Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az apám mindent lesz*r. Lehet...

Az apám mindent lesz*r. Lehet rá valahogyan hatni?

Figyelt kérdés

Többek között anyuval is azért váltak el, mert apám egyszerűen nem csinál semmit. Jó, aláírom, hogy sokat dolgozik, de amikor napokig itthon van szinte végig, akkor is csak ül, nézi a tv-t a számítógépezéssel párhuzamosan, sörözget, cigizik (a lakásban), égeti a villanyokat mindenhol, 4 helyiségben általában minimum, mikor órákig csak az egyikben van. Aztán persze panaszkodik, hogy mennyi a villanyszámla és most épp már új égőket szerelt be, energiatakarékosakat, amikkel kb. olyan sötét van, mintha nem is lenne világítás. A garázsban és a mosókonyhában 2 éve nincs áram, mindig zseblámpával kell lent közlekedni, és soha nem jutott még eszébe megcsináltatni, pedig őt is zavarja. Ha ott akarunk valamit csinálni, amihez kell áram, fel kell vezetni a lakásba 3 ajtón keresztül, az egyik ajtó emiatt már alig is csukódik be. 3 szekrény üresen áll, ami az ő ruháinak van kimondottan, de ő egyetlen sarokban tárolja őket, egymás tetejére összedobálva egy kupacban (és mellesleg az én szobámban, elférni sem lehet tőlük). Ha mondok neki valamit, hogy pl. elfogyott a kutyának a táp és vegyen már legyen szíves újat, minimum 2 hetet kell rá várni, és minden nap elmondani neki újra. Ha valami elromlik, könyöröghetek neki hetekig, mire megcsinálja. Egyszerűen lesz*r mindent, minden jó úgy ahogy van, ha pedig szólok neki, "Jól van, majd" a válasz jobb esetben, rosszabbikban megsértődik. Egyszerűen nem tudom, hogyan lehetne rá hatni, de nagyon idegesítő. A kutyát tavaly sem oltattuk már be és idén is hetek óta könyörgök érte. A macskánk évente minimum 2 almot szül és mindig ő hisztizik legjobban, hogy mit csinálunk ennyi macskával, de csak húzogatja a vállát, amikor mondom, hogy mi lenne, ha kiivartalanítanánk. Azon kívül, hogy amikor mondjuk beteg valamelyik állat, csak nézegeti, és nincs annak komoly baja. A cica egyszer már életveszélyben volt és akkor is csak "a macskák mindent kibirnak", közben már vérmérgezése volt, ha én nem vitettem volna el egy ismerőssel orvoshoz, már rég nem lenne. Küszködik még valaki ilyen problémával? Lehet ez ellen tenni egyáltalán valamit, vagy jobb ha beletörődök?


19/L


2011. máj. 2. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
valami hasmenés elleni szer?
2011. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
-.- ja és normális válaszokat, légyszi.
2011. máj. 2. 12:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezen te nem tudsz változtatni, ő ilyen és vagy elfogadod, vagy csak rágod magad miatta.

Amint tudsz, költözz el, és próbálj saját életet élni!

2011. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"sokat dolgozik" - ezt ugye azért megköszönitek,

és megbecsülitek?

2011. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hm.Beletörődni ne törődj bele a dolgokba,bár szerintem abba beletörődhetsz,hogy ha apád ilyen és szavakkal nem tudsz rá hatni,akkor max. szakember tud,hozzá pedig csak végső esetben mernél szerintem fordulni.


Amit megtehetsz,az a tüneti kezelés,hogy ne forduljon fel körülötted fenekestül a világ:megcsináltatod az ajtót,az áramszolgáltatást,elrakosgatod normálisan a ruhákat,beoltatod a kutyát,a macskát ivartalanítod(vagy eldöntheted,hogy elaltatod mind a kettőt,megoldva ezzel a problémát,csak ez nem épp humánus...ja és persze fordulhatsz ezügyben állatvédőkhöz is)...ha a macska beteg,volt már vérmérgezése,lehet jobban járna,ha egyszer megsiratnád,és elaltatnák...nem szenvedne tovább...


Ha apád az ital miatt lett ilyen nemtörődöm,meg lehet próbálni az addiktológust,ha csak úgy,magától,akkor az elköltözést,súlyosabb(bántalmazás lehetőségének megalapozott gyanuja esetén) esetben a hatósági védelem kérelmezését...

2011. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szoktatok beszélgetni?lehet hogy nem eleget.Vannak tesóid?

Próbálj meg beszélgetni,barátkozni vele.ebből az írásból azt vettem ki,hogy eléggé vagytok távolodva.

ez még nem tűnik visszafodíthatatlannak-hú de hosszú szó:):)

2011. máj. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok ilyen van manapság. Nincs célja az életnek, Sokan így hiszik, és úgy vannak vele, hogy minden fölösleges és hiábavaló. Nincs érdeklődési kör, nincs Isten, meg jóság, meg iylesmi,, csak lelki üresség. Le kell menni mélyre, és esetleg feljön belőele. he nem, akkor vége. Nincs mit tenni.
2011. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az én szüleim is ezért váltak el. Ha jól értem, az apukáddal élsz. Valószínűleg ha kicsit komolyabban beszélnél vele, nem lenne tartós hatása. Valami tettel fel kel hívni a figyelmét, hogy meg kell változnia.
2011. máj. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha szavakkal nem megy, vonjátok meg a fontosabb dolgait.

Én biztos elvitetném (kölcsönbe) máshová a gépet, cigiért meg menjen el magának, sörért detto. Az már, hogy az állatok sem érdeklik, szerintem az egész családod veszélyben van(mert nincs oltva a kutyus), másrészt az oka így ismeretlenül nekem depressziónak tűnik, aminek szintén van egy kiváltó tényezője. És ha anyukáddal, tesókkal ha vannak pár hétre magára hagynátok? Valamit csak csinálna, legalább a konyhába és a mosóba is belépne, és talán zavarná az, ami titeket már nagyon.


Tényleg semmi nem érdekli? Ha rátok nem hallgat, akkor próbáljátok az egyik barátjának mondani, hogy noszogassa. Mondjuk menjen el a barátjánál pl. barkácsolni, aztán másik héten nálatok csináljanak valamit.


Ha viszont melózik pénzért értetek, akkor gondoljátok át újra, lehet, hogy úgy érzi, ennyi szabi jár neki. És ha elmennétek kirándulni?(te megszervezed, neki csak menni kell) Ha kint van a természetben, az mindenképpen jó, a napfény jótékony hatása miatt, depresszióűzőnek is használható, aztán hátha megjön a kedve a dolgokhoz.


Egy dologra azonban rá kell jönnötök: mi okozza nála ezt a fajta érdektelenséget

2011. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ez eléggé depressziónak hangzik. Ha ô nem tesz ellene, te, még nagyjából gyerekként nem igazán tudsz ellene tenni. Ami használhat: napfény, sport, hobbi, programok, multivitamin. Mutasd ki, hogy szereted és becsülöd. Kérd ki mindenben a véleményét. Légy türelmes. Szellôztess sokat és feltûnôen. Hívd át a barátait. Csináljatok közös programot - ha nem tudod kiráncigálni, akkor dvd, pizza vagy csak beszélgessetek egy jót. Kérdezd ki, mi van a munkahelyén.

Próbáld azért türelmesen rávenni kisebb háztartási teendôkre (pl. add kezébe a szerszámokat kedvesen vagy kérd meg, segítsen, mert elkezdted, nem boldogulsz a szakértelme nélkül és sajnos kikapcsoltad az egész házban az áramot :)) Legjobb, ha a házimunkát együtt csináljátok - pl. rakjatok rendet együtt a szobájában. Mondjuk minden darabbal szaladj oda hozzá és kérdezd meg, mi legyen vele, egy idô után remélhetôleg inkább odamegy...


Ötlet: Ha rá van kattanva a gépre, küldj neki emaileket, amiben pl. megkérdezed hogy van, vagy elmeséled a napodat, vagy meginvitálod egy tévézés nélküli vacsorára.

2011. máj. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!