Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta csendes és visszahúzódó lány vagyok. Nehezen megy az ismerkedés is (most itt nem párkapcsolatra értem). Mindig zakatol az agyam, hogy mit mondhatnék a másiknak és vajon, hogy fog rá reagálni. Mindig azt érzem, hogy kevesebb vagyok mindenkinél és sokat adok másnak a véleményere. Osztályomban is én vagyok az a tipikus szürke kisegér akinek senki se keresi a társaságát. Nem tartozom abba a tipikus "jó csaj" kategóriába (nem is szeretnék olyan lenni). Az osztályban kevés lány van rajtam kívül, de mind véknyabbak és csinosabbak nálam és ettől is csak csökken az önbizalmam. Viszont amikor egyedül vagyok (pl. nyáriszünet) olyankor feloldódok, kezdem elfogadni önmagam és úgy érzem képes vagyok bármire és sikerül összekaparnom egy kis önbizalmat. (Nem vagyok túlsújos se nem vékony, egy kis felesleg az van rajtam). De amikor már újra közösségbe kerülök minden elszáll...újra egy senkinek érzem magam.

És ebben szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan tudnám megtartani azt a kis önbizalmat amit szereztem? Az életem minden területére kihat, állandó gátlásokat érzek és ez nagyon zavar. Hogyan tudnék változtatni ezen?



2016. júl. 18. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Kapcsolódó kérdések

Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Szerintetek mivel növelhetném meg az önbizalmam?

Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Hogyan növelhetném a bátorságom/önbizalmam?

2016. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha csak szétnézel az utcán, láthasz olyan lányokat, akiken sok felesleg van, nem szép az arcuk, mégis vannak barátaik, sőt pasijuk is. Gondoj arra, hogy ha ök fel merték vállalni magukat, és sikerült barátot találniuk, neked is menni fog. Sokkal több múlik a személyiségen, mint a külsőn. Ha úgy érzed valamiben hiányosságod van, akár a külsődben akár a belsödben, inkább fókuszálj az erősségeidre, azokra a dolgokra, amiket szeretsz magadban. Ha kell, írj listát ezekröl, és olvasd el többször is. És ha kevesebbnek érzed magad a többieknél, gondolj arra, hogy ők sem tökéletesek, nekik is vannak olyan dolgok, amiket nem szeretnek magukban, a különbség annyi, hogy ők elfogadták magukat olyannak, amilyenek. Próbálj magabiztosabb lenni, kezdeményezz beszélgetést nyugodtan. Ha látják, hogy nyitott vagy, ök is nyitni fognak feléd. És nem utolsó sorban mosolyogj sokat. Egy mosolygós, vidám lány sokkal szimpatikusabb az embereknek :)

16/L

2016. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :) mindenképp megfogadom
2016. júl. 24. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!