Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Normális, ha a lekapcsolt...

Normális, ha a lekapcsolt hosszabbítóban feszültség mérhető?

Figyelt kérdés

Pennys Steck márkájú túláram védelemmel ellátott elosztó. Ha a fő kapcsolót bekapcsolom, de az aljzat kapcsolóját nem, 5-6 V mérhető, fordított polarítással 20V.

Led sor villogott halványan, ez tűnt fel. Most már nincs fény, csak egyszer tűnt fel.

Más. Számítógép fogyasztását akartam mérni, de gép, monitor lekapcsolt állapotápan is mért pár W-ot. Ez mitől van?


2021. jan. 6. 18:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

normális.


más: van a tápegységnek, alaplapnak minimális fogyasztása. Például az USB portok is feszültség alatt vannak a gép kikapcsolt állapotában, tehát az egér, billentyűzet is (ha vezetékes)

Design LED nincs a gépedben? nekem például az alaplapon van és akkor is világítanak ha ki van kapcsolba.

A gép akkor van teljesen feszmentes állapotban (elvileg) ha a táp hátulján lekapcsolod a kapcsolót.

2021. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. PC ok. Az elosztó miért normális?
2021. jan. 6. 18:25
 3/21 anonim ***** válasza:
panellakás nincs földelés a szobákban, de ha bedugok egy hosszabbítót a fázis ceruza világít, ha hozzáérintem a földelés érintkezőjéhez.Tudom, hogy a fázisceruzát a szakemberek nem tartják semminek.
2021. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Multiméterrel is lehet mérni pár v-t, teljesen normális.
2021. jan. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Vannak kapcsoló üzemű táp egységek.. amik ha rosszak, akkor a fele hálózati feszültséget a földre, arnyekolásra kiteszik.. ilyen a pc táp is.. ez a foldelo vezetéken elvándorol.. és még sokminden okozhatja..
2021. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

5:

Az nem hiba, csak a zavarszűrő kapacitások 1:1 osztása által keltett feszültség.

Ha nem értesz valamihez, inkább kérdéseket írj ki szerintem, de butaságokat nem kellene terjeszteni.

2021. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
6: de hiba.. meg lehet úgy csinálni, hogy ez ne legyen.. ;-)
2021. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Még azt sem tudjuk, mihez képest mértél...
2021. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

7: Komolyan, kiiktatod a zavarszűrő kondenzátorokat? EMI/RFI filtert? Butaságot beszélsz. Nem beszélve olyan szórt kapacitásokról, ami a trafó primer-szekundere között áll elő és az is okozhat műszerrel kimutatható feszültségeket. Azt még ki sem tudod iktatni.

Hogyan magyarázzam el, hogy az gyárilag olyan, úgy lett tervezve, nem hiba?

Ha te meg bedobod gyerekesen: "de hiba". Ez nem érv, indolod meg szakszerűen!

Mikor van szükség védővezetőre egy tápegységnél? (Ami mellesleg az említett feszültséget is lehúzza földre.)

Vagy más tápegységek miért is készülnek védővezető nélkül, azaz földeletlen villásdugóval?

Fogadni mernék, hogy ezekkel a dolgokkal te sem vagy tisztában (mint sokan), pedig pontosan meghatározott oka van mindennek.

2021. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Vagy megpróbálom másképp: az gyárilag olyan, direkt úgy lett tervezve, tehát nem hiba!

Mit nem lehet ezen felfogni?

2021. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!