Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon érzékeny vagyok....

Nagyon érzékeny vagyok. Hogyan tudnám "megerősíteni" magam?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon érzékeny vagyok, például rögtön elérzékenyülök, ha valaki olyat mond rólam, ami jól esik, az esküvőkön ki kell zárnom a külvilágot mert elsírnám magamat, de akkor is könny szökik a szemembe, ha meglátok egy aranyos gyerkőcöt. Néha iszonyúan zavaró. Tudnátok adni ötleteket, hogyan lehet visszafogni az érzékenységből?

2013. febr. 28. 16:48
 1/2 anonim válasza:
100%

Én is ilyen voltam, de amit tanácsolni tudok, (nem kell megfogadnod kötelezően, mert lehet hogy nálad nem fog működni, minden ember más :) ) az, hogy próbáld a dolgokat másképp látni kicsit. Ha rájössz, hogy a többi ember mennyire érzéketlen tud lenni és hogy mennyire nem érdekli őket az egész élet akkor megváltozol. Most gondolom (velem igy volt ) kis dolgoknak is tudsz örülni, meglátsz olyasmiket amiket más nem és mindez nagyon szép, ettől különleges vagy! De,... az ember ebben a világban a különlegességével semmit sem ér el(vannak kivételek). Én azért lettem keményebb, mert olyan baráti közösségbe kerültem, ami megkövetelte hogy isznyú erősnek mutasd magad. Valahogyan meg kell forditanod -kicsit, és ne ess túlzásba - a gondolatmeneted. Előbb kell hozni a dolgok rossz oldalát és nem mindenben a csodát látni. Ha "forditva" nézel pl egy virágra nem a természet szépségét látod benne, hanem egy ingyenélő kis dögöt amit öntözöl, szeretsz és nem kapsz érte semmit.

Igyekeztem hasznos lenni , remélem tudtam segiteni :)

2013. márc. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen világot élni....hogy már az is rossznak számít, ha valaki rátud csodálkozni a világra, és nem olyan mint a többi citromba harapott...már bocsánat.


Lehet, hogy nem vagy szuperérzékeny, de van egy ilyen könyv, hátha segít, találsz benne hasznosat. A cím ez, Szuperérzékeny vagyok?

2013. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!