Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan élményed, hogy...

Volt már olyan élményed, hogy egy közeli hozzátartozód aki már meghalt, jelzett neked valahogyan?

Figyelt kérdés
Vagy egyéb ezzel kapcsolatos szokatlan dolog, bármi.
2010. nov. 3. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Igen. Amikor 5 éve meghalt a barátnőm. Két olyan dolog volt, amit nem tudtam hova tenni.


1. volt egy becenevem, ahogy csak ő szólított. Halála után kb 1 hónappal, anyum nem a szokott nevemen hívott, hanem ezt a becenevet használta, amit még soha ki se ejtett a száján, és nem egy-két nappal voltunk a haláleset után, hogy barátnőmre gondolva használta volna. Megdöbbentem.


2. Egy-két héttel utána utaztunk a kocsiban. Konkrétan éreztem és láttam, hogy valami elsuhan az ablakom mellett - és tuti nem egy falevél vagy madár volt...

2010. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
nekem nem volt, de hiszek benne. amikor meghalt a nagymamám, apu engem felhívott, öcsémet pár perccel később, épp dolgozni vitték autóval. amikor már a taxiban ültünk apuhoz menet, akkor mondta, hogy valami hideget érzett az autóban, és ez azért volt érdekes, mert minden ablak csukva volt a hideg miatt. azt mondta, nem volt erős, de nem tudta honnan jön, apu 2-3 perc múlva hívta, hogy a mama nincs többé. öcsém azóta is mondta egyszer ezt az esetet, pedig ő nem is hisz az ilyenekben.
2010. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
kiskoromban mikor meghalt a nagymamám rá pár hónapra egyik este bekapcsolt magától a magnó és elkezdett zenélni
2010. nov. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Hú, nekem is volt pár rizikós helyzet. De nem emlékszek rá konkrétan.
2010. nov. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy sokan hülyének néznek, de velem többször is előfordultak hasonló esetek, mint amiket előttem leírtak, így hiszek is benne, mint abban is, hogy meg lehet álmodni a halált. ha valakinek a fogát húzzák, meghal valaki :S Utálok ilyet álmdni, mert utána hetekig rettegek, aztán... :S :(

1 hónapos volt az első gyermekünk, amikor meghalt a férjem nagymamája, 80 éves volt. Mi akkor még anyósoméknál laktunk. 1x találkoztam vele, de akkor már nem volt tiszta a tudata. Semmilyen szokását nem ismertem. Miután meghalt, furcsa dolgokat kezdtem érezni. Éreztem a konyhában, hogy olyan, mintha a hűtő előtt egy széken ülne, vagy a folyosón menne, vagy épp állna. Illetve nem bírtam bemenni anyósomék szobájába, mert olyan volt, mintha ott ülne az ajtó melletti kanapén. Nem éreztem sem a fürdőben, sem a mi szobánkban. Aztán anyósom elmondta, hogy azokon a helyeken ült mindig, ha ott volt náluk.

Amikor apukám meghalt, akkor is voltak fura dolgok. Ha alszom, sosem takarózok be csak derékig. Mikor kislány voltam, apukám mindig mondta, takarózzak be rendesen, ne fázzon a hátam, és betakart a hátamig. 1x a férjem éjszaka is dolgozott, és azt "álmodtam", hogy apukám megáll a hátam mögött, és éreztem, hogy betakar. "Felébredtem", és be voltam takarva a hátamig. Teljesen kiborultam.

2010. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

pár hónappal apukám halála után azt álmodtam, hogy beszélgetek vele. megkérdeztem, hol van most. azt mondta, jó helyen, de majd ha eljön az ideje, megtudom. és mosolygott.


másnap meséltem anyukámnak az álmom, ő meg (ő, aki nem hisz semmiben) megdöbbenten mondta, hogy a nővérem is pont aznap mesélte el neki, hogy mit álmodott apukánkról az éjjel. a nővérem is beszélgetett vele álmában, és amikor megkérdezte, hol van most, nem szólt semmit, csak mosolygott. aztán a nővérem felkelt.


ezt ugyanazon az éjszakán álmodtuk mindketten. én hiszem, hogy aznap éjjel velünk volt.

2010. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
20:57 vagyok. Amikor meghalt apukám nekem is volt olyasmi álmom, hogy megkérdeztetem, hogy most hol van.Most, hogy írta az előző valaki, eszembe jutott. Szóval kérdeztem apától, hogy hol van, és annyit mondott, hogy nincsenek még szárnyai, de ha a mannyországba akarok jutni, kérjem el a templom kulcsát. Ehhez tudni kell, hogy mi vallásosak vagyunk. Úgyhogy nagyon megdöbbentem rajta.
2010. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Amikor a nagymamám meghalt, a temetése alatt tisztán éreztem, hogy simogatja az arcomat. Semmiféle légfuvallat nem volt. Amikor aztán a sírba engedték le, akkor valami furcsa könnyűséget éreztem, olyan volt, mintha a lábam nem érintette volna már a talajt. Jópár temetésen voltam már, és soha máskor nem tapasztaltam ilyet.
2010. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Nekem mikor vízbefulladt a legjobb barátnőm rá hónapokig veleálmodtam, de egyre konkrétan emlékszem, hogy vizesen s csupaszon bemászik az ablakomon s fölémhajol.

Párhónapra rá apámék ahoz a tóhoz vittek fürdeni s mikor

beúsztam szite éreztem, hogy valami jéghideg a bokámhoz ér többször s nem hínár volt. Lehet halak voltak s a bűntudat miatt képzeltem be de jóideig nem mentem utánna a tóba be.

2010. nov. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
milyen bűntudat???
2010. nov. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!