Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A sorsot a véletlenek vagy a...

A sorsot a véletlenek vagy a döntéseink irányítják? Szerintetek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 11. 23:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő befolyásolja. De inkább a döntések, szerintem.
2013. aug. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sors nincs. Csak döntés van, a döntéseinknek következménye és esetleg hatása másokra.
2013. aug. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor nem arról van szó h van egy könyv és le van benne írva minden döntésed, lépésed következményed? Ilyen tényleg nincs?
2013. aug. 12. 01:01
 4/15 anonim válasza:
Sorsunk nincs előre megirva,változtathatunk rajta és ezt Te is tudod!
2013. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mind kettő a véletlenek és a mi döntésünk, választásunk.
2013. aug. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Minden okkal történik. Én ha pár nap után visszagondolok egy hülyeségre amit tettem bánom, de ha már elteltek hónapok vagy talán évek, akkor rájövök, hogy ez a rossz igazából azért történt mert... és ez az egész hiába hogy rossz dolog jót hozott maga után.

A pozitív gondolkodás a lényeg, így a döntéseid is pozitívak lesznek. Ez az én véleményem. :)

2013. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az életünk alapja a szerencse. Miért is? mert minden azon múlik, a döntés is szerencse kérdése...


végig gondolhatod...szerencse, hogy nem betegen születtél, szerencse, hogy nem vagy fogyatékkal élő, szerencse, hogy ma épen felkeltél, és nem döntött úgy egy sejt, hogy elég volt, másként osztódom...

az nem tudomány, hogy holnap esni fog-e, az csak szerencse, hogy balsetmentesen élünk az nem csak a figyelmünkön múlik, hanem a szerencsén, hogy a másik figyelt, és nem volt részeg...

ezt természetesen lehet vitatni, de aki vitatja, annak is nagy szerencséje van..hogy lát, beszél, és nem beteg..akármilyen tudatos egészséges életet élünk, hogy mi történik a szervezetünkben, az csakis szerencse kérdése..


az, hogy valaki úgy dönt, na én elmegyek dolgozni, mert idő van, az igen, az döntés...de mekkora szerencse kellett ahhoz...

2013. aug. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Véletlen és szerencse (szerintem) nem létezik.

Én úgy hiszem hogy van egy számunkra nagy vonalakban kijelölt életút (sors) amelyet viszont akaratuktól függően változtathatunk és változtatunk is, alakítjuk.

De az ilyesfajta kérdések mindig az egyes vallásoktól függnek. Minden vallás, minden ember máshogy látja. Neked kell tudnod miben hiszel, mindenki más csak a saját igazát mondja.

2013. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Alex Fly ***** válasza:
Nem hiszek a véletlenben. És a sors is csak utólag van leírva. Ami számít: a döntéseink és a többiekkel(környezettel) való kölcsönhatás. A "szerencse", "véletlen" és társai azok menedékei, akik nem elég érettek ahhoz, hogy vállalják a tetteik következményeit -esetleg nem fogják fel az összefüggéseket...
2013. aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 BíborHorse válasza:
Szerintem nincsenek véletlenek. Mindennek oka van és a döntéseink befolyásolják az életünket és akár mások életét. Szerintem a döntéseinket nevezhetjük sorsnak. Mármint, a sok ember döntése együtt alkotja a sorsot. Szerintem. Nekem még régebben egy ismerősöm mondott erre egy példát: a sors egy pókháló, amiben a szálak a döntéseink.
2013. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!