Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Felajánlanád saját vagy...

Felajánlanád saját vagy hozzátartozód szerveit, ha úgy hozza a sors?

Figyelt kérdés
Munkatársam anyukája súlyos koponya sérülést szenvedett,megkérdezték a kórházban,és Ő belement.
2008. okt. 16. 07:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%
Mindenképpen! ,azzal a kikötéssel, hogy cigány nem kaphatja meg.
2008. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A sajátomat gondolkodás nélkül, a hozzátartozóimét gondokodás után szintén. Ha én már meghalok, akkor nekem már úgyse kell semmire, viszont egy beteg emberen segíteni tudnak vele. Ha egy hozzátartozóm halna meg, biztos nem tudnék rögtön dönteni és azt mondanám, hogy adjanak pár órát amíg eldöntöm, de utána úgyis megengedném.
2008. okt. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Van aki azt irta,hogy azzal a kikötéssel,ha cigàny nem kaphatja meg...

Nos nem bànnàm ha olyan helyzetben lennél,hogy szervàtültetésre lenne szükséged,és csak egy cigàny szerve lenne ami megmenthetne,vagy épp legkedvesebb hozzàtrtozodnak lenne rà szüksége,de a cigàny se adnà nektek oda.

Ne csinàlj minden kérdésböl rasszizmust,mert nem hinném hogy ez a faji hova tartozàs ide illene.

Amugy felajànlanàm sajàtomat bàrkinek.

2008. okt. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Habozás nélkül felajánlanám őket! Nem tudom miért kell parázni pl. azon, hogy nincs a hozzátartozóm, vagy az én testem halál után "komplett, sértetlen kiszerelésben" eltemetve. A test a vég után már csak egy ugyanolyan anyaghalmaz, mint mondjuk egy kiszáradt fatörzs, és mindenképp az lesz a sorsa, -így v. úgy- hogy visszakerül a nagy természeti körforgásba!

Ha jómagam sorsáról kéne döntenem, akkor én még azon sem izgatnám magam, hogy a szervek kivétele után megkajáltatnak valami vadállattal(ha egy kicsit belegondolunk, akár hamvasztáskor a tűz, akár a baktériumok v. fejlettebb élőlények lebontó tevékenysége bármilyen szerves anyagból hosszabb rövidebb idő leforgása alatt túlnyomórészt co2-t képez, és egyéb stabil "salakanyagot" pl. hamu. A co2-t és a hamualkotó nyomelemeket(a hamu, ürülék a legjobb trágya; jobb, mint a műtrágya) aztán felveszik a növények, aztán azokat megeszi pl. a marha, mi pedig megesszük a marhát, majd energia, co2 és ürülék formájában visszajuttatjuk a "nagy közösbe"!

Ez a test megsértésétől való óckodás nagyon sokáig hátráltatta az orvostudomány fejlődését a középkorban ha rájöttek, hogy egy orvos boncolt, akkor egyenes út vezetett a máglyára!!! A tudatlanság miatt akkoriban tényleg nem szűkölködtek a gyászban, csak úgy hulltak az emberek a napjainkban már egyszerűen kezelhető bajoktól! A halál nem is olyan nagy dolog; szerintem korántsincs vége a személyiségünknek általa, csak dimenziót vált a lélek és ekkor nem vihetünk magunkkal semmilyen anyagi jellemzőt, még a testünket sem, az anyag mind ennek a fizikai valóságnak a része (a fizikának is megvannak a maga szabályai). A tapasztalatokkal és a tudással már más a helyzet, azok az igazi értékek. A filozófia szerint a világ egyébként is csak egy illúzió, amit maga a tudat hoz létre.

Mielőtt önzésből nem ajánlaná fel valaki a szerveit, gondolkodjon el rajta, hogy azok segítségével egy másik ember legalább teljes életet élhet majd!

2008. okt. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kérdés
2008. okt. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön élek és már fel is ajánlottam. A személyimen, a hajtásimon és a kocsi rendszámtábláján is rajta van a donor-jel. Igy ha pl. egy balesetben életemet vesztem, mire a mentő beér a kórházba, az orvosok az adatbázisból már lekérték a nyilatkozatomat és tudni fogják milyen szerveimet ajánlottam fel.
2008. okt. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!