Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan élményed, hogy...

Volt már olyan élményed, hogy egy közeli hozzátartozód aki már meghalt, jelzett neked valahogyan?

Figyelt kérdés
Vagy egyéb ezzel kapcsolatos szokatlan dolog, bármi.
2010. nov. 3. 20:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%
Úgy érzem, ezekben a történetekben van egy jó nagy adag belemagyarázás. Remélem nem sértek meg senkit, nem vagyok ateista, de még az én hiszékeny szememet is szórja egyik-másik dolog :)
2010. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Édesapámat tavasszal álmában meglátogatta elhunyt nagymamám, már nagyon rég elhunyt, én sajnos nem is ismertem. És azt mondta neki "vigyázz a lányodra". Anyu nekem ezt csak nemrég mesélte el. Kicsit megdöbbentette akkor aput. Én nem tudom, mire akarta figyelmeztetni, de azóta is ezen agyalok.
2010. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig két dolog volt. Eléggé szkeptikus vagyok ilyen téren, úgyhogy betudhatom annak, hogy bűntudatot éreztem, de apukám halála után egy évvel rossz társaságba kerültem, ittak, cigiztek, sőt drogoztak is. Én is ittam és cigiztem velük, hazudtam anyukámnak arról, hogy hova megyek, és esküszöm mintha apukám hangját hallottam volna ahogy mondja, hogy ő ezt nem szeretné, és éreztem az illatát... Egyből hazasiettem és soha többé nem voltam azokkal az emberekkel. Plusz még halála utáni napokban mikor kerestük az ő holmijait, egyből megtaláltam olyanokat is, amikről nem tudtam hogy léteznek és anyukám mondta, hogy keressem őket...
2010. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

tegnap 22:14


Fú, még a hideg is kirázott.

2010. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nálunk, olyan történt, hogy magától elkezdte, pörgetni a kazettát a videó.
2010. nov. 4. 11:58
 16/19 A kérdező kommentje:
akkor amikor az elhunyt tesómról beszélgettünk a szobában...
2010. nov. 4. 11:59
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
10:01 -nek üzenem: soha nem is fogsz olyat olvasni, vagy hallani mástól, amit TE elfogadsz. Ezek nyilván szubjektív érzések, más számára nem tudunk "bizonyítékot" szolgáltatni, de nem is akarunk. A kérdező "élményekre" volt kíváncsi, ezeket írtuk meg neki.
2010. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Leírtam már máshol is ezeket, de akkor nosza, leírom újra.


Mikor mama meghalt, valamiért a kezembe vettem az óráját, és az megállt. Közben halt meg mama a másik szobában, én ezt nem tudtam, gyerek voltam még, de elkezdtem kiabálni, meg sírni, akkor jött ki anyu a szobából, és mondta, h meghalt mama. Előtte volt kint az orvos, már régóta ágyhoz volt kötve.


Mikor papa haldoklott, folyton kérte, h a szekrényajtót nyissuk ki neki, mert ott van a fényes ajtó, és át akar már menni rajta. Előtte pedig egy hétig a meghalt családtagjaival beszélgetett. Ő is egy évig volt ágyban fekvő beteg.

A halála utáni éjszaka azt álmodtam,h leült az ágyam mellé, rágyújtott, és beszélgettünk, már reggel sem emlékeztem, h miről, de az ágyam mellett volt a hamutartó, benne két csikkel. Én akkor még nem dohányoztam.


Anyu látta mamát pont egy évvel a halála után, napra pontosan, azt mondta, h a temetőben egy pillanatra villant csak meg, és fiatal volt, olyan korú, mikor még anyu gyerek volt. Utána körbement anyu a temetőn, ez egy kis temető, de senkit nem látott olyan ruhában, megkérdezett pár embert, akik ott voltak, és senki más nem látta.


Vannak megmagyarázhatatlan érzéseim, volt olyan, h palacsintát sütöttem, és mintha megállt volna papa mellettem, éreztem a borotválkozó szeszének az illatát.


Anyu is itthon halt meg, szinte éreztem azt a pillanatot, mikor elment. Biztos voltam benne, h ott van velem, mint szellem, lélek, mindegy, h h hívjuk.

A mentősök is megerősítették, h kb akkor adták ők is fel, h már nem tudják visszahozni.

Volt olyan, h mentünk a gyerekkel az ebédlőbe ebédelni, előtte mindig rendbe rakjuk a szobát, mikor végeztünk, és visszamentünk, majdnem szívinfarktust kaptam, az egész játszószoba fel volt forgatva, a szőnyeg felhajtva, a játékok szétdobálva. Ezt mind síri csendben, semmit nem halottunk a gyerekkel. Ne kérdezzétek, h ennek mi értelme, fogalmam sincs:S


Anyuval sokat beszélgettünk arról, h majd üzen nekem, ha meghal, h mi van odaát. Már nem tudom pontosan, de kb 2-3 nappal a halála után, éjszaka motoszkálást halottunk anyu szobája felől, a férjem kiment megnézni, h mi lehet ez a zaj, nem látott semmit. Utána én is benéztem, mert csak hallottuk, h ropok a parketta, pakolás hangjai voltak, és mikor benéztem, láttam, h a gyerek egyik takarója, amit babakocsizáskor szoktunk használni, anyu szobájának a közepén van, teljesen összehajtva, pedig én csak rá szoktam dobni a babakocsira, anyu szokott is ezért szidni, h ezt miért nem lehet összehajtva eltenni, így csak gyűrődik.


Dióhéjban kb ennyi, bocsi, h hosszú lett.

2010. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem baj, hogy hosszú lett, nagyon köszönöm a sok választ.

Akkor nem csak velem történt ilyen furcsa dolog, velem csak pár napja történt, mert 1 hete halt meg a tesóm...

2010. nov. 5. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!