Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Hogyan növelhetném az önbizalmam?

Figyelt kérdés
Sok mindent kipróbáltam már. A jó tulajdonságok számba vétele, a hibák megbocsájtása, és egyéb általános dolgok, amiket az interneten olvastam meg volt már. De semmi sem használ. Képtelen vagyok bármit megtenni anélkül, hogy ne lenne mélyen bennem az "úgy sem vagyok elég jó" érzés. És lebénít, néha olyan cselekvőképtelenné tesz, mint mást a migrén. Egyik pillanatról a másikra. Sokszor félek attól, hogy én csinálok valami hibát, amire nem is gondolnék, és engem fog mindenki leszidni. Ha hallok valakit valakivel pörölni már az én gyomrom is görcsben van, hogy legközelebb talán én leszek a következő. Külsőleg sem vagyok megelégedve magammal mert bőven túlsúlyos vagyok. Igyekszem mindent megtenni azért, hogy lefogyjak, de kevés dolgot sikerült eddig hosszútávon betartani. És ha nagyon menne a dolog, akkor is több hónap az egészséges fogyás. És addig mit csinálok? :(
2013. ápr. 16. 11:07
 1/5 anonim válasza:

Azok, akik kevésre tartják magukat, rendszerint nem éreznek elég erőt ahhoz, hogy változtassanak életükön. "Parafadugónak látják magukat a hullámokon, szélsodorta felhőnek, egyszerű sakkfigurának az élet játékában. Ezzel szemben azok a férfiak és nők, akik pozitívan tekintenek önmagukra, készségesen vállalják a felelősséget saját életükért. Inkább alanyoknak érzik magukat, semmint tárgyaknak."

Szia! Először is érezd, hogy ez a Te életed, senki sem tudja olyan jól csinálni, mint Te! Sohasem késő feltenni magunknak a következő kérdést: vajon készen állok rá, hogy megváltoztassam az életemet, és én magam is megváltozzam? Nem számít, mennyi idősek vagyunk, és mi minden történt már életünkben; teljesen megújulhatunk.Az önbizalmadat csak te adhatod vissza magadnak, és csupán azon a módon, ha barátságosabb leszel magadhoz. El kell fogadnod magad, ilyen vagy és így vagy csodálatos. Mi az a több hónap, ha aztán a végtelenségig elégedett leszel? Ne gondolj drasztikus fogyásra, úgy persze, hogy elrettensz tőle. Három alapszabály: 1. evésnél ezentúl csak fél-tányérra merj 2. ne egyél este 6 után 3. kerüld a fehér kenyeret és a kólát, fantát. Ennyi! Mindent ehetsz, csak ezentúl egy kisebb tányéron, észre se fogod venni és milyen hatásos! Sok víz! Minden étkezés előtt egy pohár víz! Ez a legfontosabb! Sok sikert és meg tudod csinálni, nem baj, ha eleinte kudarc ér, tudd, hogy senki sem tökéletes és mindenkinek meg van a saját harca!:)

2013. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
alapból nem kellene azon gondolkodni hogy "úgy sem vagyok elég jó". Ugyanis 3 ember ugyanazt a munkát 3 különböző módon csinálja meg. Nagyon kicsi annak a valószínűsége hogy egyezni fog.
2013. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dani900 ***** válasza:

"És ha nagyon menne a dolog, akkor is több hónap az egészséges fogyás. És addig mit csinálok? :("

És most mit csinálsz?

Vársz a sültgalambra?

Az önbizalomért keményen meg kell dolgozni, következetesen, és kitartóan.

Tudod mit kéne tenned, mégsem teszed...

Túl sokáig tart....

az önbizalmad olyan mint egy ház: a tiédnek még az alapja is alig van meg, hogyan akarnál már benne lakni? Ahhoz először fel kéne építeni sok munkával, és áldozattal.

De persze várhatsz tovább, a te életed, ha ráér...

2013. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tizenéves koromban nagyon ügyetlen voltam, én is mindig attól féltem, hogy ha csinálok valamit, akkor azt biztosan rosszul fogom csinálni, és általában így is lett. Aztán rájöttem, hogy semmi sem lesz magától, minden gyakorlás kérdése. Hidd el mindent meg tudsz csinálni, csak gyakorolj. Vállalj feladatokat, ha kell akkor először csak otthon.
2013. ápr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia :)

Èn is hasonló gondal küzdötem mint te. 14-15 éves koromban....aztán lefogytam 14 kilot és az önbizalmam is meg jött....

A fogyásal kapcsolatban anyit h néz utána interneten Szoó Juditnak a receptkönyvei között... Kiló faló cimel ..... ha ki akarsz törni belöle akkor igen is talpra kell álnod és ha meg csinálod azokat amit ajál akkor sinen vagy....eleve a konyhába eltöltöt rohangálás talpon levés is számit vmit.....soha ne ad fel....

Sok sikert... :) ;)

2013. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!