Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha semmire sem vagyok jó,...

Ha semmire sem vagyok jó, akkor miért érdemes élnem?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Kb utálom magam, mint külsőleg, mint belsőleg. Nekem soha nem sikerül semmi. 1 hete vizsgáztam 8 tantárgyból, és egyből megbuktam. Már kezdtem legalább azért büszke lenni magamra, mert az egyik viszont 93%-os lett, de kiderült, hogy nagy átlagban mindenkié olyan lett...Tényleg, ha valami jól sikerül, akkor az soha nem miattam van, hanem a körülmények miatt. Más sokkal jobb, szebb mint én vagyok. Semmire sem vagyok jó.

A családon kívül senki sem szeret engem, és még ők is van, hogy piszkálnak hogy legyek bátrabb, nagyszájúbb.


Ha ennyire sz*r vagyok, akkor miért lehet érdemes élnem? Mostanában sokszor eszembe jut, hogy jobb lenne valamit beszedni, de még ehhez sincs bátorságom...


2010. máj. 28. 13:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
14%
hát ez tényleg elég rossz ... a barátom is ilyen volt mint te de ö is öngyilkos lett... talán mégha rosszul is hangzik de néha kiut az öngyilkosság mint az egéssz életen át tarto szenvedés...
2010. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

14.01

Minek irsz,ha nem tudsz értelmeset.

Szted ez a jó megoldás?

2010. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
1. válaszoló ne írj ilyeneket!!!!!!!!!nem kiút az öngyilkosság,tedd rendbe az életed..és ne magadba húzodj,főleg az öngyilkosság az hülyeség és az egyik legbutább dolog a világon,a családodnak akarsz rosszat és hogy miattad sírjanak mert öngyilkos lettél?????? NE NE NE! ne tegyél ilyet,semmi baj nincs veled,és hidd el nagyon sokan szeretnek csak te nem tudod. És 20 éves vagy,még találsz magadnak valakit,aki imádni fog,és majd lesz gyereketek....boldog leszel:)
2010. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, a fősulival a bukás is együtt jár. :) Mindenkivel előfordul. Egyébként régebben én is így éreztem, mint te, de aztán rájöttem, hogy nem igaz, hogy nem vagyok jó semmire, csak arra nem vagyok jó, amire mások akarnak kényszeríteni. Elkezdtem keresni, miben vagyok igazán jó, mi tesz boldoggá. Miután elkezdtem több dolgot pusztán amiatt csinálni, hogy örömet okozzak maganak, egyre jobban mentek ezek a dolgok, egyre nagyobb lett az önbizalmam, és egyre elégedettebb lettem belsőleg, és ettől a külsőm is szebb lett, pedig semmi nem változott.

Mondjuk ha van okod külsőleg utálni magad, pl. kövér vagy, akkor arra van mód, hogy megváltozzon, csak rajtad múlik. Magasabb/alacsonyabb, nagyobb/kisebb mellű viszont nem leszel, azt el kell fogadni olyannak, amilyen, és keresni valamit magadon, ami viszont szép, pl. a hajad vagy a szemed.

2010. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló, Te hülye vagy? Komolyan kérdezem.


Kérdező, semmi különleges baj nincs veled. Pont ugyanazokkal a problémákkal küszködsz, mint a legtöbb fiatal nő. Ha akarod, egy csomó -a tiédnél sokkal rosszabb- helyzetben levő ismerősöm példáját elmesélem neked, akik mind megoldották a gondjaikat. Nem akarok most többoldalas kisregényt írni, ha komolyan ennyire elkeseredtél, hogy az öngyilkosság foglalkoztat, nyugodtan küldj egy privát üzenetet, beszélgessünk!

2010. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
6%
Hát nemtudom , már 20 évesen sokat nem tehet az ember ... ha tényleg semmi hasznosat és semmihez nem értesz semmiben sem vagy tehetséges.. akor talál egy másik életben vagy nemtudom..
2010. máj. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne csinálj semmit amivel árthatsz magadnak! Lehet, hogy ha nem sikerül utána megbánod, mert például nyomorék leszel vagy valami. Ne tartsd magadban a dolgokat, próbálj valakivel beszélni vagy sírd ki magad (ha nagyon elegem van akkor én is így szoktam). Mindenki olyan amilyen, én sem vagyok szép és okos, de én úgy vagyok vele, hogy mindenki azt gondol amit akar. Majd lesz valaki aki megért téged és elfogad olyannak amilyen vagy :). Honnan tudod, hogy nem szeret senki? Próbálj új barátokat szerezni, akár neten keresztül, csak mond neki, hogy bizonyítsa be, hogy nem hazudik (elég sok ember van aki hazudozik sajnos..).


Kérlek ne árts magadnak! Lehet, hogy most nem érzed jól magad, de lehet, hogy később egy életvidám ember leszel :). Kitartás!

2010. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
:/
2010. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

első: nagyon jó barát lehettél, ha neki is ezt mondtad..


az öngyilkosság nem megoldás.. egyrészt az egyetemen/főiskolán - gondolom ott vizsgáztál - nem kell villogni.. végig kell menni rajta, hogy legyen diplomád aztán állásod. Nem azt mondom, hogy ne legyenek az egyetemen ambícióid, igenis legyenek. De ne mindenből akarj a legjobb lenni, csak egy irányon, ami érdekel. Keress barátokat, pasit/csajt, legyél velük sokat.. járj el otthonról..


ha más nem válts környezetet.. menj el másik egyetemre, vagy másik városba dolgozni, ilyesmi.. : )

2010. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
18%
hát ha leugrassz mondjuk egy 10 emeletes házrol akkor egyböl meghalsz és nem is fáj meg nyomorék sem lesszek és egyböl véget és a szenvedés és kitudja lehet jobb helyre kerülsz. ennél csak jobb lehet szerintem. Bár azért inkább ne tedd
2010. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!