Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Édesapám mindent megtenne a...

Édesapám mindent megtenne a nagycsaládért. Félek, ha mi is elmennénk abba belerokkanna!?

Figyelt kérdés

Nem is igazából kérdés, csak szeretném tudni mit gondolnátok rólunk, ha a ti falutokban/utcátokban élne egy ilyen család.

A családi ház amiben lakunk nagyapám nevén volt, utána édesanyám örökölte, de mivel egyikük sem él már húgom és én vagyunk a tulajdonosok. Nagymamám még él, neki haszonélvezete van a házon, de ő nem velünk lakik.

Húgom most érettségizett le és nem akar tovább tanulni, befizette magát egy 3 hónapos tanfolyamra és minden áron dolgozni akar, mert ő a barátjával akar együtt élni, aki viszont nem akar hozzánk költözni, így húgom megy majd hozzá, ha lesz munkahelye. Apám ennek nem nagyon örül, mert ő nagy családot szeretett volna.

Így mivel húgom elköltözik nekünk párommal és a születendő babával muszáj maradnunk. Ha felvetődik a költözés gondolata, apu rögtön tiltakozik és veszekedik velem. Mindig jó volt hozzánk, gondunkat viselte, párom is szereti, így bele törődtünk abba, hogy amíg ő él (és éljen még 50 évig vagy 100-ig) együtt kell, hogy éljünk.

DE azért csak rosszul esik az embernek, hogy nincs saját fészke, rosszul esik, hogy a rezsibe nem engedi apu, hogy beszálljunk. Rosszul esik, hogy a faluban mindenki furcsán néz ránk. A minap apunak is megjegyezték, hogy nem lesz ez így jó, de ő hajthatatlan. Megértem, hogy egyedül érezné magát, anyu után nem sikerült kapcsolatot kialakítania senkivel, ennek pedig már 16 éve.

Mit gondoltok? Vegyesek az érzelmeim nagyon.


2011. jún. 27. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Azt gondolom apukád lehet a világ egyik legnagyszerübb embere. Persze csak az enyém után:) Minden szülőnek az a vágya, hogy a gyerekeit a közelébe tudja, már pedig ha nektek adott a körülmény nem értem mi a baj? Baj az hogy nem kell rezsit fizess? HŰHA csak ennél nagyobb bajod ne legyen az életben. Ha a pároddal jól kijönnek és megfelelő a lakás miért ne maradnál szívesen? Nem értem. Én örülnék egy ilyen lehetőségnek és szerintem sokan mások is. Sok sikert az életedhez bárhogy is döntesz
2011. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Márpedig én a húgodnak adok igazat... Olvasgass csak vissza, hány házasságot tett tönkre az, hogy pláne egy gyerekkel a szülőnél laktak...

Bele fogtok őrülni, de a ti dolgotok.


Az, hogy nem akar továbbtanulni (mondjuk így is tanul, csak nem egyetemi szinten) élete egyik legjobb döntése, hidd el nekem... Én egyetemista vagyok és rühellem, de apám nyomására most már nem hagyhatom abba.

2011. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 napietus ***** válasza:

szerintem ha elfértek, miért baj ez? tudod milyen jó lesz, ha lesz majd kire bízni a gyereket, bármikor csak szólsz, "apu, átlépek a szomszédba/lemegyek a boltba/moziba megyünk vigyázz légyszíves a Döncire" és ő mindig ott lesz :)


meg később (remélhetőleg nagyon soká), amikor apud esetleg már betegesebb lesz, gyengébb lesz, Neked is könnyebb lesz neki úgy segítened, hogy helyben van, mintha 2 háztartást kéne vezetned és szaladgálnod a férjed/gyerekeid és az idős apukád között.


a sok pletykafészekkel meg nem kell törődni :)

2011. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igazából tényleg azért kérdeztem, hogy mit gondoltok, mert sokaktól hallom vissza, hogy "nincs pénzetek külön költözni, de a gyereket bevállaltátok" stb.

Aput is hallottam egyszer magyarázkodni mikor azt mondták neki, "Andráséknál baba lesz". Ő pedig határozott volt és normálisan elmagyarázta, nem Andáséknál lesz baba, hanem a lányának lesz babája. Ez nekem kicsit rosszul esik.

2011. jún. 27. 13:43
 5/10 napietus ***** válasza:
sok a rosszindulatú, irigy ember. az ilyeneknek általában nem adatik meg, hogy így tudják egymást támogatni a szülőkkel (akár anyagi, akár érzelmi okokból), és emiatt csipkelődnek. ne foglalkozz velük, ez a Ti életetek.
2011. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó fej lehet apukád, hogy nem engedi, hogy a rezsibe belefizessetek. Mondjuk nem biztos, hogy az ő szemlélete beleillik az igazi MAIAS MAI trendi "hárman spricceljünk szét hatfelé" trendnek, de nem is szabad azzal foglalkozni, hogy ki hogy néz rátok a faluban, vagy mit sugall egy-két gyk-ra felszabadult "önmegvalósuló" észosztó. Nem akar rosszat apukád és a nagy, többgenerációs család iránti vágya tiszteletre méltó és tradícionális. Ha megnézed, az igazi "menő" nem az, aki albérletbe futamodik a szüleivel eltérő értékrendek különbségei miatt, hanem az, aki megoldja a konfliktusokat. A Dallasban is telt volna külön házakra, mégis kitüntető dolog volt Southfork Ranch-on élni.

Ami esetleg felróható apukádnak, hogy mennyire kíváncsi arra, hogy a gyerekei mit szeretnének? Avagy csak a saját elképzeléseit akarja mindenkire tukmálni.

2011. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj, hogy apud nem engedi, hogy szabadon döntsétek el, mit szeretnétek. Én megértem, hogy maga körül szeretné tudni a csemetéit, de szerintem egyáltalán nem jó dolog, ahogy csinálja. Teljesen bekorlátoz titeket és megköti a lehetőségeiteket. Ráadásul már most lelkiismereti problémát csináltok belőle és az ez évek során csak súlyosbodni fog.

Ha az apukád a világ legjobb embere lenne, akkor szabadon engedne... ki tudja, talán a szabad döntésetek az lenne, hogy otthon maradtok vele? De így... kikényszeríteni nagy családot szerintem nem lehet. Mint ahogy szeretet és boldogságot sem.

Ahogy írod megvan az előnye annak, hogy otthon laktok, de én akárhogy is, de elmennék. Mondjuk én egy nagyon önálló ember vagyok, aki a legapróbb korlátozásokat is nehezen viselem. 33N

2011. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen és is ebben a tudatban és jövőképpel nőttem fel, hogy majd én fogok otthon maradni a szülei házban. Gyerekként, tizenévesként én is így láttam jól és helyesnek a dolgot, de ekko még egyedül volta. Aztán megismerkedtem a párommal. Jelenleg még anyukámmal élünk, de mivel párom alapból is lazább stílusú, gyermekkorában soha nem volt megfenyítve, le fékezve, így mindig is a saját akarata döntése szerint élt. Eltelt azóta 6 év és lassan nekem is be kellet lássam, hogy mégis csak külön egészségesebb.

Elég két szó, hogy kifelejezem magam, generációs különbségek, és akaratos személyiségek. Ez pont elég ahhoz, hogy megértsd miről beszélek. De ha te úgy érzed, hogy nálatok mindez kiküszöbölhető, akkor hajrá. Így tényleg egyszerűbb és könnyebb mindenkinek. Csak az idegeitekre ügyeljetek. :)

2011. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A születendő babának szerintem jó lesz a nagypapival élni.
2011. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát nem tudom... mi elég sokat éltünk a nagyszüleimnél, de anyuék is saját családi házról álmodoztak. végül vettek is egyet pár utcával arrébb. ez így végülis mindenkinek jó lett, mert gyakran vagyunk a nagyszüleimnél is.
2011. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!