Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rávehetem őket valahogyan? Ha...

Rávehetem őket valahogyan? Ha igen, hogyan? Info alul.

Figyelt kérdés

Van egy nagybátyám, aki gazdag. 17.-én megyek hozzájuk kb. 2 napra, és azon gondolkoztam, hogyan beszélhetném rá, hogy megvegyen nekem 15.000 ft-ért egy fényképezőgépet. Szeretek fotózni, megy is. De 3 megapixeles telefonkamerával elég gyér...:S Szerintetek hogyan beszélhetem rá őket, hogy megvegyék? A ballagásomra egy mobiltelefont kaptam.


16L


2010. aug. 9. 03:46
 1/9 A kérdező kommentje:
-.-'
2010. aug. 9. 04:09
 2/9 anonim ***** válasza:
A mult héten még hosszabb időre készültél hozzájuk! Akkor elég sokan írtak neked. Nézd vissza.
2010. aug. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet, de nem akarok tovább lenni náluk ._. Így is csak azért engedik most, mert már 3 éve vagy mióta ígérik, hogy ottlehetek pár napig.
2010. aug. 9. 06:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Dolgozz, lesz pénzed és megveheted magadnak.

Nem értem, miért akarod mással megvetetni... Örülj, hogy mehetsz hozzájuk nyaralni...

2010. aug. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És hogy dolgozzak augusztusban? Anyám lebeszélt a diákmunkáról, mert szerinte nem bírtam volna. Egyébként azért akarom velük megvetetni, illetve KÉRNI, mert közeli rokonok, ennyit igazán megtehetnek, fotós akarok lenni. Egyelőre csak hobbi szinten fotózhatok, de egy 3 megapixeles telókamerával elég sz.r xD
2010. aug. 9. 06:39
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem akarsz náluk lenni, meg ök se nagyon akarják, akkor mit akarsz? Dolgozni nem akarsz (olyan nincs, hogy anyád nem enged, ert nem birod - CSAK akarni kell).

Fotós akarsz lenne - ez nem ennyire egyszerü, ehhez elöször is képzés kell, másodszor tehetség, és egy 15000 Ft-os kamera nem elég semmi professzionális felvételre, alig jobb, mint egy telefon.

A nagbátyád meg azért nem annyira szegény, mert vaószinüleg meggondolja, hogy mire ad ki pénzt - és az nem indok, hogy "közeli rokonok, ennyit igazán megtehetnek" - TE mit adsz nekik cserébe? Ugye semmit, CSAK kapni akarsz, és ez igy nem megy. Ne akarj élösködni, hanem szedd össze magad és spórolj!!!!

2010. aug. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A karácsonyi pénzedet tedd félre, abból jövő nyárra lesz egy szupi kamerád...
2010. aug. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma 6:55-el totálisan egyetértek.


Párom fotós. Volt már több fényképezője, legutóbb egy Canon 450D-je volt, de eladta, mert már nem volt elég jó. Jobbat akar venni, pontosan nem tudom melyiket, talán Canon 1D Mark IV-et, lényeg, hogy amit eladott, újonnan kb. fél millióban benne volt neki, ez meg amit most akar venni, ez benne lesz vagy 1 millióban. Objektívvel, mindennel együtt. Úgyhogy nem tudom mit akarsz azzal a 15ezer Ft-os fényképezővel. Annál még az én telóm is jobban fényképez. Nekem 70ezer Ft-os gépem van, és ezzel már elfogadható minőségű természet és portréképeket tudok csinálni. És tudod hiába van jó géped, ha nem értesz hozzá, nem tudod mit hogyan kell beállítani akkor nagyon sz*r képeket lehet ám csinálni. Mióta párommal együtt vagyunk nagyon sokat fejlődtem fotózás terén, mikor még nem ismertem és csináltam képeket, azt hittem hű de jól fotózok, büszke voltam magamra. Most meg visszanézem, és látom, hogy semmi extra dolgok nem voltak azokban a képekben. És rengeteg hiba van bennük. És az a fényképező se volt pedig egy hű de olcsó, mikor a szüleim vették, akkor volt 50ezer, de még most is elmenne olyan 30-35ezerért, de közelbe nem csinált olyan jó minőségű képeket. Ha meg amit szeretnél, 15ezer Ft-os, gondolom kis kompakt gép, azon meg nincsenek is olyan beállítási lehetőségek, hogy minőségi képeket csinálj. Azok arra jók, hogy nyaraláson meg kiránduláson elkattintgatsz párat, és ennyi. Semmi komoly dologra nem valók.


Na mindegy, szerintem is gyűjtögessél még egy kis pénzt, a diákmunkáról meg az a véleményem, hogy csak azt lehet lebeszélni, aki engedi is magát. Valószínű te magad is beláttad, hogy nem lennél rá képes. Csak azt nem értem, hogy akkor mi lesz az ilyen gyerekkel felnőtt korában. Mert már nem sok év választ el tőle. Akkor meg azért nem fogsz dolgozni, mert azt se bírnád? Mert az már nem diákmunka szintű meló lesz, hanem sokkal megterhelőbb, és főleg lelkileg, nem fizikailag.

2010. aug. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 19.000-ért kértem még tavaly,vagy két éve egy kis gépet,és ha olyan kedvem van hogy én most fotózok,tökéletes. Jó,tényleg nem profi kép,de engem kielégít. :D Az előttem szóló nagyon kifejtette,hogy egy 15.000 forintos gép nem sok mindenre jó,de egy 16 évesnek szerintem tök jó. Én 17 vagyok. Mondjuk nekem azért inkább arra kell,hogy kiránduláson kattintgassak,és örülök a fejemnek.


Szerintem kérd majd a fényképezőgépet valami alkalomra,vagy nagymamától(én is mamától kaptam szülinapra). Esetleg szülinap előtt kicsivel már kérheted otthon. De nem a nagybátyádtól. Bár,én kaptam már nagybátyámtól 12.000 forintos fülhallgatót(csak összekeverte,nekem nem olyan kellett,szal visszacseréltük),mert szülinapom volt,apu mondta hogy mégis csak snassz hogy pénzt kapjak tőle,fülhallgató úgyis kellett azt kaptam. Szóval,szerintem mindenképp valami ajándék gyanánt próbáld meg kibulizni a fényképezőt. :)

2010. aug. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!