Hogyan kapaszkodhatnék magamba, mert rájöttem hogy én kapaszkodtam eddig és már kivagyok ezzel e tudattal?
nem tudom, olyan értelemben-e, mint te, de én is igyekeztem másokba kapaszkodni, mert magamba nem tudtam. Nálam az a gond, hogy fogalmam sincs, ki vagyok, és mit akarok igazán, nem tudok saját magammal dűlőre jutni. Hogy hogyan lehet ezen változtatni? Nem tudom.
az nem baj, ha másokra támaszkodsz, egy bizonyos szintig, hiszen társas lények volnánk, vagy mi...
Amúgy kicsit konkrétabban nem mesélnél erről?
Először is kérdező az első és legfontosabb, mennyi idős vagy? Mert ugye a nagyobbik unokám már le akar szakadni mindenkiről, mert betöltötte a 18. a kisebbik unokám is lázadozik, hisz felismerte hogy ő is valaki, ugyan akkor még nem kar leszakadni rólunk mert a terveit a holnapról még mindig velünk együtt alkotja meg, szóval mindenben benne vagyunk-- tehát még belénk csimpaszkodik mert 12 éves gyermek, akinek jól esik ha este betakarom és puszit adok.
De tudod az önállóság, hogy magad lábán a magad akarata döntése szerint élj ne másoknak a befolyására-- ahhoz az a legfontosabb, hogy tudd MIT AKARSZ? MIT VÁRSZ AZ ÉLETTŐL? és TE MIRE VAGY KÉPES? VANNAK E TERVEID ELKÉPZELÉSED A JÖVŐDET TEKINTVE?
MERT ha NINCS, AKKOR JOBB HA MÉG BELECSIMPASZKODSZ MÁSOKBA!! hogy EL NE VESZEJTSD MAGAD!!!
Hinni valamiben, tervezni nagyon fontos az élethez, de legfőképpen ÖNMAGADAT KELL ismerned, Önmagadban kell hinned, önmagadnak kell életcélokat teremtened-- hisz egyedi vagy, senki nincs még egy olyan, mint TE, ebben a nagy büdös világban!--
Először is tudnunk kell, hogy az életet tanuljuk úgy is, hogy lemásoljuk a közvetlen környezetünktől, valamint az általuk tanítottak – akár ráhatás következtében – alakul ki a személyiségünk. Megismerjük magunkat, s bátran merünk a kihívások elé állni akkor is, amikor nem tudjuk, hogy mi a várható eredmény. Mert ismerjük magunkat.
Amikor ezeket nem teljes egészében kapjuk meg, akkor az önismeretünk, önbizalmunk, önértékelésünk hiányos lesz, képtelennek érezzük magunkat arra, hogy egyedül érvényesüljünk, és úgynevezett inda típusú emberré válunk, akinek szüksége van egy karó típusú emberre, akiben megkapaszkodhat. Kiszolgáltatva magunkat az ő szeszélyeinek, döntéseinek. Ebből később konfliktus alakul ki, amit helyesen kellene kezelni, de kellő önismeret nélkül ez legtöbbször lehetetlen. Ezért mindig más személy és esemény (félelem blokk) a főnök az illető életében.
Ahhoz, hogy az ember önmagára találjon, először fel kell ismernie a helyzetét, és elhatározni, hogy kézbe veszi az életét, vagyis ő lesz a főnök a saját életében. (mint ahogyan most Te is tetted).
Ha gondolod, akkor az alábbi szempontokat gondold át, értelmezd, és próbáld meg alkalmazni!
Az önismeret tananyaga
Fő pontjai:
1. Öntudat: önmagunk megfigyelése, érzéseink azonosítása, érzelmi szókincs kialakítása, a gondolatok, érzelmek, viselkedésmódok kapcsolatának ismerete.
2. Személyes döntéshozatal: cselekedeteink áttekintése, a következmények felmérése; döntéseink gondolati vagy érzelmi indíttatásának ismerete; e felismerések hasznosítása.
3. Az érzelmek kezelése: a belső monológ nyomon követése, a negatív tartalmak, pl. az önbecsmérlés tetten érése; tudatosítani, hogy mi rejlik egy érzés mögött (pl. sértettségből születő harag), tájékozottság a félelmek, szorongások, a harag és a bánat oldásának módozatait illetően.
4. Stesszkezelés: a testgyakorlás, az irányított fantázia, a relaxációs módszerek nyújtotta lehetőségek.
5. Empátia: mások érzelmeinek, gondjainak megértése, a szempontjaikkal való azonosulás; az emberek érzelmi különbözőségének tudatosítása.
6. Kommunikáció: hatékony párbeszéd az érzelmekről: jó meghallgatás, jó kérdezés; megkülönböztetni más tetteit és szavait attól, hogy magunk milyen reakcióval fogadjuk, hogyan ítéljük meg; "én"-üzenetek kárhoztatás helyett.
7. Feltárulkozás: a nyíltság megbecsülése, a bizalom kiépítése egy kapcsolatban; tudni, hogy mikor hozakodjunk elő bizalmas érzéseink kifejezésével.
8.Tisztánlátás: saját érzelmi életünk és reakcióink mintáinak azonosítása, ugyanezek felismerése másoknál.
9.Önmagunk elfogadása: öntudat, önmagunk pozitív megítélése; erősségek és fogyatékosságok felismerése; tudjunk nevetni önmagunkon.
10.Személyes felelősségérzet: felelősségvállalás; felismerni a döntések és tettek következményeit, érzelmeink, hangulataink vállalása, elkötelezettségben való kitartás (pl. tanulásnál).
11.Határozottság: fenntartásaink, érzelmeink kinyilvánítása düh vagy passzivitás nélkül.
12. Csoportdinamika: együttműködés, tudni, mikor, hogyan kell irányítani vagy engedelmeskedni.
13. Konfliktusmegoldás: méltányos küzdelem más gyerekekkel, szülőkkel, tanárokkal; a kompromisszumkötés "mindkét fél nyertes" modelljének gyakorlása.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!