenhez találhatsz alkalmazást. Ráadásul minden sokkal élvezhetőbb rajta, mint bármelyik tableten a 2048x1536 pixeles kijelzőnek.


A micro sim kártyát ingyenesen adják, viszont az internet havidíját fizetned kell. Pl. Megveszed az iPad 16GB+3G-t az 188.990ft+ az internet ekőfizetéssel pl. a T-mobile-nál van a Go! Net L 2000ft-ért 500MB adatforgalommal. Tehát így külön megveszed az iPad-et és mellé a mobilnetet ami 2000ft minden hónapban.


Ha erről többet akarsz tudni, érdeklődj a T-mobile-nál.


Remélem sokat segítettem.

2012. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél köszönöm!! :)
2012. júl. 1. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!